اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951026220626424

موزه تخصصی هنر و عکاسی در همدان راه اندازی می شود

کد: 13951026220626424

https://goo.gl/unfMW9

، همدان , (اخبار رسمی): رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان از راه اندازی موزه تخصصی هنر و عکاسی در فرهنگسرای نورمحال خبر داد.

موزه تخصصی هنر و عکاسی در همدان راه اندازی می شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رضا غلامی‌خجسته در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا که با حضور تعدادی از هنرمندان عکاس ایران و مجمع عکاسان استان همدان برگزار شد، افزود: فرهنگسرای نورمحال دارای ظرفیت بسیار مناسبی جهت راه‌اندازی موزه هنر و عکاسی است که در حال حاضر تعمیر و آماده‌سازی بنای تاریخی آن آماده شده و به زودی پس از تجهیز راه‌اندازی می‌شود.

غلامی‌خجسته با اشاره به اینکه در بین فرهنگسراهای ایجاد شده جای فرهنگسرای تخصصی عکاسی خالی بود، اضافه کرد: بنای تاریخی فرهنگسرای نورمحال در دو طبقه است که یکی از طبقات آن برای اشتغالزایی و طبقه دیگر جهت هنر و عکاسی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه بنای فرهنگسرای نورمحال 300 مترمربع است، اضافه کرد: تاکنون جهت مرمت و بازسازی این بنای تاریخی حدود 750 میلیون تومان هزینه شده است.

غلامی‌خجسته یادآور شد: پیگیری‌هایی که توسط کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا انجام شده در بیشتر فرهنگسراها واحدی جهت اشتغال بانوان بی‌سرپرست یا بدسرپرست برای توانمندسازی خانواده‌های این نیازمندان اختصاص یافته است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان ضمن تشریح گزارشی از فرهنگسراها و سالن‌های ورزشی سطح شهر اظهار کرد: در دوره‌های سوم و چهارم شورا تعداد 81 زمین در مساحتی بیش از 355 هزار و 161 مترمربع برای احداث فرهنگسراها و سالن‌های ورزشی پیگیری و تملک شد که تا کنون از این تعداد 16 فرهنگسرا و سالن ورزشی ساخته و افتتاح شده است.

غلامی‌خجسته یادآور شد: بر اساس فعالیت و اقدامات صورت گرفته شهر همدان در مبحث سخت‌افزاری فرهنگی و ورزشی رتبه نخست کشور را دارد.

علی رضایی دیگر عضو شورای اسلامی شهر همدان هم با بیان اینکه مدیریت شهری در دوره چهارم شورا در تقویت تشکل‌های مردم‌نهاد از جمله تشکل‌های هنری رویکرد خوب و مثبتی داشته است، افزود: بخش عمده‌ای از وقت کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا برای تشکل‌های مختلف اختصاص یافته و در این راستا حمایت‌های خوبی هم صورت گرفته که در مقایسه با دوره‌های قبل شورا قابل توجه است.

علی رضایی با اشاره به اینکه فرهنگسراها بر اساس نیاز اساسی شهر در اختیار تشکل‌های فرهنگی و اجتماعی قرار گرفته است، گفت: انتظار می‌رود این تشکل‌ها نیز بر اساس اولویت شهر بتوانند نیازها را پاسخ دهند تا بتوان در مدیریت شهری برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان گام موثری برداشت.

وی تأکید کرد: اگر اطلس فرهنگی و ورزشی شهر همدان آماده شود و بر اساس آن طرح جامع فرهنگی اجتماعی تهیه شود دارای سندی خواهیم بود که از این پس بر اساس آن فرصت‌های منابع در اختیار ما قرار می‌گیرد.

در ادامه جلسه معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری شهرداری همدان هم ضمن تقدیر از توجه ویژه شورا و پیگیری‌های کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا نسبت به پروژه و برنامه‌های فرهنگی شهر اظهار کرد: فرهنگسرای نورمحال به لحاظ ساختار و فضای کالبدی که دارد ظرفیت خوبی برای حوزه هنری و عکاسی است که با مصوبه شورا این فرهنگسرا به عنوان موزه تخصصی هنری تبدیل شد.

محمد قدیمی به سابقه هنر عکاسی در همدان اشاره کرد و افزود: امیدواریم با راه‌اندازی این موزه هنری مدیریت شهری بتواند گام مثبتی در راستای تقویت و اعتلای جایگاه هنر در پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین بردارد.

قدیمی اضافه کرد: راه‌اندازی موزه هنری و عکاسی همدان می‌تواند غرب کشور را در هنر عکاسی به صورت تخصصی زیر پوشش قرار دهد.

مدیر مجمع عکاسان استان همدان نیز در این جلسه با قدردانی از شورای اسلامی شهر و شهرداری همدان نسبت به توجه ویژه به هنر و هنرمندان گفت: با ایجاد موزه هنر و عکس در شهر همدان گام دیگری در استحکام تبدیل این شهر به قطب عکاسی کشور برداشته می‌شود.

مهدی شریفی اضافه کرد: در زمان راه‌اندازی موزه هنری و عکس همدان، این مرکز میزبان آثار بیش از 140 استاد هنرمند عکاس کشور خواهد بود.

گفتنی است، در ادامه این جلسه با اهدای تندیس و هدیه‌ای از زحمات معیری استاد و هنرمند عکاس ملی در حوزه دفاع مقدس تجلیل شد و پس از پایان جلسه عکاسان حاضر در جلسه به همراه رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر و معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری شهرداری همدان از موزه هنری و عکس همدان(فرهنگسرای نورمحال) بازدید کردند و مواردی را برای افتتاح و راه‌اندازی موزه مورد بررسی قرار دادند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری همدان

می‌توان گفت که حکومت مشروطه ایران در همدان تقریبا چند ماهی قبل از صدور فرمان آن در ایران به یمن وجود حکمران عارف و آزادیخواهی چون ظهیر الدوله صفا علیشاه در این شهر استقرار یافت. وی پیش از آن که اسمی از مجلس شورای ملی در ایران باشد در شهر همدان مجلس فواید عمومی را بنیاد گذاشت که حکم پارلمان شهری بود و بعدها انجمن ولایتی نام گرفت.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

شهر و جامعه | هنرهای تجسمی