اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951015214816033

معاون شهردار تهران خبر داد

صعود 140 پله ای تهران در جدول بانک جهانی

کد: 13951015214816033

https://goo.gl/44txiA

، تهران , (اخبار رسمی): معاون شهردار تهران با اشاره به کاهش 90 روزی فرایند صدور پروانه ساختمانی در دهه اخیر گفت : شهر تهران برابر اعلام بانک جهانی با صعود 140 پله ای امروز در رتبه 27 جدول بانک جهانی قرار گرفته است.

صعود 140 پله ای تهران در جدول بانک جهانی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، مهندس پژمان پشمچی زاده در خصوص روند صدور پروانه ساختمانی گفت : با بررسی آمار و اطلاعات سامانه شهرسازی مشخص شده است که شهرداری تهران در یک دهه فعالیت خود زمان صدور پروانه ساختمانی را از 147 روز به 57 روز کاهش داده به گونه ای که برابر اعلام بانک جهانی با صعود 140 پله ای امروز در رتبه 27 جدول بانک جهانی قرار گرفته است.

معاون شهردار تهران ، در خصوص دست یابی به این رتبه گفت : در حقیقت تسریع در زمان صدور پروانه ساختمانی حاصل اقدامات شهرداری و ایجاد امکانات و ظرفیت هایی همچون راه اندازی سامانه شهرسازی ، هوشمند سازی ، به حداقل رساندن نقش کاربران ، دسته بندی و ثبت سیستماتیک اطلاعات املاک ، ورود اطلاعات طرح تفصیلی در سامانه شهرسازی ، ایجاد سامانه اطلاعات مکانی ، چابکسازی و اصلاح ساختارهای اداری در قالب راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیک و اجرای سیاست های ناحیه محوری با رویکرد دسترس پذیر بودن خدمات برای شهروندان بوده است.
پشمچی زاده همچنین در تشریح فرایند زمانی صدور پروانه ساختمانی افزود : از بدو تشکیل پرونده صدور پروانه ساختمانی، شهرداری می بایست با مبادی ذیربط اعم از اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در خصوص کمیسیون ماده 12 و کمیسیون ماده 6 و 8 زمین شهری و بنا به موقعیت و ویژگی های مکانی هر ملک نسبت به اخذ استعلامات از وزارت راه و شهرسازی ، سازمان زمین شهری ، اداره کل راه و شهرسازی استان تهران ، سازمان نظام مهندسی ، سازمان تامین اجتماعی ، نهادهای امنیتی و انتظامی ، سازمان آب و فاضلاب ، سازمان میراث فرهنگی ، سازمان امور مالیاتی ، وزارت آموزش و پرورش و ... که اغلب ساختارهای دولتی را شامل میشوند اقدام کند که این فرایند پروسه زمانی خاص خود را داراست و زمانبر بودن ارائه پروانه ساختمانی را موجب می شود .
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در ادامه افزود : در واقع باید گفت این که صرفا شهرداری تهران را مسئول زمان صدور پروانه و یا گواهی ساختمان بدانیم صحیح نمی باشد و در این بین باید نقش سایر متغییرهای تاثیر گذار بر فرایند صدور پروانه را نیز مد نظر داشت.
پشمچی زاده در خاتمه گفت : شهرداری تهران به منظور کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی طرح پیشنهادی در خصوص دو مرحله ای کردن صدور پروانه ساختمانی را ارایه کرد ، که در این صورت صدور پروانه ساختمانی در سه بخش شامل : کنترل نقشه معماری ، اعلام عوارض و استعلامات درون سازمانی انجام می شود و فرایند صدور پروانه در کوتاهترین زمان ممکن یعنی کمتر از 20 روز کاری صادر خواهد شد که مقدمات طرح پس از طی مراحل قانونی به مرحله اجرا در خواهد آمد .

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری تهران

در سال‌ 73 و در راستای‌ تحقق‌ بیشتر اهداف‌ بازرگانی‌ و برآوردن‌ نیازهای‌ انفورماتیکی‌ شهرداری‌ با تغییر مدیریت‌ سازمان‌ تحولات‌ اساسی‌ در نحوه‌ اداره‌ سازمان‌ و نگرش‌ مدیریت‌ به‌ مسائل‌ انفورماتیکی‌ شهرداری‌ پدید آمد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه