اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950917196946033

تالارهایی ارزان قیمت و رایگان برای عروسی جوانان

کد: 13950917196946033

https://goo.gl/wzF0XQ

، تهران , (اخبار رسمی): معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه 7 گفت: در طرح «جهاد مهربانی» جوانانی که از نظر مالی ضعیف و در شرف ازدواج هستند، شناسایی شده‌اند و برای آنها برگزاری مراسم عروسی در تالارهای ارزان قیمت و یا رایگان پیش‌بینی شده‌ است.

تالارهایی ارزان قیمت و رایگان برای عروسی جوانان

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 7، محمدرضا غلامی درباره عمده آسیبهای اجتماعی در منطقه هفت شهرداری تهران و راهکارهای معاونت اجتماعی شهرداری این منطقه برای مقابله با این آسیبها، اظهار داشت: منطقه هفت شهرداری تهران به واسطه شرقی و غربی و به روایتی شمالی و جنوبی بودن آن، بافت بسیار متفاوتی دارد، بافتی که افراد غنی و ضعیف در آن قرار دارند، یکی از محله‌های محروم این منطقه، نظام‌آباد است و با اینکه منطقه نظام‌آباد، منطقه آسیب‌زا، آسیب‌پذیری و ضعیف از جنس ثروت و مسائل فرهنگی بوده اما این محله از جوانان مذهبی و بافرهنگ نیز غنی است.

وی با بیان اینکه نقاط تاریکی [از لحاظ آسیب‌پذیری] در این منطقه از قبل شناسایی شده است، افزود: یکی از نقاط تاریک در منطقه هفت، محله نظام‌آباد است که دکتر قالیباف در کل شهر تهران و برای منطقه‌های آسیب‌پذیر و تاریک برنامه‌های خاصی از جمله طرحهای جهادی تعبیه کرده‌اند.

معاون شهردار منطقه 7 اظهار داشت:  در کنار محله نظام‌آباد در منطقه هفت محله‌های ضعیف دیگر مانند گرگان، خواجه‌نظام، ارامنه و... نیز شناسایی شده‌اند و برای آنها طرحی با عنوان «جهاد مهربانی» اجرا خواهد شد.

 معاون اجتماعی فرهنگی منطقه 7 تاکید کرد: در طرح جهاد مهربانی، فرزندانی که از تحصیل به خاطر مسائل مالی و سایر مشکلات محروم بوده‌اند، شناسایی شده‌ و امکان تحصیل برای آنها فراهم می‌شود همچنین در این طرح جوانانی که از نظر مالی ضعیف و در شرف ازدواج هستند، شناسایی شده‌ و برای آنها برگزاری مراسم عروسی در تالارهای ارزان قیمت یا رایگان و تهیه جهزیه به کمک خیران منطقه پیش‌بینی و اقدام شده‌ است.
وی درباره نحوه شناسایی این افراد تصریح کرد: از طریق دبیران شورایاری‌ها، مدیران و معتمدان محله و مساجد این افراد را شناسایی کرده‌ایم و گروه‌هایی نیز برای اطمینان از نیازمند بودن آنها به تحقیق و بررسی می‌پردازند و در نهایت این کمکها برای خانواده‌های نیازمند انجام می‌شود.
  غلامی در خصوص اصلی‌ترین بزه‌ موجود در منطقه هفت گفت: بیشترین بزه در این منطقه مربوط به مصرف موادمخدر است، در منطقه هفت با همکاری نیروی انتظامی مراکز مشاوره‌ای وجود دارد که در این مراکز افرادی را برای مشاوره به معتادان استخدام کرده‌ایم، در مرحله بعد ممکن است معتادان را به مراکز ترک اعتیاد معرفی کنیم البته انگیزه و علاقه این اشخاص نیز برای ترک اعتیاد مهم است، شرح وظیفه ما در معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه هفت شهرداری تهران مشخص است و در صدد اصلاح بزهکار و کمک به ارگانهای دیگر در رفع و کاهش آسیبهای اجتماعی هستیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری تهران

در سال‌ 73 و در راستای‌ تحقق‌ بیشتر اهداف‌ بازرگانی‌ و برآوردن‌ نیازهای‌ انفورماتیکی‌ شهرداری‌ با تغییر مدیریت‌ سازمان‌ تحولات‌ اساسی‌ در نحوه‌ اداره‌ سازمان‌ و نگرش‌ مدیریت‌ به‌ مسائل‌ انفورماتیکی‌ شهرداری‌ پدید آمد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه