اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951004205836095

در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهر تهران عنوان شد

18طرح مرتبط یا ایمنی شریان های حیاتی پایتخت

کد: 13951004205836095

https://goo.gl/njady2

، تهران , (اخبار رسمی): سومین جلسه فصلی شورای هماهنگی مدیریت بحران شهر تهران در سال 95 با هدف پیگیری اجرای مصوبات جلسات قبل، ارائه گزارش عملکرد و بررسی نهایی شدن اقدامات صورت گرفته در مرکز فرماندهی مدیریت بحران تهران برگزار شد.

18طرح مرتبط یا ایمنی شریان های حیاتی پایتخت

به گزارش  اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، در این جلسه که با حضور اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و دکتر احمد صادقی رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد، در خصوص گزارش عملکرد مصوبات جلسه مورخه 13/05/95 شورای هماهنگی مدیریت بحران شهر تهران، برگزاری رزمایش پدافند شیمیایی در یکی از ایستگاه های متروی تهران، نهایی سازی و اجرای برنامه پیشنهادی کارگروه تخصصی تشکل های مردم نهاد ، بررسی و رفع موانع موجود در خصوص اخذ و بارگذاری اطلاعات مکانی و توصیفی برخی از سازمان های تابعه کارگروه های تخصصی شورا و تعیین تکلیف وضعیت نقشه راه های اضطراری شهر تهران بحث و تبادل نظر صورت گرفت و اعضای شورا ضمن پیگیری به بررسی موارد یاد شده پرداختند.
دکتر احمد صادقی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در این جلسه با اشاره به اقدامات انجام گرفته در شورای هماهنگی مدیریت بحران گفت: امسال هفتمین سال تدوین قانون مدیریت بحران است که دو سال دیگر نیز تا تدوین قانون جدید، این دوره آزمایشی تمدید شده است. در چند سال اخیر متاسفانه موارد مرتبط با آیین نامه ها و دستورالعمل های فعالیت های اجرایی انجام نشده بود که طی چند ماه گذشته با دستور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور کارگروه هایی تشکیل شده و خروجی های مختلف این کارگروه ها مورد استفاده قرار می گیرد، در نتیجه همین اقدامات می تواند به باز شدن گره های موجود کمک کند.
وی در ادامه با اشاره نقش شورای هماهنگی مدیریت بحران تهران در برگزاری مانورهای آمادگی افزود: هر دستگاهی که درخواست برگزاری مانور مرتبط با مدیریت بحران در محدوده شهر تهران را دارد باید ابتدا درخواست خود را در این شورا مطرح کند تا در خصوص نحوه برگزاری آن تبادل نظر صورت گرفته و نسبت به اخذ مجوز از مراجع ذی صلاح اقدام شود.
در ادامه این جلسه مهندس محسن نادی به تشریح محورهای عمده این جلسه پرداخت و ضمن ارائه گزارش عملکرد شورا از پیگیری مصوبات مرتبط با شریان های حیاتی در تهران خبر داد و با اشاره به پیگیری های صورت گرفته در این خصوص گفت: در قالب این پروژه 18 عنوان پروژه کلی احصا شده که با هماهنگی دبیرخانه کمیسیون زیربنایی دولت قرار شد در دو اولویت دسته بندی و در نوبت بررسی دولت قرار گیرد.
وی افزود: مقرر شد در اولویت نخست 10 پروژه قرار گرفت که موارد چون تکمیل مخازن آب ، افزایش تاب آوری شبکه توزیع آب، سیستم قطع کنترل اتوماتیک و ... در اولویت اول قرار دارند که از نظر کارشناسی اعتبار و زمان بندی آن انجام شده ، جلسات دفاع آن در دبیرخانه کمیسیون برگزار و تصویب شد تا در نوبت بررسی دولت قرار گیرد.
وی یادآور شد: 8 عنوان دیگر نیز به عنوان اولویت دوم مشخص شده که شامل مباحثی چون تونل مشترک شریان های حیاتی، برق اضطراری شهر تهران، خطوط انتقال آب و کنترل هوشمند این شبکه، انبارهای نفت و ... می شود.
در ادامه این جلسه دکتر بهمن مشکینی مشاور وزیر و معاون امور سازمان های مردم نهاد وزارت کشور نیز به بررسی روند نهایی سازی و اجرای برنامه پیشنهادی کارگروه تشکل های مردم نهاد پرداخت و با اشاره به توان ارتباط با جوامع و قدرت سازماندهی تشکل های مردمی بر استفاده از ظرفیت این نیروها در مدیریت بحران تاکید کرد و گفت: آنها داوطلبانی هستند که در حوزه اجتماعیات فعالند، در نتیجه از این نیروها می توان در آموزش شهروندان استفاده کرد.
در ادامه این نشست همچنین موانع موجود در خصوص اخذ و بارگذاری اطلاعات مکانی و توصیفی برخی از سازمان های تابعه کارگروه های تخصصی شورا مورد بررسی قرار گرفت و در خصوص رفع این موانع تصمیم گیری شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران

سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران یکی از سازمان های زیر مجموعه شهر تهران است که وظیفه برنامه ریزی و انجام اقدامات لازم برای آمادگی شهروندان برای روبرویی با بحران ها و بلایای طبیعی و همچنین مدیریت زمان های بحرانی در شهر را بر عهده دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه