کد: 13950725159995625

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند خبر داد

تردد زوار در منطقه آزاد اروند با بهترین کیفیت

کد: 13950725159995625

https://goo.gl/Rz5ZtR

، آبادان , (اخبار رسمی): اسماعیل زمانی، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند گفت: سال گذشته موضوع تردد زائران از مرز شلمچه در شرایط مطلوب و با کمترین مشکلات برگزار شد و قصد داریم در سال جاری نیز این کار را باکیفیت بهتری نسبت به سال‌های گذشته انجام دهیم.

تردد زوار در منطقه آزاد اروند با بهترین کیفیت

به گزارش  اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، اسماعیل زمانی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره در نشست با راجح الموسوی، سفیر عراق در ایران، اظهار کرد: از دولت عراق انتظار داریم تا در مسیر نجف اشرف به کربلای معلا امکانات بیشتری را برای زائران بسیج کند و ما نیز سعی می‌کنیم تا بخشی از این امکانات را فراهم کرده و به عراق در این خصوص یاری‌رسانیم.

رئیس هیئت‌مدیره سازمان منطقه آزاد اروند افزود: امسال نیز از بندر خرمشهر می‌خواهیم تا کار انتقال مسافرین از طریق مرز دریایی به عراق را آغاز کرده و فشار موجود را از روی مرز شلمچه کاسته و از طریق اروند رود نیز تعدادی از زائران وارد خاک عراق شوند.

وی بابیان اینکه امروز نخستین شناور عراقی از عراق وارد آب‌های ایران شد تا با انتقال مسافر بین دو طرف این کار صورت پذیرد، اظهار داشت: ما نیز شناورهای منطقه را بسیج خواهیم کرد و از شرکت‌های کشتیرانی می‌خواهیم تا در این موضوع گام مثبتی بردارند.

زمانی خاطر نشان کرد: سال گذشته موضوع تردد زائران از مرز شلمچه در شرایط مطلوب و با کمترین مشکلات برگزار شد و قصد داریم در سال جاری نیز این کار را باکیفیت بهتری نسبت به سال‌های گذشته انجام دهیم.

وی  با اشاره به اینکه چنین جلساتی باهدف کار بیشتر در مرز شلمچه و موضوع ترد زائران اربعین حسینی برگزار می‌شود، بیان کرد: قصد داریم با انتقال مشکلات و کاستی‌ها به سفیر عراق، مسئولان عراقی را از جزئیات کار باخبر سازیم تا در راستای برچیدن موانع تمهیداتی در کشور همسایه اندیشیده شود.

زمانی تصریح کرد: از دولت عراق انتظار داریم تا در مسیر نجف اشرف به کربلای معلا امکانات بیشتری را برای زائران بسیج کرده و ما نیز سعی می‌کنیم تا بخشی از این امکانات را فراهم کرده و عراق را در این موضوع یاری کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در پایان خاطرنشان کرد: در ایام اربعین موضوع بازگشت زائران به کشور یکی از معضلات موجود است که امیدواریم این همکاری بین دو طرف صورت پذیرد و در صورت توافق تعدادی اتوبوس از داخل کشور وارد خاک عراق شده و تا کربلای معلا برای انتقال مسافران خدمت‌رسانی کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان منطقه آزاد اروند

منطقه آزاد اروند با مساحت 37400 هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند رود و کارون واقع است. این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت می باشد که با داشتن ظرفیتی از قبیل حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی