اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960210247590022

سومین کنفرانس بین‌المللی وب‌پژوهی با حمایت اسپیرال برگزار شد.

کد: 13960210247590022

https://goo.gl/8z2Slw

، تهران , (اخبار رسمی): سومین کنفرانس بین‌المللی وب‌پژوهی 30 و 31 فروردین‌ماه 96 در دانشگاه علم و فرهنگ با حضور رئیس سازمان فناوری اطلاعات و معاون وزیر، اساتید و پژوهشگران حوزه وب و با حمایت مرکز طراحی اسپیرال برگزار شد.

سومین کنفرانس بین‌المللی وب‌پژوهی با حمایت اسپیرال برگزار شد.

این کنفرانس علمی به عنوان معتبرترین رویداد آکادمیک ایران در حوزه مطالعات وب شناخته می‌شود

سومین کنفرانس بین‌المللی وب‌پژوهی 30 و 31 فروردین‌ماه 96 در دانشگاه علم و فرهنگ با حضور رئیس سازمان فناوری اطلاعات و معاون وزیر، اساتید و پژوهشگران حوزه وب و با حمایت مرکز طراحی اسپیرال برگزار شد. این کنفرانس علمی در حال حاضر به عنوان معتبرترین رویداد آکادمیک ایران در حوزه بین‌رشته‌ای مطالعات وب شناخته می‌شود و توانسته اعتبار بین‌المللی خوبی در این زمینه کسب کند. پروفسور Georg Gottlob از دانشگاه آکسفورد انگلستان، پروفسور Gabriella Pasi استاد تمام دانشکده انفورماتیک و ارتباطات دانشگاه میلان ایتالیا و پروفسور Frank van Harmelen استاد دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه ، Vrije آمستردام هلند سخنرانان کلیدی این رویداد علمی و پژوهشی بودند. همینطور مقالات پذیرفته شده در 6 پنل مجزا با موضوعات اقتصاد اینترنتی و مدلهای کسب و کار، تحلیل محیط‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی، سکوها و ابزارهای نرم‌افزاری وب، ارزیابی کیفیت وب، تحلیل رفتاری و شخصی‌سازی، تعامل انسان و رایانه (HCI)، جامعه شناسی و اخلاقیات وب، سکوهای رایانش توزیعی و ابری، وب معنایی، تحلیل محتوا و وب‌کاوی ارائه شدند.

در کنار این پنل‌ها و سخنرانی‌های کلیدی، هشت کارگاه آموزشی نیز در زمینه‌های مختلف برگزار شد. از جمله عناوین این ورکشاپ‌ها می‌توان به طراحی وب و اپلیکیشن به روش گوگل متریال دیزاین، توسعه اپلیکیشن های تحت وب روی موبایل(Progressive Web Apps)، آینده بانکداری بر روی وب و Social and Open Banking، بررسی الگوریتم های مطرح در سئو و... اشاره نمود.

سومین دوره این کنفرانس علمی دو ویژگی متفاوت نسبت به دوره‌های گذشته نیز داشت. ویژگی اول نمایشگاه استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان وب بود که در حاشیه کنفرانس برگزار شد و با استقبال دانشجویان و شرکت‌کنندگان در کنفرانس مواجه شد. این نمایشگاه که تحت عنوان «کسب و کارهای موفق در فضای مجازی» و با هدف نزدیک کردن فضای علمی و آکادمیک حوزه وب به فضای کسب و کار در حوزه آی‌تی و استارتاپ‌ها برگزار شد. دومین ویژگی کنفرانس امسال، بخش جنبی حمایت و انتخاب پایان‌نامه‌های برتر دانشجویی در حوزه وب بود که به عنوان مشوق مناسبی برای ترویج پژوهش در زمینه وب می‌تواند محسوب گردد.

یادآوری می‌شود همانطور که قبلا اعلام شد ، مرکز طراحی اسپیرال جزء اسپانسران این رویداد بود. مجموعه‌های دیگری نظیر بانک شهر، بانک ایران‌زمین، بنیاد ملی نخبگان، سازمان فناوری اطلاعات، خبرگزاری ایسنا، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه علامه طباطبایی و... نیز از حامیان این رویداد بودند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اسپیرال

فعالیت های مرکز طراحی اسپیرال متمرکز بر طراحی و دیزاین است که طراحی وب و رابط کاربری، طراحی گرافیک، انیمیشن، تصویر سازی و طراحی اپلیکیشن موبایل و طراحی ایده را شامل می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه