کد: 13960206247135652

۴ روش موثر در تقویت مهارت‌های کلامی

کد: 13960206247135652

https://goo.gl/MRKyMm

، رشت , (اخبار رسمی): همه می دانیم که توانایی برقراری ارتباط، داشتن و تقویت مهارت های کلامی، یک عامل مهم برای داشتن یک زندگی موفق و شاد است و نخستین گام برای برقراری ارتباط، داشتن فن بیان مناسب است. توانایی خوب صحبت کردن یک امتیاز عالی و عاملی برای پیشرفت ما محسوب می شود.

در مجموعه یادداشت‌های «مهارت‌های کلامی در کسب و کار» به بیان روش ها و ترفندهایی از مذاکره می‌پردازیم که به کمک آن‌ها می توانید در کسب و  کارتان به‌سرعت رشد و مسیر دست‌یابی به اهداف‌تان را هموار کنید.

در قسمت اول از سری مقالات مهارت‌های کلامی در کسب و کار به این موضوع پرداختیم که چگونه در محل کار به طور حرفه ای صحبت کنید. درمقاله دوم نیز به دو روش شخصیت شناسی و گسترش دایره لغات اشاره کردیم. در این یادداشت نیز به ادامه مطلب می‌پردازیم و به ۴۴ روش موثر دیگر در تقویت مهارت های کلامی شما اشاره می‌کنیم.

۳-الگوبرداری

برای تبدیل‌شدن به بهترین‌ها در هر حیطه ای، می توانیم از متخصصانی که در حرفه ما مشغول به کارند و بیان حرفه ای و نفوذ کلام دارند، الگوبرداری کنیم. به علاوه با توجه و زیر نظر گرفتن کلمات مورد استفاده استادان، مدیران مجموعه‌مان، مجریان، معلمان و دیگر سخن‌وران، این کلمات خاص را به دایره واژگان خود اضافه کنیم.

مذاکره و سخن‌رانی حرفه ای مستلزم این است که واژگان ناآشنا را پیگیری کنیم. عشق به غلبه بر نادانسته ها و تعهد به یادگیری مستمر از جمله ویژگی های سخن‌وران توان‌مند است.

سخن‌وران حرفه ای، شکارچیان واژه هستند و همیشه در جست‌وجوی کلمات جدیدند. بهتر است یک دفترچه برای ثبت کلمات جدید داشته باشیم و در آن کلمات فنی و تخصصی و انواع واژگانی را که در محیط کار و یا در برخورد با افراد مختلف با آن‌ها مواجه می‌شویم  برای بهبود فن بیان‌مان یادداشت کنیم.

ادامه مطلب

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مدیرنو

ما باور داریم قدم در راهی نهاده‌ایم که با ارائه‌ی آموزش‌های اصولی و کاربردی، مقالات تخصصی، مشاوره‌ی حرفه‌ای و سایر فعالیت‌های خود و همچنین با مساعدت و همکاری اساتید و مدیران مجرب کشور، می‌توانیم گامی موثر در جهت بهبود و پیشرفت بنگاه‌های اقتصادی و به طبع آن رشد کشور برداریم.

منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | رسانه‌ها

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.