اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950805169945989

در یک سمپوزیوم معتبر اروپایی ارایه می شود

ویژگی‌های دریاچه شهدای خلیج فارس

کد: 13950805169945989

https://goo.gl/BTfVXi

، تهران , (اخبار رسمی): جزئیات مربوط به آب‌بندی مخزن و رویه بالادست سد دریاچه شهدای خلیج فارس، در دهمین سمپوزیوم اروپایی کمیته بین‌المللی سدهای بزرگ که به میزبانی ترکیه برگزار می‌شود، مطرح خواهد شد.

ویژگی‌های دریاچه شهدای خلیج فارس

به گزارش اخبار رسمی به نقل از معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهدی ذوالفقاریان جانشین مجری طرح‌های ویژه سازمان مهندسی و عمران شهر تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: مقاله سازمان مهندسی و عمران شهر تهران در رابطه با کاربرد لایه‌های ژئوممبران و ژئوتکستایل به منظور آب‌بندی کف و دیواره‌های مخزن دریاچه شهدای خلیج فارس، ذیل محور استفاده از تکنیک‌های نوین در صنعت سدسازی ارائه خواهد شد. مقاله فوق ضمن معرفی موقعیت دریاچه شهدای خلیج فارس و دلایل و لزوم آب‌بندی آن، به ارزیابی گزینه‌های مطرح در اجرای عملیات آب‌‌بندی و انتخاب گزینه برتر(ژئوممبران) پرداخته است. روش اجرای لایه‌های ‌آب‌بند، نحوه کنترل کیفیت در مراحل تهیه و نصب لایه‌های فوق، چالش‌های اجرایی و راهکارهای برطرف ساختن مشکلات حین اجرا از دیگر موارد مطرح شده در این مقاله است.

گفتنی است پروژه احداث دریاچه 132 هکتاری شهدای خلیج فارس پیش از این نیز با ارائه مقاله‌ای تحت عنوان "بررسی اثرات زیست‌محیطی و اجتماعی دریاچه‌های ساخت انسان، با مطالعه موردی پروژه احداث دریاچه شهدای خلیج فارس" در سمپوزیوم سالیانه متخصصان منابع آب و سدسازی دنیا در ژوهانسبورگ مورد معرفی قرار گرفت. همچنین مهمترین چالش‌ها و نوآوری‌های مربوط به طراحی و ساخت دریاچه شهدای خلیج‌فارس، در نهمین کنفرانس سدهای منطقه شرق آسیا در ژاپن بررسی شد. لازم به ذکر است سد خاکی دریاچه مصنوعی غرب پایتخت به‌طول تقریبی 760 متر و ارتفاع حدود 12 متر در جنوب این پهنه وسیع آبی احداث شده است. ایجاد منظر و چشم‌انداز از فضای روی سد به‌سمت دریاچه و معماری خاص رواق و کوشک بالای تاج سد که اخیرا بهره‌برداری شده، این سد خاکی را به یکی از زیباترین سازه‌های هیدرولیکی کشور تبدیل کرده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران

معاونت فنی و عمرانی، یکی از معاونت های شهزداری تهران است که وظیفه ساخت، تجهیز و راه اندازی و نگهداری محدثات شهری را بر عهده دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه