کد: 13951011211155464

تولید شکر به ۶۰۰ هزار تن می‌رسد

6میلیون تن نیشکر تا پایان سال برداشت می‌شود

کد: 13951011211155464

https://goo.gl/3a54gf

، تهران ، (اخبار رسمی): پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال شش میلیون تن نیشکر از مزارع استان برداشت شود که از این میزان نیشکر حدود ۶۰۰ هزار تن شکر تولید خواهد شد.

6میلیون تن نیشکر تا پایان سال برداشت می‌شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، حسین آمیلی معاون کشاورزی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان با اعلام این خبر گفت: در سال زراعی گذشته ۵۸۸ هزار تن شکر در مجموعه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان تولید شد که مقایسه آن با میزان تولید در سال زراعی جاری نشان می‌دهد روند تولید شکر در کشور رو به رشد است.

وی نیاز کشور به شکر را حدود یک میلیون ۸۰۰ هزار تن عنوان کرد و افزود: طبق برآوردهای وزارت جهاد کشاورزی با توجه به میزان تولید، نیاز سالانه کشور به واردات شکر حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تن است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه دولت با مدیریت مناسب توازن خوبی بین تولید و مصرف شکر ایجاد کرده است، ادامه داد: موانعی بر سر راه تحقق تولید پایدار شکر همچون هماهنگی و هم‌سویی ارگان‌های مختلف وجود دارد که می‌توان با رفع آنها جهش بزرگی در تولید شکر ایجاد کرد.

معاون شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان با بیان اینکه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان همچنان بزرگ‌ترین تولیدکننده شکر در کشور است، بیان کرد: خوزستان یکی از مستعدترین مناطق دنیا برای کشت این گیاه جادویی است که می‌توان با ایجاد انگیزه و جذب سرمایه‌گذار در کشت و تولید نیشکر کشور را بی‌نیاز از واردات شکر کرد.

آمیلی با اشاره به سایر تولیدات شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان یادآرو شد: سال گذشته این مجموع توانست ۳۲ میلیون لیتر الکل طبی، هفت‌هزار تن خمیر مایه، ۴۰ هزار تن خوراک دام و ۶۷ هزار مترمکعب MDF تولید کند.

وی در پایان تأکید کرد: از سال ۱۳۸۸ تا پایان سال ۱۳۹۴ حدود ۲۳ میلیون تن نیشکر در اراضی زیرکشت نیشکر واحدهای کشت و صنعت تابع شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی برداشت و حدود پنج میلیون تن شکر تولید شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت جهاد کشاورزی

بخش کشاورزی و توجه به توسعه و عمران روستا ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، همواره مورد اهتمام و تایید قانونگذاران ، برنامه ریزان و دستگاه های اجرایی و محور توسعه اقتصادی و اجتماعی بوده و تحولات وسیعی در عرصه کشاورزی و روستاها و مناطق عشایری به وجود آمده است.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.