اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950811174146128

کسب جایزه جهانی خشت طلایی توسط شهردار رشت

کد: 13950811174146128

https://goo.gl/mfg1Sr

، رشت , (اخبار رسمی): شهردار رشت موفق شد در سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران برای مدیریت شهر در بین 85 کشور با کسب رتبه برتر جایزه خشت طلایی را کسب کند.

کسب جایزه جهانی خشت طلایی توسط شهردار رشت

به گزارش اخبار رسمی به نقل از  مدیریت  ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، در ادامه موفقیت های شهرداری رشت، این بار در سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران، شهر رشت در  محور معماری، شهرسازی وحفظ میراث فرهنگی  حائز رتبه برتر  شد و جایزه برتر خشت طلایی به دکتر سیدمحمدعلی ثابت قدم، شهردار رشت اهدا شد.

برلین در زمینه  اقلیم بدون کربن  ، وین  در زمینه  از شهر شلوغ و پرتردد تا پیاده روی در بهشت ، رشت در زمینه بافت فرهنگی تاریخی مرکزی شهر رشت  ، تهران در زمینه رصد خانه شهری  ، بارسلون اسپانیا در زمینه  بازارچه اجناس دست دوم  تندیس و لوح تقدیر  دریافت نمودند. 

گری لوییس  نماینده  سازمان ملل در ایران، دکتر سیامک مقدم رییس  برنامه اسکان بشر در ایران، رییس متروپلیس، نماینده ایزوکارپ، رییس سازمان جهانی شهروندان و تعدادی از شهرداران و نمایندگان مجلس درسومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران در این مراسم شرکت و سخنرانی کردند.

این جشنواره در 7 محور نوآوری شهر ها برای زیست بهتر و آینده ای پربار تر برای شهرها برگزار شد . 

45 داور متخصص داخلی و خارجی به بررسی 255 پروژه خارجی از 85 کشور و 183 شهر دنیا و 164 پروژه شهری ایران پرداختند و در نهایت 15 پروژه برتر و 9 پروژه خلاق مورد تجلیل و تقدیر  قرار گرفتند که شهرداری رشت موفق شد در محور معماری ، شهرسازی و حفاظت از میراث فرهنگی حائز رتبه برتر شود. 

جایزه خشت طلایی به دلیل ارتقاء دیدگاه ها، تکنیک ها و هنرهای طراحی، برنامه ریزی، ساخت و ساز، فضاها، ساختمان ها، اماکن و نمادهای شهری و تعامل هماهنگ در تامین نیازهای کاربردی و محیط سازی شهری، بهبود منظر شهری ، احیا و نوسازی بافت فرسوده شهری، صیانت و حفاظت از بافت و ساختمان های ارزشمند و فضاهای تاریخی شهر، تقویت هویت بومی، ملی و دینی معماری و شهرسازی در پیاده راه فرهنگی رشت به شهردار رشت اهدا شد.

جایزه جهانی خشت طلایی تهران، یک طرح جامع، علمی و غیر انتفاعی است که که به طور تخصصی در زمینه معرفی و حمایت از پروژه های برتر مدیریت شهری بین المللی و تبادل تجارب برتر مدیریت شهری فعالیت می کند وبه بهترین پروژه ها و تجربیات در شهرها، مناطق و جوامع محلی در سراسر جهان تعلق می گیرد و هدف آن به رسمیت شناختن اهمیت دولت های محلی و مدیریت شهری در ترویج توسعه محیط زیست اجتماعی و اقتصادی و پایداری شهرها و مناطق و پیشبرد زیست شهروندان است. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری رشت

شهرداری رشت نهادی است مردمی که وظیفه نگهداری شهر رشت را بر عهده دارد. شهردار رشت به صورت غیر مستقیم توسط نمایندگان ‌مردم در شورای اسلامی شهر رشت انتخاب می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسابقه و فراخوان