کد: 13950705138396033

سه شنبه های بدون خودرو به غربی ترین نقطه پایتخت رسید

تجربه روز بدون آلاینده درهفته

کد: 13950705138396033

https://goo.gl/yWR2VS

، تهران , (اخبار رسمی): شهردار منطقه 21 از برگزاری طرح دوچرخه سواری در سه شنبه هر هفته خبر داد

تجربه روز بدون آلاینده درهفته

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 21 ، جمال بافرانی شهردار این منطقه با بیان اینکه یکی از مشکلات جدی که کلانشهرها این روزها با آن روبرو هستند و هر ساله ابعاد تازه تری پیدا می کند ، پررنگ شدن بحران آلودگی هوای شهر است ، گفت: بر همین اساس کمپین سه شنبه های بدون خودرو فعالیت خود را در غربی ترین نقطه پایتخت در راستای کاهش آلودگی هوا و عدم استفاده از خودرو شخصی آغاز کرده است.

وی در ادامه با بیان اینکه سه شنبه های بدون خودرو پویش کشوری است ، تصریح کرد : اداره محیط زیست شهرداری با هدف جلب مشارکت شهروندان در حفظ و بهبود محیط زیست و پیوستن به کمپین سه شنبه های بدون خودرو اقدام به برگزاری همایش دوچرخه سواری کرده است.

بافرانی با اشاره به اینکه از طریق نصب بنر ، پلاکارد و حضور در بوستان ها  سه شنبه های بدون خودرو اطلاع رسانی می شود، تصریح کرد : اطلاع رسانی برگزاری طرح دوچرخه سواری در سرای محلات، خانه های فرهنگ و همچنین با نصب بنر در سطح پرتال های منطقه صورت گرفته است.

شهردار منطقه 21 با بیان اینکه در شرایطی که آلودگی هوا بیداد می‌کند و پایتخت ایران به‌عنوان یکی از 30 کلانشهر آلوده جهان شناخته شده ، تصریح کرد : ضرورت اجرای چنین طرحی با توجه به موقعیت منطقه 21 شهرداری ایجاب می کرد سه شنبه های بدون خودرو را تجربه کنیم  که با استقبال خوب مردم مواجه شده وبه نظر می رسد به زودی به کمپین مردمی تبدیل شود.

گفتنی است سه شنبه های بدون خودرو هر هفته با برنامه ای تازه و متنوع از سوی شهرداری منطقه 21 در نواحی مختلف منطقه اجرا می شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری تهران

در سال‌ 73 و در راستای‌ تحقق‌ بیشتر اهداف‌ بازرگانی‌ و برآوردن‌ نیازهای‌ انفورماتیکی‌ شهرداری‌ با تغییر مدیریت‌ سازمان‌ تحولات‌ اساسی‌ در نحوه‌ اداره‌ سازمان‌ و نگرش‌ مدیریت‌ به‌ مسائل‌ انفورماتیکی‌ شهرداری‌ پدید آمد.

منتشر شده در سرویس های:

شهر و جامعه | محیط زیست

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.