اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950823181775989

پایش آسیب‌های رایج پل‌ها با دستورالعمل جدید

کد: 13950823181775989

https://goo.gl/IYkRbS

، تهران , (اخبار رسمی): مدیر گروه مقاوم‌سازی و نگهداشت پل و ابنیه سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران، از تدوین دستورالعمل بازدید پل‌ها خبر داد.

پایش آسیب‌های رایج پل‌ها با دستورالعمل جدید

به گزارش  اخبار رسمی به نقل از معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، رضا صادق‌دوست ضمن اعلام خبر فوق افزود: با تصویب دستورالعمل بازدید پل‌ها در شورای عالی فنی شهرداری تهران، عملیات بازدید پل‌ها که مبنایی برای برنامه‌ریزی فرآیند بازرسی، تعمیر و نگهداری این سازه‌ها است، ضابطه‌مند و استاندارد خواهد شد.

وی با بیان آنکه دستورالعمل بازدید پل‌ها شامل مجموعه‌ای از ضوابط دقیق و کاربرگ‌های منسجم است، افزود: پیش‌فرض اصلی در فرآیند تهیه و تدوین کاربرگ‌های این دستورالعمل، تکمیل فرم‌های مذکور توسط تکنسین‌های فنی شاغل در مناطق 22گانه بوده است؛ درواقع شهرداری‌های مناطق با استفاده از این کاربرگ‌ها، آسیب‌های رایج و محتمل در ساختار پل‌ها را تشخیص و گزارش خواهند داد تا پل‌هایی که نیاز به تعمیرات فوری دارند، به سرعت به نهادهای متولی تعمیر و نگهداری این قبیل سازه‌ها معرفی می‌شوند.
صادق‌دوست این سطح از بازرسی پل‌ها را فاقد پیچیدگی‌های فنی دانست و افزود: درزهای انبساط، سیستم زهکشی، روکش آسفالت، جداول، قرنیزها و پیاده‌رو‌ها و همچنین عرشه و تکیه‌گاه از مهمترین اجزایی است که در دستورالعمل بازدید پل‌ها پایش می‌شوند؛ بازرسی‌های فوق هر 3 ماه یکبار انجام می‌شوند.
به گفته مدیر گروه مقاوم‌سازی و نگهداشت پل و ابنیه سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران، این بازدیدها مقدمه‌ای بر سطوح بالاتری از فرآیند بازرسی‌ها هستند که آسیب‌های پل‌ها را مورد پایش و ارزیابی دقیق‌تر قرار می‌دهند. به این ترتیب وضعیت پل‌های سواره‌رو پیش از بروز آسیب‌های جدی و ثبت پیام‌های مردمی در سامانه‌های 137 و 1888 شناسایی شده و آسیب‌های مشهودی که باعث بروز مشکلات ایمنی، ترافیکی و سازه‌ای پل‌ها می‌شوند طی بازدیدهای دوره‌ای مستمر، شناسایی و گزارش خواهند شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران

معاونت فنی و عمرانی، یکی از معاونت های شهزداری تهران است که وظیفه ساخت، تجهیز و راه اندازی و نگهداری محدثات شهری را بر عهده دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه