اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950916196035980

به منظور کاهش آسیب زیست محیطی نمک استفاده می شود

روش های نوین برف زدایی در تهران

کد: 13950916196035980

https://goo.gl/4vNiD2

، تهران , (اخبار رسمی): سازمان مدیریت پسماند با همکاری مراکز علمی و دانشگاهی نسبت به اتخاذ راهکارهای نوین در جهت شناسایی مواد یخ زدای مناسب برای جایگزین کردن نمک و کاهش تبعات زیست محیطی اقدام کرد.

روش های نوین برف زدایی در تهران

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند، به منظور کاهش تبعات زیست محیطی ناشی از استفاده از نمک برای یخ‌زدایی در معابر عمومی شهرتهران و ایجاد بستر مناسب برای تسهیل آمد و شد وسایل نقلیه و عابرین پیاده ، برف‌روبی و رفع لغزندگی و یخ‌زدایی از معابر اصلی و فرعی و پیاده‌روهای سطح شهر سازمان مدیریت پسماند، طی همکاری با مراکز علمی و دانشگاهی و بخش خصوصی،  اقدام به اتخاذ راه کار های عملی در راستای شناسایی مواد یخ زدای مناسب به جای نمک نموده است.

جعفری با  ابراز خشنودی از نتایج کاربرد  ماده یخ زدا به نام CMA (استات کلسیم منیزیم )  جهت برفروبی افزود: این سازمان همانند سنوات گذشته ضمن هماهنگی با مناطق در خصوص ارائه خدمات،  اقدام به آماده‌سازی ادوات و تجهیزات برفروبی جهت سرویس‌دهی در فصول پاییز و زمستان نموده است .
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند با تاکید بر تلاش این سازمان  در خصوص استفاده حداقلی از شن و نمک در زمان بارش برف و بکار گیری روش های جایگزین خاطر نشان کرد: با توجه به آمار اتخاذ شده از مناطق در سال های 92 و 93و 94  شاهد کاهش در تهیه و مصرف نمک بین مناطق شهر تهران بوده ایم بطوری که در سال 93 نسبت به 92 میزان  32/5%و در سال 94 نسبت به 93 میزان 45% کاهش داشته ایم .
وی در ادامه اظهار داشت: در راستای  تامین و استفاده از ماشین آلات و تجهیزات تخصصی برف روبی و یخ زدایی براساس فن آوری های روز و جایگزینی روشهای بهینه جدید با روش سنتی، حوزه خدمات شهری این  سازمان نسبت به تهیه و تامین خودروهای محلول ساز و محلول پاش مکانیزه اقدام  نموده است و در سال جاری نیز موضوع تکمیل زنجیره ماشین آلات مذکور در دست اقدام می باشد.
جعفری با  اشاره بر هماهنگی این سازمان  با مناطق در خصوص ارائه خدمات، افزود : آماده باش حدود 1600نفر نیروی انسانی و کاربرد  165 دستگاه تجهیزات تخصصی  از قبیل نمک پاش غلتان ، نمک پاش داخل کمپرسی ، نمک پاش بزرگراهی ، نمک پاش کوچک ایسو زویی، دستگاه  محلول پاش و کامیون تیغه برفروب  و حدود 1150 دستگاه تجهیزات عمومی از قبیل گریدر، خاور، نیسان ، لودر، کامیون و بابکت  در عملیات برفروبی سال جاری از جمله اقدامات این سازمان  در جهت ایجاد فضایی مناسب برای زندگی شهروندان و ارتقاء کیفیت زیست محیطی جهت سرویس‌دهی به شهروندان محترم در فصول پاییز و زمستان بوده است.
ارتقاء تعاملات بین بخشی شهرداری نظیر معاونت حمل و نقل و ترافیک ، معاونت فنی و عمرانی،سازمان آتش نشانی و  پلیس راهور و  اولویت بندی معابر قابل برف روبی در شرایط بحران بارش و یخ زدگی در شهر ، کاهش تعداد نیروی انسانی برف روب، کاهش تعداد ماشین آلات برف روبی، استفاده از مواد یخ زدای جایگزین نمک (CMA) در برخی از نقاط و معابر حساس در زمان بارش برف و یخبندان، ساماندهی خرید نمک توسط مناطق وتهیه آنالیز تجهیزات و نیروی انسانی و نمک مناطق 22 گانه از اهم  نکات مورد توجه این سازمان در  عملیات  برف روبی سال جاری  بوده که توسط دکتر جعفری عنوان شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران

سازمان مدیریت پسماند شهر تهران متولی اصلی مدیریت بر چرخه دفع پسماند و بازیافت پسماند در شهر تهران است. این سازمان در سال 1389 از ادغام سازمان بازیافت و تبدیل مواد شهرداری تهران و سازمان خدمات موتوری تشکیل شد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

شهر و جامعه | محیط زیست