کد: 13951026220646033

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران خبر داد

بزرگترین شبکه اینترنت اشیاء در پروژه باغ کتاب

کد: 13951026220646033

https://goo.gl/CPZnT6

، تهران ، (اخبار رسمی): مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران ، گفت: اینترنت اشیا (Internet of Things) یا ( IOT بهاختصار) به طور کلی اشاره دارد به بسیاری از اشیا و وسایل محیط یرامون‌مان که به شبکه اینترنت متصل شده و می توان توسطاپلیکیشن‌های موجود در تلفن‌های هوشمند و تبلت آنها را کنترل و مدیریت کرد.

بزرگترین شبکه اینترنت اشیاء در پروژه باغ کتاب

به گزارش  اخبار رسمی به نقل ازشرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران ،علیرضاجعفری روابط عمومی وامور بین الملل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اینکه این دومین درگاه اتصال (Gateway) به عنوان بخشی از حرکت جهانی «شبکه اشیاءThe Things Network ؛TTN) ) راه‌اندازی شده است، گفت:  این شبکه دومین گیت‌وی فعال TTN در منطقه خاورمیانه  محسوب می شود.

وی با بیان اینکه نخستین درگاه اتصال نیز در محدوده نارمک از سوی پژوهشگران ایرانی پیاده سازی شده است، افزود:تفاوت ارائه خدمات بر روی این شبکه با سرویس هایی که از طریق شبکه‌های ارتباطی موبایل ارائه می شود توان مصرفی بسیار پایین و در مقابل پوشش گسترده آن است.

به گفته مهندس جعفری به هیچ عنوان هزینه این اتصال قابل قیاس با اتصال اشیاء از طریق سیم‌کارت موبایل نیست.

جعفری ادامه داد: این فناوری که در باندهای فرکانسی بدون نیاز به مجوز عمل می‌کند، امکان برقراری اتصال دوطرفه را برای اشیاء متصل فراهم می آورد.

به گفته  مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران ،ساختار «شبکه اشیاء» به دلیل باز بودن، نسبت به سایر شبکه‌ها شفا‌ف‌تر بوده و به دلیل رمزنگاری سطح بالا، از امنیت بسیار مناسبی برخوردار است.

وی افزود: خوشبختانه خیلی زود و با توجه به اقدامات انجام‌شده، تهران توانست در کنار شهرهای انتایرو، مونترآل، سن‌دیگو و کال‌گری به عنوان یکی از ۵ شاخه با سرعت رشد بالای شبکه اشیاء معرفی شود. و هم اکنون نیز نام تهران و ایران به عنوان یکی از مراکز فعال، در سایت TTN قرار دارد.

باغ کتاب یکی از بزرگترین پروژه ها در سطح ملی و حتی جهانی محسوب می شود که با بهره گیری از دانش داخلی، بومی و استفاده از متریالداخلی به همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در حال ساخت است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری تهران

در سال‌ 73 و در راستای‌ تحقق‌ بیشتر اهداف‌ بازرگانی‌ و برآوردن‌ نیازهای‌ انفورماتیکی‌ شهرداری‌ با تغییر مدیریت‌ سازمان‌ تحولات‌ اساسی‌ در نحوه‌ اداره‌ سازمان‌ و نگرش‌ مدیریت‌ به‌ مسائل‌ انفورماتیکی‌ شهرداری‌ پدید آمد.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.