کد: 13951105226535625

مدیرکل ارشاد منطقه آزاد اروند مطرح کرد

گسترش مبادلات فرهنگی اروند و استان همجوار درعراق

کد: 13951105226535625

https://goo.gl/SSdC6r

، آبادان , (اخبار رسمی): مدیرکل ارشاد منطقه آزاد اروند گفت: به‌منظور گسترش مبادلات فرهنگی بین منطقه آزاد اروند و منطقه هم‌جوار در کشور عراق، یک هیئت فرهنگی از استان بصره به منطقه آزاد سفر کرده است .

گسترش مبادلات فرهنگی اروند و استان همجوار درعراق

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند،همایون قنواتی  اظهار کرد: به‌منظور گسترش مبادلات فرهنگی بین منطقه آزاد اروند و منطقه هم‌جوار در کشور عراق، یک هیئت فرهنگی از استان بصره به منطقه آزاد سفر کرد.
وی افزود: این هیئت به همراه روسای ادارات فرهنگ و ارشاد آبادان و خرمشهر، از اماکن فرهنگی این شهرها دیدن کردند.
مدیر کل ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند گفت: دیدار از مراکز فرهنگی و آموزشی، مراکز چاپ، سالن‌های نمایش، سینماها، کارگاه‌های مربوط به بانوان کارآفرین و صنایع‌دستی ازجمله اماکنی بود که مورد بازدید این هیئت قرار گرفت.
وی بابیان اینکه طرف عراقی در این سفر سعی در شناخت ظرفیت‌های فرهنگی هنری منطقه داشت، عنوان کرد: بر همین اساس، پیشنهاد‌هایی در خصوص گسترش تبادلات فرهنگی بین طرفین ارائه شد.
قنواتی اظهار کرد: بر همین اساس مقرر شد کلاس‌هایی در منطقه آزاد اروند برای آموزش نیروهای علاقه‌مند عراقی در رشته‌های مختلفی همچون، عکاسی، موسیقی، بازیگری، نقاشی، خوشنویسی و صنایع‌دستی برگزارشده و در برخی موارد نیز اساتیدی برای آموزش به کشور عراق اعزام شوند
مدیر کل ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند گفت: بر اساس این گزارش، این توافقات در راستای تفاهم‌نامه فرهنگی و آموزشی بین منطقه آزاد اروند و مراکز فرهنگی و هنری و آموزش عالی استان بصره عراق در حال صورت گرفتن است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان منطقه آزاد اروند

منطقه آزاد اروند با مساحت 37400 هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند رود و کارون واقع است. این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت می باشد که با داشتن ظرفیتی از قبیل حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی