کد: 13950724158265625

دبیر ستاد اربعین منطقه آزاد اروند خبر داد

فعالیت 24 ساعته دایره گذرنامه عراق در اربعین حسینی

کد: 13950724158265625

https://goo.gl/PVU6KE

، آبادان , (اخبار رسمی): سید علی موسوی، دبیر ستاد اربعین سازمان منطقه آزاد اروند از توافق با عراق برای 24 ساعته شدن فعالیت دایره صدور گذرنامه (ویزا) این کشور خبر داد.

فعالیت 24 ساعته دایره گذرنامه عراق در اربعین حسینی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، سید علی موسوی مدیر آموزش، تعالی و بلوغ کسب‌وکارها با اشاره به نشست نمایندگان سازمان منطقه آزاد اروند، استانداری خوزستان، سرکنسول جمهوری اسلامی در بصره، فرماندار خرمشهر و دیگر مسئولان محلی با مسئولان مرزی عراق در مرز شلمچه اظهار کرد: در این نشست آخرین هماهنگی‌ها و بررسی از وضعیت خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی موردبحث و بررسی قرار گرفت و تعهداتی به همراه داشت.

وی با اشاره به طرح درخواست‌های طرفین اعلام کرد: قرار شد تا در اسرع وقت موارد درخواستی پیگیری و رفع شود.

دبیر ستاد اربعین سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: در این نشست مقرر شد تا  به‌منظور جلوگیری از ازدحام زائران در دریافت ویزا، اداره گذرنامه عراق در ایام اوج تردد به زائران اربعین به‌طور 24 ساعته خدمات‌رسانی کند تا حتی برای یک ساعت توقفی در خدمات‌رسانی به زائران به وجود نیاید.

موسوی با اشاره به کمبودهای مطرح‌شده از سوی طرف عراقی و درخواست برای تأمین این کمبودها عنوان کرد: در بازدید میدانی که به‌اتفاق مسئولان دو طرف از مسیر ورودی شلمچه تا بخش غربی داشتیم، برای ایجاد و استقرار سه دروازه ورودی در این مسیر توافق شد.

وی همچنین پیگیری سریع رفع مشکلات درزمینهٔ آب، برق، امکانات رفاهی و خدماتی به زائران را نیز یادآور شد و گفت: رعایت قانون و مقررات کشور عراق، نظم و انضباط و در دست داشتن ویزا از سوی زائران ازجمله درخواست‌ها و تأکیدات طرف عراقی بود.

موسوی از افزوده شدن 50 هکتار زمین دیگر در ورودی شلمچه برای افزوده شدن به ظرفیت پارکینگ در سال گذشته اضافه کرد: مقرر شد تا درزمینهٔ راه‌اندازی مراکز بهداشتی و درمانی سیار، انجام  تنظیفات و ارائه خدمات امدادی در قسمت شلمچه در خاک عراق با استقرار تعدادی از نیروهای امدادی هلال‌احمر و اورژانس و پاکبانان شهرداری نسبت به این امر اقدام کنیم.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد تا دو استان آذربایجان غربی و شرقی نیز با استقرار در مرز شلمچه در خاک عراق به‌طور روزانه کار عرضه سه وعده‌غذای گرم موردنیاز به زائران را به انجام برسانند.

دبیر ستاد اربعین سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به تأکید طرفین بر پیگیری و رفع مشکلات تصریح کرد: علاوه بر سه درمانگاهی که در مرز شلمچه در خاک خود داریم، قرار شد تا تعدادی از نیروهای متخصص اورژانس به همراه آمبولانس ضمن استقرار در مراکز درمانی سیار نسبت به ارائه خدمات به زائران در مرز شلمچه در خاک عراق اقدام کنند.

موسوی یادآور شد: همچنین در بازدید میدانی که از منطقه شلمچه انجام شد موضوع جانمایی مواکب برای هر شهر و استان مشخص شد و پیش‌بینی می‌شود خدمات‌رسانی امسال بهتر و بیشتر از سال گذشته باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان منطقه آزاد اروند

منطقه آزاد اروند با مساحت 37400 هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند رود و کارون واقع است. این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت می باشد که با داشتن ظرفیتی از قبیل حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی