اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950715151996361

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران اعلام کرد:

برنامه‌های هفته جهانی فضا در پژوهشگاه فضایی

کد: 13950715151996361

https://goo.gl/xnzt6p

، تهران , (اخبار رسمی): رئیس پژوهشگاه فضایی ایران به تشریح برنامه‌های پژوهشگاه فضایی ایران در هفته جهانی فضا پرداخت.

برنامه‌های هفته جهانی فضا در پژوهشگاه فضایی

به گزارش اخباررسمی به نقل روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، حسن حدادپور با اشاره به نام‌گذاری هفته جهانی فضا 2016، به عنوان " سنجش از دور؛ توانمندسازی آینده"گفت: این نامگذاری در راستای توجه به اهمیت و نقش سنجش از دور در زندگی بشر و توانایی‌هایی که به بشر داده است، صورت گرفته و فرصتی است تا از دستاوردهای سنجش از دور برای بشر تجلیل شود..

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران این روش را جایگزین روش‌های پرهزینه جمع‌آوری اطلاعات میدانی برشمرد و افزود: سنجش از دور، توانمندساز انسان در حفظ محیط زیست است و این امکان را فراهم می‌کند که از مناطق غیرقابل دسترس و خطرناک اطلاعات جمع‌آوری شود.
وی به برنامه‌های پژوهشگاه فضایی ایران در هفته جهانی فضا اشاره کرد و گفت: پژوهشگاه فضایی ایران و پژوهشکده‌های آن برنامه‌های متنوع و متعددی را در تهران و شهرستان‌ها در هفته جهانی فضا در روزهای 13 تا 19 مهر سال جاری تدارک دیده که در دست اجرا است.
 حدادپور با ذکر این نکته که از اهداف برگزاری هفته جهانی فضا، آشنایی عموم مردم و دانش‌آموزان و جوانان با دستاوردهای علم و فناوری فضایی برای انسان است، عنوان کرد: همایش آشنایی با فناوری‌های فضایی و کاربرد آن در روز یکشنبه مورخ 18 مهر با حضور دانش‌آموزان مناطق نوزده گانه تهران در پژوهشگاه فضایی ایران برگزار می‌شود.
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران گفت: در این همایش که با همکاری پژوهشکده سامانه‌های ماهواره برگزار می‌شود، برنامه‌های متنوعی از جمله کارگاه‌های آموزشی، کارگاه ساخت ماکت ماهواره، رصد آسمان، نمایش فیلم‌هایی در موضوع فضا و کارگاه خلاقیت برگزار می‌شود.
وی افزود: کارگاه‌های آموزشی این همایش در موضوعاتی چون آشنایی با سنجش از دور و کاربرد آن در زندگی بشر، انواع ماهواره‌ها و مدارهای فضایی، ابعاد عالم، سنجش از دور و توانمندسازی انسان‌ها در حفظ محیط زیست برگزار می‌شود.
حدادپور گفت: از دیگر برنامه‌های این پژوهشگاه در هفته جهانی فضا، برگزاری همایش تخصصی سنجش از دور است که در روز یکشنبه مورخ 17 مهر سال‌جاری در پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی تشکیل می‌شود.
افزون بر این، پژوهشکده مواد و انرژی این پژوهشگاه در اصفهان برنامه‌هایی را با همکاری کانون پرورش فکری کودک و نوجوان با موضوع آشنایی با علوم فضایی در چهار مرکز در سطح شهر اصفهان  به اجرا درآورده  و اردوی رصدی نجوم و فضا را با شرکت خانواده‌ها برگزار می‌کند.
از سوی دیگر، مجموعه سمینارهای فناوری‌های فضایی در طول هفته جهانی فضا در پژوهشکده مواد و انرژی برگزار می‌شود.
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران، همچنین اظهار داشت: در پژوهشکده مکانیک پژوهشگاه فضایی ایران در شیراز نیز برنامه‌های متنوعی در ارتباط با هفته جهانی فضا در دست اجرا است که از جمله آنها برگزاری سمینار در خصوص حسگرهای فضایی در دانشگاه شیراز است که در روز 14 مهر برگزار می‌شود.
علاوه بر آن، پژوهشکده مکانیک  همایش هم‌اندیشان حوزه‌های مرتبط با سنجش از دور و  حسگرهای فضایی را برگزار کرد ضمن آنکه برنامه شب رصد را، در رصدخانه ابوریحان بیرونی برای دانش‌آموزان در دست اجرا دارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پژوهشگاه فضایی ایران

پژوهشگاه فضایی ایران با مجوز شورای گسترش آموزش عالی درسال 1390 تشکیل شد و بنا بر اساسنامه و اسناد بالا دستی در حوزه فضا، دارای ماموریت هایی چون طراحی، ساخت و پرتاب ماهواره های مخابراتی و سنجشی، موقعیت یابی، ناوبری و زیست فضا است و پژوهشکده های آن، در تهران و سه مرکز استان شیراز، تبریز و اصفهان در این زمینه ها فعالیت می کنند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]