اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950913193425990

معاون شهردار تهران همزمان با «روز جهانی معلولان» خبر داد

خدمات سامانه حمل و نقل معلولان گسترش می یابد

کد: 13950913193425990

https://goo.gl/uccQS5

، تهران , (اخبار رسمی): معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران همزمان با (روز جهانی معلولان) از گسترش خدمات سامانه حمل و نقل جانبازان و معلولان پایتخت خبر داد و گفت:بیش از 3 هزار نفر از جانبازان و معلولان تهران دراین سامانه عضویت دارند که با افزایش خودروهای ویژه معلولان ، در صدد ارتقای خدمات سامانه حمل و نقل معلولان هستیم.

خدمات سامانه حمل و نقل معلولان گسترش می یابد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مازیار حسینی افزود: این سامانه در حال حاضر روزانه به بیش از یک هزار نفر از جانبازان و معلولان خدمات رسانی می‌کند و شماره چهار رقمی 6305، پل ارتباطی این سامانه با جانبازان و معلولان عزیزی است که نیاز به استفاده از خدمات حمل و نقلی دارند.

وی در خصوص خدمات حمل و نقلی برای دانش آموزان معلول نیز گفت: بیش از 6 هزار دانش آموز معلول در 55 مدرسه تهران از خدمات اتوبوسرانی و تاکسیرانی که به عنوان سرویس مدرسه به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان معلول گذاشته شده و این عزیزان را جا به جا می کند، استفاده می نمایند. 
معاون شهردار تهران با اشاره به این که باید باور کنیم که معلولان بخش مهم و محترم جامعه هستند و باید به نوعی اقدام کنیم که این عزیزان به صورت مستقل و بدون کمک گرفتن از دیگران، امور روزمره زندگی خود را انجام دهند، اظهار کرد: به این منظور، شهر باید به گونه ای آماده شده و در دسترس باشد که این افراد بدون نگرانی بتوانند به انجام امور روزانه خویش برسند.
مازیار حسینی با بیان این که البته موضوع ایجاد شهر دسترس پذیر برای معلولان، مسأله ای چند بُعدی است که از ابعاد گوناگون باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: نوعی کم توجهی و به عبارتی، غفلت تاریخی در موضوع معلولان صورت گرفته و همین مسأله، توجه مضاعف به ایجاد زیرساخت های لازم برای تردد آسان و ایمن این عزیزان را اجتناب ناپذیر نموده است.
وی در پایان با تأکید بر این که جامعه ما به سمت سالمندی حرکت می کند و کم توانی جسمی از جمله آثار و عوارض جوامع پا به سن گذاشته است، خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش روزافزون سهم سالمندان در جمعیت شهری، هر قدر امروز برای ایجاد زیرساخت های لازم برای تردد افراد معلول و کم توان سرمایه گذاری کنیم، فردا که ممکن است جامعه ای به مراتب سالمندتر و کم توان تر از امروز داشته باشیم، از آثار و نتایج مثبت آن برخوردار خواهیم شد.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران

حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، بالاترین مرجع در شهرداری تهران است که مسئولیت سیاست گذاری، هماهنگی، برنامه­‌ریزی و کنترل عملکرد حمل و نقل و ترافیک شهر تهران را برعهده دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه