برای علاقه مندی کودکان به مطالعه

کشتی کتاب در باغ کتاب تهران راه اندازی می شود

کد: 13951117231916015

https://goo.gl/pUmcrt

، تهران , (اخبار رسمی): مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر بکارگیری شیوه های ترغیبی و تشویقی در کودکان برای مطالعه و کتابخوانی، گفت:کشتی کتاب با هدف ایجاد جذابیت و علاقه مندی در کودکان درمحوطه بیرونی بلوک c در حال راه اندازی است.

کشتی کتاب در باغ کتاب تهران راه اندازی می شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، علیرضا جعفری در حاشیه بازدید جمعی از اعضای هیات مدیره شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران از مراحل پایانی آماده سازی پروژه باغ کتاب تهران، گفت: کشتی کتاب در طول 21 متر، عرض 7 متر و ارتفاع 9 متر که در محوطه بیرونی بلوک c باغ کتاب تهران قرار دارد، اجرا خواهد شد.

وی به ساخت مجسمه چهره های محبوب کودکان در تالار علم کودک، اشاره کرد و گفت: تلاش داریم در این بخش و سایر بخش های دیگر که از جمله زیر پروژه های باغ کتاب به شمارمی آید، از شیوه های ترغیب و تشویقی برای ایجاد انگیزه مطالعه در کودکان بهره بگیریم.

وی افزود: در بخش کشتی کتاب ،کودکان با مباحث علوم دریایی و اقیانوس شناسی آشنا می شوند.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه وظیفه همه افراد فرهیخته و همه نهادهای فرهنگی کشور، اشاعه، گسترش و تقویت هرچه بیشتر مساله کتاب و کتابخوانی است، ادامه داد: به همین دلیل تلاش داریم تا در قالب بازی های سرگرم کننده در کشتی کتاب، فرهنگ  مطالعه را از همان دوران کودکی در فرزندان خود نهادینه کنیم.

وی همچنین به اهمیت افتتاح تالار علم نوجوان در باغ کتاب تهران  اشاره کرد و گفت: با راه اندازی این مجموعه بزرگ و علمی، امیدواریم بتوانیم فرصت علم آموزی نوجوانان و آشنایی آن ها با دانش روز دنیا را فراهم آوریم.

باغ کتاب تهران که به همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران راه اندازی و در حال آماده سازی است، از قابلیت ‌های بسیاری از جمله جایگزینی برای نمایشگاه بین المللی در عرصه تخصصی کتاب، ایفای نقش به عنوان هماهنگ کننده در فرآیند تولید و نشر کتاب و ارتقای استانداردهای تولید و نشر، ترویج نوآوری ها و فناوری های حوزه نشر، دسترسی مخاطبان بین المللی به منابع اسلام، ایران و انقلاب اسلامی و منابع خارجی برخوردار است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

معاونت امور اجتماعی و امور فرهنگی شهرداری تهران

معاونت اجتماعی و امور فرهنگی شهرداری تهران یکی از مهمترین معاونت های شهرداری تهران است که وظیفه اجرای سیاست های کلان شهری در حوزه اجتماعی و امور فرهنگی شهرداری تهران را بر عهده دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

شهر و جامعه | نشریات و کتاب