اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960212247777198

توسط تیم Rfplus برگزار گردید:

آموزش نرم‌افزار شبیه‌ساز CST STUDIO به‌صورت پروژه محور

کد: 13960212247777198

https://goo.gl/uiBmrQ

، تهران , (اخبار رسمی): کارگاه آموزشی «لذت شبیه‌سازی با CST»، از نرم‌افزارهای شبیه ساز مطرح در رشته مهندسی برق، در روز جمعه 8 اردیبهشت ماه در تهران برگزار شد و طی 3 ساعت کار عملی، شرکت کنندگان با اصول کاربری این نرم‌افزار آشنا شدند.

آموزش نرم‌افزار CST STUDIO به‌صورت پروژه محور

نرم افزار CST Studio Suite یک پلتفرم قدرتمند برای انواع مسائل الکترومغناطیس و کاربردهای مرتبط آن در مهندسی برق است.

به گزارش روابط عمومی سایت RFplus، نرم افزار CST Studio Suite یک پلتفرم قدرتمند برای انواع مسائل الکترومغناطیس و کاربردهای مرتبط آن در مهندسی برق است. این برنامه محیطی کاربرپسند، برای مدیریت و کنترل چند پروژه در یک‌زمان دارد، که هریک ممکن است دارای ماژول‌های مختلفی باشد. به‌این‌ترتیب طیف وسیعی از مسایل الکترومغناطیس از نور و مایکروویو تا فرکانس‌های پایین، بردهای مدار چاپی، EMC و غیره را پوشش می‌دهد.

کارگاه «لذت شبیه‌سازی با CST» ساعت ۱۰ صبح آغاز و تا ساعت ۱۱:۳۰ که بخش اول کارگاه به اتمام رسید، مبحث آشنایی اولیه با نرم‌افزار CST، معرفی ماژول‌های ۷ گانه و کاربرد هریک از آن‌ها، ایجاد یک پروژه جدید با استفاده از Template Project، بررسی تنظیمات اولیه، رسم یک ساختار آنتنی و شبیه‌سازی اولیه آموزش داده شد و در زمان استراحت به سوالات و مشکلاتشان در استفاده از ابزارهای CST‌ پاسخ داده شد.

نیمه دوم کارگاه، با ادامه شبیه‌سازی آنتن طراحی شده و بررسی نتایج آن شروع شد. نکات دیگری از جمله معرفی انواع Solver ها و نحوه انتخاب آن‌ها با توجه به نوع مساله، آشنایی با انواع مش‌بندی در نرم‌افزار CST، سوییپ پارامتری و نحوه استفاده از آن در شبیه‌سازی در این بخش مطرح شدند و در آخر نیز روش‌های مختلف ایجاد آرایه بررسی و آنتن شبیه‌سازی شده به‌صورت آرایه تحلیل شد.

این کارگاه آموزشی نیم روزه در ساعت 13 به اتمام رسید و در انتها به سوالات شرکت‌کنندگان پاسخ داده‌شد.

در این کارگاه، علاوه بر کارآموزان تهرانی، کارآموزان و دانشجویانی از شهرستان‌های مختلف از جمله گرگان و رشت نیز حضور داشتند. 

گفتنی است علاقه‌مندان به حضور در سایر کارگاه‌های آموزشی RFplus در زمینه نرم‌افزارهای آموزشی و شبیه‌ساز مهندسی برق، می‌توانند به سایت http://rfplus.ir مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آر-اف پلاس

ما در مجموعه RFplus، برای دانشجویان و مهندسان رشته مهندسی برق آموزش نرم افزارهای شبیه‌سازی را ارائه می‌کنیم. ما با تجربه سال‌ها فعالیت فنی و علمی و انجام پروژه‌های صنعتی متنوع، با رودیکرد آموزش پروژه محور، به آموزش نرم‌افزارهای پرکاربرد شبیه‌سازی رشته برق که هم در دانشگاه و هم در صنعت استفاده می‌شوند، می پردازیم. شما در کنار مدرسین و متخصصین مجرب ما، گام به گام نرم‌افزارهای شبیه‌سازی را آموزش می‌بینید و بر آن‌ها مسلط می‌شوید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]