کد: 13951104225246033

در تهران

خانه قرآن ومحیط زیست افتتاح شد

کد: 13951104225246033

https://goo.gl/xDC3La

، تهران ، (اخبار رسمی): نخستین خانه قرآن و محیط زیست با همکاری شهرداری تهران در بنیاد قرآن واقع در منطقه 3 تهران راه اندازی شد.

خانه قرآن ومحیط زیست افتتاح شد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 3، سید مرتضی روحانی قائم مقام شهردار منطقه 3 با اشاره به آیات و اسامی قرآنی که از عناصر طبیعی الهام گرفته شده است از روحانیونی که به مسائل زیست محیطی آگاهی دارند برای حضور در برنامه های مناسبتی خاص دعوت به همکاری  کرد.
همچنین در این مراسم تفاهم نامه ای بین بنیاد قرآن، ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و شهرداری منطقه 3 در زمینه همکاری های دو جانبه برای ارائه خدمات علمی، پژوهشی، آموزشی، ترویجی، فرهنگی و سایر مسئولیت های اجتماعی در سایه قرآن کریم منعقد شد.
ساده سازی مفاهیم زیست محیطی قرآن، استفاده از آموزه های قرآنی برای ارتقاء فرهنگ عمومی حفاظت محیط زیست، بهره برداری موثر از آموزه های قرآنی در تعالیم مروجین مذهبی و ایجاد منبع جهت استفاده مربیان، مروجین و سخنرانان دینی، استفاده عملی از تعالیم قرآن و بهبود و نگهداشت محیط زیست و ....  در این تفاهم نامه آمده است.
به منظور  جذب مشارکت اقشار مختلف  مردم از جمله روحانیون ،پژوهشگران ،خیرین ، هیئت های مذهبی و... در فعالیت های محیط زیست و با بهره گیری از آیات قرآنی و احادیث و روایات دینی ، خانه ی قران و محیط زیست در بنیاد قرآن راه اندازی شد.
راه اندازی خانه ی قرآن و محیط زیست با حضور سید مرتضی روحانی قائم مقام شهردار منطقه 3، کیومرث کلانتری مدیر کل دفتر آموزش محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست، رعنا نوروزی رییس آموزش ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و فریبا فتحی مشاور بنیاد قرآن برگزار شد.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری تهران

در سال‌ 73 و در راستای‌ تحقق‌ بیشتر اهداف‌ بازرگانی‌ و برآوردن‌ نیازهای‌ انفورماتیکی‌ شهرداری‌ با تغییر مدیریت‌ سازمان‌ تحولات‌ اساسی‌ در نحوه‌ اداره‌ سازمان‌ و نگرش‌ مدیریت‌ به‌ مسائل‌ انفورماتیکی‌ شهرداری‌ پدید آمد.

منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.