اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950909192326033

شهردار منطقه پنج تهران تاکید کرد

نگرانی از تردد 250 تانکر سوخت در محدوده شهران

کد: 13950909192326033

https://goo.gl/iwr0Nk

، تهران , (اخبار رسمی): شهردار منطقه پنج شهر تهران با ابراز نگرانی از تردد 250 تانکر سوخت طی یک شبانه روز در محدوده شهران از مسئولان مربوطه تقاضا کرد کرد که نسبت به جابه جایی این انبار همت کنند.

نگرانی از تردد 250 تانکر سوخت در محدوده شهران

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه پنج سید محسن اسدی با اشاره به وجود مجموعه انبارهای نفت در محدوده شمال منطقه شهران، در این باره گفت: از دیرباز این محدوده مولد خطراتی برای ساکنین این محل بوده و اصولا در فرآیند شهر نشینی باید این نقاط که پتانسیل بروز خطر را دارد، از منطقه مسکونی فاصله منطقی داشته باشد.
وی با اذعان به اینکه این محدوده خارج از محدوده حریم قانونی شهر تهران قرار گرفته است، اظهار کرد: در حقیقت می توان گفت انبارهای نفت ، چسبیده به اولین نقطه شروع حریم منطقه پنج است که به دلایل مختلف امنیتی و ایمنی، شهرداری وشورای اسلامی شهر تهران بارها در خواست کرده اند که این مرکز از این نقطه جا به جا شود چرا که ممکن است خطراتی را برای شهروندان به دنبال داشته باشد.
اسدی تصریح کرد: صورت بروز حادثه در این محدوده یا شکستگی انبارها در اثر زلزله در بحران، این محدوده مولد خطر است و این در حالی است که تردد بیش از 250 تانکر در شبانه روز در این محدوده ، پتانسیل تولید خطردر ترافیک معابر شهری را ایجاد کرده است به طوری که در سال های گذشته یک مورد واژگونی تانکر سوخت را داشته ایم که خوشبختانه به خیر گذشت اما نگرانی در این خصوص، همچنان وجود دارد.
شهردار منطقه پنج شهر تهران با تاکید بر اینکهمصرانه پیگیر بوده ایم که این انبار از این محدوده منتقل شود ،درباره اقدامات صورت گرفته برای این جابه جایی گفت: در جلسه شورای شهر که با حضور مقام وزارت نفت بود ، جابه جایی این انبارها مطرح شد و صورت جلسه ای تنطیم شده که در زمان مشخص این مرکز منتقل شود اما شواهدی دال بر اینکه، این موضوع در دستور کار باشد ملاحظه نمی کنیم.
اسدی با بیان اینکه هر چند که واقف هستیم محدودیت هایی برای انتقال وجود دارد، افزود: امیدواریم مسئولان امر همت کنند و کمک کنند این مرکز منتقل و جلوی تردد تانکرها گرفته شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری تهران

در سال‌ 73 و در راستای‌ تحقق‌ بیشتر اهداف‌ بازرگانی‌ و برآوردن‌ نیازهای‌ انفورماتیکی‌ شهرداری‌ با تغییر مدیریت‌ سازمان‌ تحولات‌ اساسی‌ در نحوه‌ اداره‌ سازمان‌ و نگرش‌ مدیریت‌ به‌ مسائل‌ انفورماتیکی‌ شهرداری‌ پدید آمد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه