گزارش دویست و نود و هشمین جلسه شورای اسلامی تهران

کد: 13950801164776013

https://goo.gl/vtQRjk

، تهران , (اخبار رسمی): دویست و نود و ششمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر تهران با حضور اعضای شورا، معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و تعدادی از مدیران شهری در صحن علنی تشکیل شد

گزارش دویست و نود و هشمین جلسه شورای اسلامی تهران

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا، جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با ارائه گزارش دبیر شورایاری های منطقه 5 پیرامون مسائل و مشکلات محلات آن منطقه آغاز شد.

سپس در ادامه تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران به بیان تذکرات خود پرداختند. دنیامالی در خصوص تامین امنیت در محدوده منطقه 5 تذکر داد. دوستی در رابطه با محله کوهسار و صدور پروانه ساخت املاک آن محله نکاتی را متذکر شد.

اقبال شاکری برای ساخت مسجد در برخی از محله های منطقه 5 تذکر داد و قناعتی در مورد توسعه شبکه اتوبوس های تندرو (BRT) به ویژه در مسیر شرق به غرب محدوده منطقه 5 مطالبی را عنوان کرد.

در ادامه سروری عضو شورای اسلامی شهر تهران به قرائت نطق پیش از دستور خود پرداخت. پس از آن شورا وارد دستور جلسه شد . اولین دستور جلسه به دلیل اطلاع دیرهنگام معاون معماری و شهرسازی که می بایست گزارش عملکرد کمیسیون ماده پنج را ارائه می نمود از دستور خارج و به زمان دیگری موکول شد.

دومین دستور جلسه یک فوریت طرح سیاست های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه سال 1396 شهرداری تهران بود که به تصویب نمایندگان شورا رسید. بررسی طرح اصلاحیه مصوبه اعطای تسهیلات به جانباختگان و معلولان آتش نشانی و کادر امداد و نجات در حین عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران دستور سوم جلسه بود که در خصوص آن نمایندگان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

نهایتا ناصر امانی در خصوص این طرح توضیحاتی ارائه نمود و گفت: اگر بنیاد شهید، شهید بودن آتش نشانانی که در حین خدمت جان خود را از دست داده‌اند را می‌پذیرفت مدیریت شهری لازم نبود که چنین طرحی را ارائه دهد.

وی با اشاره به نامه شهردار تهران به مقام معظم رهبری گفت: در 21 مرداد ماه امسال شهردار تهران در نامه‌ای به مقام معظم رهبری علاوه بر ارائه گزارش کار مفصل درخواست کرد که با توجه به حجم حوادثی که آتش نشانان پوشش می‌دهند دستور دهند تا آتش نشانان تحت پوشش بنیاد شهید قرار گیرند.

معاون شهردار تهران افزود: دکتر قالیباف در نامه به مقام معظم رهبری درخواست کرده است که نه تنها آتش نشانان تهرانی بلکه تمام آتش نشانان کشور که در حوادث جان خود را از دست می‌دهند شهید محسوب شوند و در صورت موافقیت حضرت آقا با این پیشنهاد، شاهد خواهیم بود که آتش نشانان جانباخته حوادث نیز شهید محسوب می‌شوند و این مصوبه شورا در خصوص شهدای آتش نشان تا زمان دستور مقام معظم رهبری اعتبار خواهد داشت و در صورت موافقت رهبری، شهدای آتش نشان نیز زیر نظر سازمان بنیاد شهید قرار خواهند گرفت.

پس از سخنان معاون برنامه ریزی، توسعه شری و امور شورا، مهدی چمران از ملاقاتش با حجت الاسلام والمسلمین شهیدی رئیس سازمان بنیاد شهید در دو هفته قبل خبر داد و گفت: بر اساس قانون آتش‌نشانان و محیط‌بانان که در حین خدمت جان خود را از دست می‌دهند شهید محسوب نمی‌شوند و بر اساس آنچه که رئیس بنیاد شهید گفت طرح شهید خدمت در دولت در حال بررسی است که در صورت تصویب آتش نشانان و محیط بانان شهید نیز شهید محسوب شده ، هنوز این مسئله در دست بررسی است.

در این جلسه همچنین معاون شهردار تهران به تذکرات مطرح شده نمایندگان در خصوص علت تاخیر در تخریب طبقه غیرمجاز پاساژ علاالدین، اطلاع رسانی و سفر رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران پاسخ گفت.

وی در خصوص علت عدم اقدام به تخریب طبقه فاقد مجوز پاساژ علاالدین گفت: مهلت سه ماهه قوه قضائیه به مالک برای اینکه با مدیریت خود راسا به تخریب اقدام کند ابتدای مهرماه به پایان رسیده است و پس از پایان این مهلت، شهردار منطقه از مقام قضائی اجازه ورود جهت تخریب را خواستند که با توجه به نامه شورای تأمین این اجازه داده نشد، چرا که با وجود اینکه مدیریت تخریب به عهده شهرداری است ولی نیروی انتظامی، نماینده دستگاه قضا و فرمانداری نیز می بایستی بر روند اجرای رأی نظارت نمایند که این نهادها نیز اجرای رأی را منوط به نظر مثبت شورای تامین نموده اند. با پیگیری شهردار منطقه، امروز جلسه ای به همین منظور در شورای تامین و با حضور نمایندگان وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، فرمانداری و شهرداری تشگیل می گردد و اصرار بر جلب نظر این شورا بر اجرای حکم تخریب است و درصورت تصویب بلافاصله اجرا خواهد شد.

معاون شهردار تهران افزود: روزانه هزاران نفر در این مکان تردد دارند و طبقه غیرمجاز، آخرین طبقه این ساختمان است و اجرای تخریب می بایستی با دقت و در زمان مناسب صورت پذیرد به گونه ای که هیچ خطری جان شهروندان را تهدید ننماید.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران در خصوص دو تذکر تندگویان عضو شورای اسلامی شهر نیز گفت: شهرداری تهران قبلا گزارشی از اقدامات خود در ایام اربعین در دو سال گذشته را در کمیسیون بودجه شورا ارائه نموده است، با این وجود آمادگی آن را داریم که با نظر شورا و در همین ایام متبرک به نام امام مظلوم از اقدامات بسیار گسترده و افتخارآمیز شهرداری در ایام اربعین حسینی طی دو سال گذشته در سه پایانه مرزی، شهر مقدس کربلا و همچنین در همکاری با سایر کلان شهرها در شهر مقدس نجف را تهیه و تقدیم شورا کند.

ناصر امانی همچنین در خصوص تذکر در مورد اطلاع رسانی شهرداری تهران گفت: صدای شهرداری تهران در هیاهوی تبلیغات و موج تخریب شهرداری خصوصا طی چند ماه گذشته مظلومانه شنیده نمی شود. ولی این بدان معنا نیست که ما در خصوص موضوعات مرتبط به حوزه شهری اطلاع رسانی نمی کنیم، شهرداری تهران همواره و در خصوص کلیه رخدادهای شهر تهران و حتی فضاسازی های دروغ در رسانه ها، اعلام موضع رسمی نموده است.

معاون شهردار تهران در خصوص سفر اخیر رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهر تهران به آمریکای جنوبی گفت: مقرر بود که شهردار تهران به همراه هیاتی متشکل از نمایندگان شورا و مدیران شهری در دو کنفرانس بین المللی که شهرداری تهران عضو رسمی آنها می باشد شرکت کند که وی به دلایلی تصمیم به عدم حضور در این سفر را اتخاذ نمودند و نماینده  وی  در این رخدادهای بین المللی شرکت کردند. رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران به عنوان نماینده شهردار تهران با حضور در این رخدادها آخرین دستاوردهای شهر تهران را ارائه و با نمایندگان سایر شهرها در خصوص ارتقاء سطح تعاملات بین المللی تهران به بحث و رایزنی پرداخته است.

در پایان این جلسه به مناسبت روز عصای سفید از نمایندگان روشندل عضو شورای اسلامی شهر تهران تقدیر بعمل آمد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران

معاونت هماهنگی و برنامه ریزی با تصویب نمودار سازمانی شهرداری تهران در سال 1367 و تصویب قائم مقامی شورای شهر در شهرداری تهران ایجاد شد. به مرور این ساختار دچار تغییرات شد و در حال حاضر این معاونت با اسم جدید معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا در حال فعالیت است. سرپرستی و برنامه ریزی امور مربوط به برنامه های جامع و کلی شهرداری تهران یکی از مهمترین وظایف این معاونت است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه