اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951210240195763

آمادگی ایران برای صادرات میگو به نیوزیلند

کد: 13951210240195763

https://goo.gl/UKtl2C

، تهران , (اخبار رسمی): همکاری های کشاورزی ایران و نیوزیلند گسترش می یابد.

آمادگی ایران برای صادرات میگو به نیوزیلند

به گزارش اخبار رسمی از سازمان شیلات، وزیر جهاد کشاورزی در این دیدار با اشاره به عزم دو کشور بر توسعه روابط سازنده با یکدیگر اظهار داشت : ایران برای همکاری با نیوزیلند در زمینه های تحقیقاتی ، مبادله ژرم پلاسم ، مدیریت آفات مراتع و تولید بذور هیبرید آمادگی دارد. حجتی با اشاره به قابلیت های دو کشور در زمینه فعالیت های شیلات و آبزیان گفت: سرمایه گذاری مشترک دو کشور در زمینه پروش ماهی در قفس و بازاریابی آن برای صدور تولیدات به سایر کشورها می تواند از دیگر زمینه های همکاری ایران و نیوزیلند باشد.

در دیدار وزرای دو کشور،راه های گسترش همکاری های کشاورزی ایران و نیوزیلند بررسی شد.

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی ایران در دیدار با ناتان گای وزیر صنایع پایه نیوزیلند پیرامون مهمترین زمینه های همکاری کشاورزی بین دوکشور بحث و تبادل نظر کردند.

وزیر جهاد کشاورزی در این دیدار با اشاره به عزم دو کشور بر توسعه روابط سازنده با یکدیگر اظهار داشت : ایران برای همکاری با نیوزیلند در زمینه های تحقیقاتی ، مبادله ژرم پلاسم ، مدیریت آفات مراتع و تولید بذور هیبرید آمادگی دارد.

حجتی با اشاره به قابلیت های دو کشور در زمینه فعالیت های شیلات و آبزیان گفت: سرمایه گذاری مشترک دو کشور در زمینه پروش ماهی در قفس و بازاریابی آن برای صدور تولیدات به سایر کشورها می تواند از دیگر زمینه های همکاری ایران و نیوزیلند باشد.

وی آمادگی ایران را برای صادرات میگو و کیوی به نیوزیلند اعلام کرد.

وزیر جهاد کشاورزی امضاء موافقنامه هایی در زمینه حفظ نباتات و بهداشت دام بین دو کشور را در تسریع همکاری دو کشور مهم دانست.

همچنین در این دیدار وزیر صنایع پایه نیوزیلند نیز آمادگی کشورش را در زمینه های مختلف کشاورزی با ایران اعلام و بر اجرای تفاهمنامه های قبلی بین دو کشور تاکید کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان شیلات ایران

بهره برداری از سواحل جنوبی دریای خرز به صورت اجاره ای - سالانه از سال 1219 شمسی ( زمان سلطنت محمد شاه قاجار) آغاز شد. این نظام حقوقی در بهره برداری به مدت 80 سال تا 1299 شمسی ادامه داشته است. تا زمان محمد شاه, حاکمان هر منطقه به میل خود رودخانه ها و دریا را به اتباع روسیه اجاره می دادند. اما از سال 1215 هجری شمسی این اختیار با فرمان محمد شاه لغو شد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی