اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951012211596505

تجهیزاتی بااستاندارد های اروپا وارد مترو قم می شود

کد: 13951012211596505

https://goo.gl/at1bVW

، قم , (اخبار رسمی): شهردار قم با تاکید بر اینکه فاینانس خط نخست مترو قم تقریباً کامل شده است، گفت: به زودی قرارداد نهایی نیز منعقد خواهد شد

تجهیزاتی بااستاندارد های اروپا وارد مترو قم می شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از شهرداری قم، سقائیان‌نژاد در دویست و دوازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر قم که به ریاست ولی‌الله بیاتی در سالن جلسات ساختمانی شهید باکری برگزار شد، با اشاره به آخرین وضعیت اجرای پروژه خط نخست مترو قم، اظهار کرد: یک هفته قبل از افتتاح پل میثم کمیسیون زیربنایی هماهنگی کرد و به اتفاق اعضا بازدیدی از پروژه‌ها خصوص پروژه مترو انجام شد.

شهردار قم با اشاره به بازدید اعضای شورای شهر از ایستگاه شهید مطهری مترو قم، تصریح کرد: اگر نیاز باشد باز هم از بازدید اعضای شورای شهر این وضعیت اجرای مترو استقبال می‌کنیم.

سقائیان نژاد با اشاره به مصوبه شورای شهر در خصوص ترمیم قرارداد مترو با قرارگاه خاتم الانبیاء، گفت: شورای فنی به دلایلی با این مصوبه مخالفت کرد ولی پیگیر هستیم که بتوانیم شرایط مساعدی را برای ادامه قرارداد برقرار کنیم.

وی با تاکید بر اینکه فاینانس خط نخست مترو قم تقریباً کامل شده است، تصریح کرد: به زودی قرارداد نهایی نیز منعقد خواهد شد.

شهردار قم با اشاره به جزئیات فاینانس پروژه مترو، گفت: شرکت بیمه روسیه شرایط بانک سپه را پذیرفته و از این پس بانک سپه بانک عامل خواهد بود و بانک سپه ضمانت را از طریق وزارت دفاع پذیرفته و بانک مرکزی هم با این شرایط موافقت کرده است.

سقائیان نژاد با تاکید بر اینکه در این فاینانس تجهیزات غیر از واگن نیز اضافه شده است، تصریح کرد: هم تأمین واگن هم سیگنالینگ و هم موارد ارتباطاتی نیز در این فاینانس شکل گرفته البته در این بخش باید موارد لازم را نیز پیگیر باشیم تا تحقق پیدا کرده و تعهدات عمل شود.

وی با تاکید بر اینکه بانک ملی نیز این قرارداد را پذیرفته است، گفت: ۵۰ درصد باقیمانده تأمین مالی مترو پیگیری خواهد شد.

شهردار قم با اشاره به وضعیت تکمیل خط نخست مترو، بیان کرد: برای اجرای ایستگاه‌ها ما به دنبال اجرای نهایی توسط قرارگاه خاتم هستیم و اگر نشد نهایتاً مجموعه شهرداری پروژه را ادامه خواهد داد و اگر نهایتاً با قرارگاه به نتیجه نرسیدیم قرارداد قطع شده و خط B را قرارداد می‌بندیم.

سقائیان نژاد با بیان اینکه طی دو هفته آینده تی بی ام از خط نخست مترو خارج می‌شود، گفت: ظرف دو ماه انتقال آن طول می‌کشد و در پی آن هستیم تا قرارداد خط دوم را به سرعت پیگیر شویم که قرارگاه در این جبهه فعال شود.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص ضوابط فنی که شرکت خارجی مشخص کرده بود اختلافاتی وجود داشته که در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم کار ساختن و تکمیل رام‌های قطار را نیز شروع کنیم.

شهردار قم با تاکید بر اینکه هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان باقیمانده خط نخست فاینانس خواهد شد، بیان کرد: باقی منابع مالی تهاتر خواهد شد و نهایتاً هم بحث مالی و هم مباحث سیستمی حل شده و پیگیری خواهد شد.

سقائیان نژاد با بیان اینکه الگوی مالی و اجرایی که در مترو قم در دستور کار قرار گرفته در کشور بی نظیر است، گفت: تمام تجهیزات خریداری شده از روسیه برای مترو استاندارد اروپا است برخلاف تجهیزات چینی که در برخی موارد استاندارد لازم را ندارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه تعامل خوبی بین شهرداری و شرکت برق وجود دارد، تصریح کرد: در برنامه‌های توسعه کشور قرار بر این شده که کابل‌های هوایی زمینی شود حال که قیمت‌ها در حال واقعی شدن است باید این اقدام صورت گیرد و شهرداری می‌تواند اجازه توسعه شبکه هوایی را ندهد.

شهردار قم با تاکید بر اینکه تکلیف وزارت نیرو است که این کار را تحقق بخشد، خاطرنشان کرد: تعرفه‌های برق در حوزه خدمات عمومی باید از کمترین تعرفه‌ها برخوردار باشد.

سقائیان نژاد همچنین گفت: شهرداری هزینه زیادی برای دوربین‌ها انجام می‌دهد اما بخش عمده این کار برای استان و امنیت بوده و باید مشکل کنتورها حل شود و شهرداری در این زمینه هیچ وظیفه‌ای ندارد

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری قم

استان قم یکی از 31 استان ایران است که در مرکز این کشور و در جنوب استان تهران، شمال استان اصفهان، شرق استان مرکزی و غرب استان سمنان واقع شده‌است. مرکز استان کلان‌شهر قم است. این استان در یک منطقه خشک و نیمه‌خشک واقع شده است و آب و هوای گرم و خشک دارد. جنوب و غرب استان پوشیده از کوه‌های مرتفع است و آب و هوای معتدل دارد. مناطق شرقی، مرکزی و شمالی استان نیز پوشیده از بیابان‌های وسیع است که بزرگ‌ترین آن‌ها دشت مسیله است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه