کد: 13951011211395625

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند خبر داد

آمادگی اروند برای برگزاری جشنواره ملی سفره ایرانی

کد: 13951011211395625

https://goo.gl/TL2qa0

، آبادان , (اخبار رسمی): مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند از آمادگی سازمان متبوع خود برای برگزاری جشنواره ملی سفره ایرانی و فرهنگ گردشگری خبر داد.

آمادگی اروند برای برگزاری جشنواره ملی سفره ایرانی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، اسماعلی زمانی در جریان بازدید از جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری گفت: این جشنواره با همکاری مسئولان ملی و استانی در محل نمایشگاه دائمی منطقه آزاد اروند برگزار شد و امیدواریم تا این محل برای برگزاری جشنواره ملی انتخاب شود و بتوانیم با وسعت و امکانات بیشتری در این سالن جشنواره ملی را برگزار کنیم.

وی درباره اهتمام سازمان منطقه آزاد اروند در زمینه گردشگری افزود: گردشگری به عنوان یکی از مسائل اصلی و اصول اقتصادی منطقه آزاد اروند مورد توجه ما است.

زمانی با بیان اینکه زیرساختهای گردشگری منطقه با توسعه اقتصادی منطقه هماهنگ خواهد شد، اظهار کرد: زیرساختهای لازم از جمله همین نمایشگاه برای ساخت کاملش به بخش خصوصی واگذار می شود، امید می رود در سال آینده نمایشگاه مناسبی برای آئین های متعدد و متنوع داشته باشیم.

وی تصریح کرد: در خصوص دیگر ساختارهای گردشگری منطقه از جمله هتل ها، رستورانها و مراکز گردشگری و تفریحی طبیعی از جمله رودخانه ها و سواحل آنها برنامه جامعی را در دستور کار سازمانی خود و با هدف توسعه گردشگری ملی و بین المللی داریم.

با تصمیم معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور هشتمین جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری در روزهای هشتم، نهم و دهم دی ماه جاری در قالب ۱۰۰ غرفه در محل نمایشگاه بین المللی منطقه آزاد اروند برپا شد.

 سازمان منطقه آزاد اروند به عنوان نماینده استان خوزستان متولی برگزاری این جشنواره با همراهی استانهای بوشهر، هرمزگان، جزایر خلیج فارس (کیش و قشم ) در قالب منطقه هشت است.

جشنواره سفره ایرانی، آئینی همگانی است برای نمایش غذاهای بومی، محصولات غذایی و برندهای مطرح صنایع وابسته و محلی برای تبادل نظرها و گفتگوهای علمی، فرهنگی تخصصی در این زمینه است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان منطقه آزاد اروند

منطقه آزاد اروند با مساحت 37400 هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند رود و کارون واقع است. این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت می باشد که با داشتن ظرفیتی از قبیل حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی