اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951015214756386

شهردار ارومیه:

35هزار واحد مسکونی بیمه حوادث غیرمترقبه شدند

کد: 13951015214756386

https://goo.gl/sV2GGe

، (اخبار رسمی): شهردار ارومیه از بیمه 35هزار واحد مسکونی در مناطق حاشیه نشین ارومیه در مقابل حوادث غیرمترقبه خبر داد.

35هزار واحد مسکونی بیمه حوادث غیرمترقبه شدند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از  روابط عمومی شهرداری ارومیه، دکتر محمد حضرت پو، شهردار ارومیه در ارتباط زنده تلفنی با برنامه پایش شبک یک سیما که با حضوراستاندار آذربایجان غربی برگزار شد، اعلام کرد: 35هزار واحد مسکونی در مناطق حاشیه نشین ارومیه در مقابل حوادث غیرمترقبه بیمه شده اند.

وی با بیان اینکه  در چند سال گذشته برای ساماندهی و ارتقای کیفیت زندگی در سکونتگاههای غیر رسمی اقدامات خوبی صورت گرفته است، افزود: الحاق بخشهایی از این مناطق در  طرح جامع شهری از سال 90 به داخل محدوده شهری، اقدامات زیربنایی از قبیل  ساماندهی و هدایت آبهای سطحی، بیمه حوادث برای 35 هزار واحد مسکونی، زیرسازی، جدول کشی و آسفالت  بیش از دو میلیون متر مربع  معابر و 52 کیلومتر کانال کشی، احداث 8 باب فرهنگسرا در این مناطق از جمله این اقدامات بشمار می رود.

حضرت پور با بیان اینکه هنوز  سند راهبردی مشخصی برای مدیریت شهری در خصوص  کنترل ساخت و سازهای غیر مجاز  در شهرها وجود ندارد،  گفت: اکثر این مناطقی که در خدمت رسانی با مشکل مواجه هستند داخل محدود قانونی  نیستند و شهرداری با مخدویت قانونی در آن مناطق روبرو است.

 وی تاکید کرد: عمده سکونتگاههای غیررسمی به داخل محدوده شهری اضافه شده اند و مابقی نیز در صورت تصویب در شورای عالی شهرسازی از خدمات لازم بهره مند می شوند.

شهردار ارومیه در پایان با انتقاد از شورای عالی شهرسازی گفت: این شورا نظر شهرداری ها را در ساماندهی مناطق شهری اعمال نمی کند و هماهنگی لازم در این زمینه وجود ندارد. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری ارومیه

شهرستان ارومیه مرکز استان چکمه‌ای شکل آذربایجان غربی در شمال غرب کشور ایران واقع شده است. این استان با سه استان آذربایجان شرقی ، کردستان و زنجان و سه کشور ترکیه ، عراق و آذربایجان هم مرز است. این شهرستان در جلگه‌ای به‌طول 70 کیلومتر و عرض 30 کیلومتر در کنار دریاچه ارومیه گسترده است. شهرستان ارومیه از شرق با دریاچه ارومیه، از غرب با کشور ترکیه، از جنوب با شهرستان‌های مهاباد، نقده و اشنویه و از شمال با شهرستان سلماس همسایه است. آب و هوای آن تقریبا مدیترانه‌ای و چهارفصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان در آن به وضوح دیده می‌شود. اختلاف درجه دمای آن از گرمترین روزهای تابستان تا سردترین شب‌های زمستان تا 64 درجه تفاوت دما را نشان می‌دهد و گرمترین ایام آن از 15 تیرماه تا 15 مرداد است. ارتفاع این شهر از سطح دریاهای آزاد 1332 متر است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه