اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951113230606936

خطرات نشستن های طولانی

سلامت خود را با یک ساعت ورزش تضمین کنید

کد: 13951113230606936

https://goo.gl/fWaAu5

، تهران , (اخبار رسمی): همه ما از خطرات ناشی از نشستن طولانی مدت آگاهیم اما این موضوع برای بسیاری از افراد که دارای شغل های اداری هستند خبر خوشایندی نیست زیرا بر اساس نتایج مطالعه‌ای که اخیرا در نشریه معتبر Lancet به چاپ رسیده، یک ساعت فعالیت بدنی با شدت متوسط می‌تواند خطرات ناشی از 8 ساعت نشستن را جبران می کند.

سلامت خود را با یک ساعت ورزش تضمین کنید

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی انجمن دیابت گابریک، همه ما از خطرات ناشی از نشستن طولانی مدت آگاهیم اما این موضوع برای بسیاری از افراد که دارای شغل‌های اداری هستند خبر خوشایندی نیست.

بر اساس نتایج مطالعه‌ای که اخیرا در نشریه معتبر Lancet به چاپ رسیده، یک ساعت فعالیت بدنی با شدت متوسط می‌تواند خطرات ناشی از 8 ساعت نشستن را جبران می‌کند.

این موضوع خصوصا زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که بدانیم عدم فعالیت بدنی کافی، سالانه مسبب مرگ حدود 5 میلیون انسان در سراسر جهان شده و این آمار همانند آمار مربوط به استعمال سیگار و اضافه وزن، بسیار تکان دهنده است.  

بر اساس این گزارش، نیاز به تغییر سبک زندگی و برخورداری از فعالیت بدنی مناسب به قدری اهمیت دارد که امروزه دو شعار اصلی در این زمینه و در بحث سلامت عمومی عبارتند از نشستن، سیگار کشیدن جدید و نشستن طولانی مدت، شما را خواهد کشت.

پژوهشگران در این مطالعه با بررسی نتایج به دست آمده از بررسی یک میلیون نفر اعلام کردند که یک ساعت فعالیت بدنی متوسط که می تواند شامل پیاده روی تند «با سرعت حدود 5 کیلومتر در ساعت» یا دوچرخه سواری (16 کیلومتر در ساعت) باشد، خطرات ناشی از هشت ساعت نشستن را جبران می‌کند. 
لازم به ذکر است که بر اساس یافته‌های این مطالعه، حتی 20 الی 25 دقیقه فعالیت بدنی در روز می‌تواند خطرات ناشی از نسشتن طولانی مدت را کاهش دهد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

انجمن دیابت گابریک

انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک یک سازمان مردم نهاد در حوزه ی آموزش دیابت و عضو فدراسیون بین المللی دیابت می باشد. این مجموعه در سال 1386 به همت جوانان دیابتی و با حمایت پزشکان متخصص شروع به فعالیت کرده و در حال حاضر بیش از 100 هزار عضو در سراسر کشور را تحت پوشش دارد. هدف: ما گابریک تلاش می کنیم تا هیچکس به علت نا آگاهی یا نا امیدی دچار عوارض دیابت نشود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تازه‌های ورزش | سلامت و زیبایی