اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960222248776119

اجازه می‌دهید یک روبات شما را معاینه کند؟

کد: 13960222248776119

https://goo.gl/hgiJFi

، تهران , (اخبار رسمی): اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی، واقعیت مجازی و باقی تکنولوژی‌های نوظهور می‌توانند دنیا را به سمتی ببرند که در آینده، یک روبات یا یک نرم‌افزار ما را معاینه، درمان و حتی جراحی کند.

روبات پزشک

به گزارش iott.ir ، چندی قبل گروهی از محققان مقاله‌ای را منتشر کردند که در آن نرم‌افزاری توضیح داده‌شده بود که پزشکان به وسیله آن فشار خون ریوی را در بیماران بررسی می‌کردند. فشار ریوی یک بیماری نادر است که در آن عروقی که خون را از قلب به ریه می‌برند، تنگ، مسدود یا آسیب‌دیده می‌شوند.

محققان نرم‌افزار یادشده را به نحوی طراحی کرده‌اند که با تکیه بر تکنولوژی یادگیری ماشینی و بر مبنای داده‌های به دست آمده از MRI و آزمایش خون، 30هزار نقطه را روی قلب بیمار طی هر ضربان قلب بررسی می‌‌کند.

نتایج  معاینه بیماران مختلف نشان داده‌است که این نرم‌افزار در بسیاری از موارد خیلی دقیق‌تر از هر پزشکی می‌تواند علائم بیماری را متوجه شود. به این ترتیب که دقت تشخیص پزشکان ۶۰% و دقت این نرم افزار ۸۰% است.

این تنها یک مثال از ورود هوش مصنوعی به حوزه پزشکی و تاثیر آن بر درمان بیماری‌هاست.

با این توصیف آیا حاضرید زیر تیغ جراحی یک روبات بروید؟ یا درمانی را که یک نرم‌‌افزار تجویز می‌کند استفاده کنید؟

 

مشاهده ویدئو

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آی‌اوتی‌تی iott

آی‌اوتی‌تی(iott.ir) جامع‌ترین مرجع اینترنت اشیاء در ایران،دریچه‌ای است رو به دنیای فناوری‌های نوین. آی‌اوتی‌تی بر آن است تا دانش و تکنولوژی روز را با مخاطب سهیم شده و سهمی در رشد و توسعه آن داشته باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]