اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951015214716424

اطلس فرهنگی و ورزشی شهر همدان به زودی ارائه می شود

کد: 13951015214716424

https://goo.gl/l64cNE

، همدان , (اخبار رسمی): رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان از ارائه اطلس فرهنگی و ورزشی شهر همدان در آینده ای نزدیک خبر داد.

اطلس فرهنگی و ورزشی شهر همدان به زودی ارائه می شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رضا غلامی‌خجسته در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا که پیرامون بررسی برنامه‌های دهه فجر شهرداری همدان و فرهنگسراها برگزار شد، افزود: با توجه به اینکه تهیه اطلس فرهنگی و ورزشی در دوره سوم شورا پیگیری می‌شد لذا در این زمینه در دوره چهارم به صورت جهادی وارد شده و اطلس فرهنگی ورزشی تهیه شده که به زودی ارائه می‌شود.

غلامی‌خجسته اضافه کرد: شهرداری همدان با توجه به محدودیت منابع مالی، عملکرد چشمگیری در زمینه فرهنگسراها و سالن‌های ورزشی داشته است.

وی با بیان اینکه شورا و شهرداری از انتقاد‌های منصفانه استقبال می‌کنند، اضافه کرد: این بی‌انصافی است که برخی از افراد دید منفی نسبت به عملکرد فرهنگسراها داشته و در فضای مجازی انتقاد‌های غیرمنصفانه دارند.

وی با اشاره به اینکه به زودی گزارش عملکرد تمامی فعالیت‌های مجموعه فرهنگسراها را ارائه خواهم داد، اظهار کرد: ضروری است معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری برنامه افتتاح فرهنگسرا‌های در حال تکمیل و زمین‌های ورزشی از جمله مرکز همایش‌های بین‌المللی و قرآنی را برای هفته آینده ارائه دهد.

غلامی‌خجسته همچنین به مشکلات تپه پیسا اشاره کرد و گفت: ضروری است هر چه سریعتر مشکلات این منطقه با همکاری دستگاه‌های اجرایی ذیربط حل شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی همچنین به موفقیت شهر تبریز در زمینه پاکسازی اعتیاد افزود: تبریز اولین شهر کشور به عنوان شهر بی‌معتاد معرفی شده که انتظار می‌رود با همت و کمک مسؤولان همدان به دومین شهر تبدیل شود.

وی تأکید کرد: لازم است در ایام دهه فجر یادواره شهدای ورزشی نیز برگزار شود.

رئیس شورای اسلامی شهرستان و عضو شورای شهر همدان هم گفت: در نقاط کمتر توسعه یافته و کمتر برخوردار شهر استعداد‌های خوبی وجود دارد که با استفاده از ظرفیت فرهنگسراها و سالن‌های ورزشی استعدادیابی می‌شود.

سیداحمد حسنی‌حلم اضافه کرد: باید استعداد‌های درخشان نونهالان و نوجوانان را تقویت کرد تا نتیجه و اثربخشی خوبی حاصل شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان نیز ضمن تقدیر از زحمات معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری اظهار کرد: برگزاری کلاس‌‌های آموزشی و فرهنگی توسط این معاونت اقدام بسیار ارزشمندی است که باید در تمامی مناطق شهر گسترش یابد.

محمد تبریزی با بیان اینکه توجه به سنین پایین در آموزش‌‌های فرهنگی بسیار حائز اهمیت است، افزود: کودکان آینده‌سازان جامعه هستند، لذا باید در آموزش‌‌های شهروندی و فرهنگی بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

نرگس نورا...زاده دیگر عضو شورای اسلامی شهر همدان هم تشویق نیروهایی که بدون هیچگونه چشم‌داشتی با شهرداری همکاری دارند را ضروری دانست و گفت: قدردانی از زحمات این افراد باعث افزایش انگیزه در آنها می‌شود.

در ادامه این جلسه معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری شهرداری همدان اضافه کرد: علاوه بر فرهنگسراها، خانه ریاضیات استاد مینو و اخترشناسی از حوزه‌های فرهنگی اجتماعی شهرداری است که فعالیت خوبی دارند.

محمد قدیمی با بیان اینکه ظرف 15 روز آینده خانه اخترشناسی شهرداری فعالیت خود را آغاز خواهد کرد، گفت: خانه ریاضیات استاد غیور یکی از فعال‌ترین مراکز آموزشی کشور بوده که رتبه‌هایی نیز در سطح کشور کسب کرده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری همدان

می‌توان گفت که حکومت مشروطه ایران در همدان تقریبا چند ماهی قبل از صدور فرمان آن در ایران به یمن وجود حکمران عارف و آزادیخواهی چون ظهیر الدوله صفا علیشاه در این شهر استقرار یافت. وی پیش از آن که اسمی از مجلس شورای ملی در ایران باشد در شهر همدان مجلس فواید عمومی را بنیاد گذاشت که حکم پارلمان شهری بود و بعدها انجمن ولایتی نام گرفت.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه