اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950902188185617

زنجیره پرورش میگو ی جزیره تکمیل شد

آغاز تکثیر 50 میلیون لارو میگو در قشم

کد: 13950902188185617

https://goo.gl/lJ6GxR

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سازمان منطقه آزاد قشم از آغاز عملیات تکثیر بیش از 50 میلیون قطعه لارو میگو در این جزیره خبر داد.

آغاز عملیات تکثیر بیش از 50 میلون لارو میگو در قشم

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد قشم، جهانگیر مجیدی، گفت: چهار هزار میگوی مولد از گونه وانامی (دو هزار میگوی نر و دو هزار میگوی ماده) پنجشنبه گذشته از مزرعه پرورش میگوی مروارید شکیل قشم به شرکت سفید برفی قشم با هدف تکثیر بیش از 50 میلیون لارو میگو منتقل شد.

وی با اعلام اینکه در شرکت مروارید شکیل قشم تعداد 200 هزار قطعه میگو، مولد سازی شده است، افزود: با این اقدام زنجیره پرورش میگو در منطقه آزاد قشم از جمله تکثیر، پرورش، عمل آوری و بسته بندی تکمیل شده است.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: بخش دیگری از 200 هزار میگوی مولد منطقه آزاد قشم هم با هماهنگی اداره کل شیلات استان هرمزگان به نقاط دیگر این استان و چند استان همجوار صادر می شود.
وی از برنامه صادرات محور محصولات شیلاتی از جمله میگو از منطقه آزاد قشم به کشورهای خارجی به عنوان مهمترین هدف تکمیل زنجیره پرورش میگو در این جزیره نام برد و گفت: اسپانیا و چند کشور آسیای شرقی مشتریان میگوی صادراتی قشم هستند.
مجیدی یادآور شد: میگوهای مولد در منطقه آزاد قشم پس از حدود 4 ماه نگهداری در مزارع تکثیر، به  مزارع پرورش در قشم و خارج از جزیره منتقل می شوند و با گذشت سه ماه به مرحله انتقال به بازار می رسند.
وی گفت: منطقه آزاد قشم در بخش صنعت شیلات جزو مهمترین مناطق کشور محسوب می شود به طوری که سهم تولید ماهی در قفس این جزیره در برنامه ششم توسعه از مجموعه 200 هزار تن ماهی در قفس کشور، 84 هزار تن است.
بنا به این گزارش، یکی از فعالیت های اصلی مردم جزیره قشم از دیرباز تا کنون صید و صیادی بوده و به نظر می رسد با توجه به سیاست های کلان کشور در صنعت شیلات و نگاه ویژه سرمایه گذاران داخلی و خارجی به این مقوله در منطقه آزاد قشم، تا چند سال آینده شاهد تحولی اساسی در حوزه شیلاتی این جزیره باشیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان منطقه آزاد قشم

جزیره قشم، واقع در تنگه هرمز، از وضعیت خاص بین خلیج فارس و اقیانوس هند بهره می برد. مرز آبراهی تمامی کشورهای حاشیه ( ایران، عراق، کویت، عربستان سعودی، بحرین، قطر، امارات متحده عربی و عمان) تقریبا از سواحل جنوبی آن عبور می کند و تمام ترافیک هوائی شرق و غرب از فراز آسمان قشم می گذرد. جزیره با تمام خصوصیاتش، دریچه ای است به خلیج فارس. بنابراین قشم بر بلندای کانالی ایستاده است که حجم وسیعی از نفت و گاز جهان همیشه و برای 100 سال آینده، از آنجا منتقل می شود. همین موقعیت خاص است که قشم را از سایر جزیره های خلیج فارس متمایز می کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]