اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951028221996505

آغاز عملیات اجرایی خط دوم مترو قم در سال 96

کد: 13951028221996505

https://goo.gl/b5nsfk

، قم , (اخبار رسمی): معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم با بیان اینکه ۶ هزار و ۸۷۰ سگمنت در طول مسیر خط نخست مترو نصب شده است، گفت: از ابتدا تاکنون در روند حفاری هیچ گونه حادثه‌ای را نداشته‌ایم

آغاز عملیات اجرایی خط دوم مترو قم در سال 96

به گزارش اخبار رسمی به نقل از شهرداری قم، علیرضا قاری قرآن پیش از ظهر امروز در مراسم اتمام حفاری مکانیزه خط یک مترو شهر قم، با بیان اینکه سال ۸۷ خط یک و دو مترو قم مصوبه شورای عالی داشته است، اظهار کرد: از سال ۹۰ عملیات اجرایی پروژه خط یک قطار شهری قم مطالعه می‌شود و در حدود سال ۹۲ عملیات حفاری آغاز می‌شود.

معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم با بیان اینکه از تاریخ ۱۷ شهریور ۹۲ حفاری مکانیزه آغاز شده است، گفت: نزدیک به ۱۲ روز است که حفاری اتمام یافته و یک روز کمتر از ۵ سال و ۴ ماه حفاری شده است.

قاری‌قرآن با تاکید بر اینکه ۱۰ کیلومتر و ۲۸۴ متر در حدود ۴۰ ماه حفاری مکانیزه در خط نخست انجام شده است، تصریح کرد: روزانه متوسط ۱۰ متر حفاری داشته‌ایم که استاندارد قابل توجهی در کشور است.

وی به ثبت رکورد ۳۳ متر حفاری در روز اشاره کرد و افزود: با این رکورد که در کشور نمونه بوده در ماه حدود ۶۵۰ متر حفاری شده است.

معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم با بیان اینکه ۶ هزار و ۸۷۰ سگمنت در طول مسیر خط نخست نصب شده است، افزود: از ابتدا تاکنون در روند حفاری هیچ گونه حادثه‌ای را نداشته‌ایم.

قاری قرآن گفت: بلافاصله پس از خروج دستگاه آن را به پردیسان برای آغاز خط دوم منتقل خواهیم کرد که مطالعات آن در حال انجام است.

وی بیان کرد: پیگیر هستیم تا فاینانس این پروژه را نیز انجام دهیم که اقدامات خوبی تاکنون انجام شده است.

معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم با تاکید بر اینکه سعی داریم مراسم رسمی آغاز عملیات اجرایی خط دوم مترو را در سال ۹۶ داشته باشیم، خاطرنشان کرد: پیگیری‌های خوبی در روند اجرایی شدن این پروژه انجام شده است.

قاری قرآن با بیان اینکه فاینانس چین برای خط دوم در حال پیگیری است، گفت: بحث فاینانس از کشور روسیه برای واگن‌ها پیگیری می‌کنیم و با توجه به توافقی که بین ایران و روسیه شد واگن‌های قم در آن نبود که پیگیری کردیم و خط اعتباری تشکیل خواهد شد با همکاری وزارت دفاع و بانک سپه که در این صورت امکان ورود واگن‌ها به شهر در سال ۹۶ خواهد بود.

وی با بیان اینکه در سال ۹۶ اعتبارات دولتی در کل کشور در خصوص قطارهای شهری کم شده است، ادامه داد: البته در سال ۹۵ جهش منابع داشتیم اما در سال ۹۶ کم شده و قم کمترین عدد تخصیص را داشته است که نیاز است قبل از اینکه مراحل نهایی طی شود منابع بیشتری به شهر اختصاص پیدا کند.

معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم تصریح کرد: منابعی که دولت کمک می‌کند کفاف کار را نمی‌دهد اما با این حال اقدامات خوبی انجام شده است.

قاری قرآن گفت: مباحثی برای اصلاح قرارداد قرارگاه خاتم در سال ۹۵ داشتیم و مصوبات داخلی را گرفتیم و سعی داریم بر مبنای فهرستی قرارداد را اصلاح کرده و فاز نخست را تکمیل کنیم.

وی با بیان اینکه فاز نخست مترو قم شامل ۶ ایستگاه است، افزود: این ایستگاه‌ها از قلعه کامکار تا میدان مطهری ظرف دو سال آینده تکمیل می‌شود مشروط بر اینکه قرارداد اصلاح شده و واگن‌ها به شهر برسد

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری قم

استان قم یکی از 31 استان ایران است که در مرکز این کشور و در جنوب استان تهران، شمال استان اصفهان، شرق استان مرکزی و غرب استان سمنان واقع شده‌است. مرکز استان کلان‌شهر قم است. این استان در یک منطقه خشک و نیمه‌خشک واقع شده است و آب و هوای گرم و خشک دارد. جنوب و غرب استان پوشیده از کوه‌های مرتفع است و آب و هوای معتدل دارد. مناطق شرقی، مرکزی و شمالی استان نیز پوشیده از بیابان‌های وسیع است که بزرگ‌ترین آن‌ها دشت مسیله است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه