اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951026220776425

معاون فنی و عمرانی شهرداری:

شب‌های اردبیل را نورانی‌تر می کنیم

کد: 13951026220776425

https://goo.gl/xECCWs

، اردبیل , (اخبار رسمی): معاون فنی و عمرانی شهرداری اردبیل با تاکید بر نقش مهم نورپردازی در زیباسازی و جلوه‌گری شهر، از تلاش مجموعه شهرداری برای استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت نورپردازی در زیباسازی شهر اردبیل خبر داد .

شب‌های اردبیل را نورانی‌تر می کنیم

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شهرداری اردبیل، سید‌رضا شمس با اعلام این خبر و با بیان اینکه در فرایند ادراک محیط، حس بینایی بیشتر از سایر حواس پنجگانه دخالت دارد، از عنصر نور به عنوان یکی از عناصر ادراک بصری نام برد و افزود: با توجه به تفاوت خوانایی و زیبایی شهرها در روز و شب می توان گفت که هدف از نورپردازی و زیباسازی فضاهای شهری، تشویق مردم به حضور پایدار در فضاهای مذکور است .

وی تصریح کرد: در همین راستا و با توجه به تاکیدات شهردار محترم اردبیل، جهت ساماندهی جداره‌ها و جذابیت بخشی بیشتر به شهر به ویژه در شب، معاونت فنی و عمرانی شهرداری اردبیل نسبت به طراحی و اجرای پروژه‌های نورپردازی ورودی جدید شورابیل و عمارت شهرداری اردبیل اقدام کرده است .

شمس با اذعان به اینکه شب‌های اردبیل را نورانی‌تر می کنیم، خاطرنشان کرد: همچنین طرح هایی مانند نورپردازی خیابان معلم، میدان مادر و پل‌های عابر پیاده واقع در سطح شهر و نیز تعداد زیادی پروژه نورپردازی دیگر با نظارت سر ناظر و مدیر پروژه‌های تاسیسات الکتریکی این حوزه، پیگیری و اجرا می گردد

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری اردبیل

اردبیل یکی از مناطق تاریخی ایران به شمار می‌رود که حدود 5000 سال قدمت دارد. به‌طوریکه درلوحه‌های گلی سومریان به صورت آرتا ثبت گردیده‌‌است که خود قدمت شهر را تا5000 سال می‌رساند. این شهر در زمان حکومت بنی‌امیه مرکز حکومت آذربایجان و در زمان بنی‌عباس مرکز قیام بابک خرمدین بوده‌است. در سال 618 هجری مورد حمله مغولان قرار گرفت، اما در زمان تیموریان و صفویان، نهضت تشیع و جنبش‌های سیاسی ایران از این شهر برخاست. اردبیل در زمان صفویان آباد شد و به اوج اعتبار، عزت، و عظمت خود رسید، اما پس از انقراض این سلسله در پیشامدها و تحولات تاریخی دوره نادرشاه و اوایل قاجار و به‌ خصوص با ورود قشون روسیه به ایران و حوادث دوران مشروطیت، از رونق و اهمیت افتاد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه