اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960304249887149

روش های خانگی پایین آوردن تب کودکان

چطور تب فرزندم را بدون دارو پایین بیاورم؟

کد: 13960304249887149

https://goo.gl/bHdOxR

، کرج , (اخبار رسمی): برای جلوگیری از استفاده از داروهایی مانند استامینوفن یا ایبوپروفن ، یا زمانی که شما هیچ چیزی در دست ندارید ، شما می توانید یک روش غیر دارویی را برای پایین آوردن تب کودک خود امتحان کنید.

روش های خانگی پایین آوردن تب کودکان

کاهش تب کودکتان نمی تواند منجر به درمان بیماری شود، در سایت سلامت دات لایف با روش علمی و کاربردی آشنا شوید.

به گزارش سایت سایت سلامت دات لایف، برای جلوگیری از استفاده از داروهایی مانند استامینوفن یا ایبوپروفن ، یا زمانی که شما هیچ چیزی در دست ندارید ، شما می توانید یک روش غیر دارویی را برای پایین آوردن تب کودک خود امتحان کنید.
کاهش تب کودکتان نمی تواند منجر به درمان بیماری شود زیرا تب بر اثر یک بیماری زمینه ای یا مشکل است (و تب در واقع نشانه مقابله سیستم ایمنی بدن با عفونت است) اما اگر درجه حرارت بدن کودک شما ناگهان بالا برود جای نگرانی دارد و باید تب او را پایین بیاورید. در این مقاله به روش های خانگی پایین آوردن تب کودکان می پردازیم.

درمان خانگی تب کودکان شامل موارد زیر میباشد:

• در جای خنک، حوله مرطوبی را روی پیشانی فرزند خود، در حالی که او دراز کشیده است، قرار دهید.
• فرزندتان را در یک وان حمام با آب ولرم بگذارید یا یک اسفنج حمام خیس شده با آب ولرم را روی سر او بگذارید. همانطوری که آب روی پوست او تبخیر می شود، او خنک می شود و درجه حرارت بدنش پایین می آید. اگر از آب سرد استفاده کنید، ممکن است او دچار لرز شود و لرز باعث می شود دمای بدن کودک بالا تر برود. از الکل هم استفاده نکنید (یک درمان قدیمی برای تب است که به علت عوارض از مد افتاده است). این روش می تواند دمای بدن کودک را سریع پایین بیاورد ولی ممکن است مسمومیت ایجاد کند.

مقداربیشتری مایعات به کودک خود بدهید و از غذاهای سرد، مانند بستنی و ماست سرد شده، به او بخورانید تا بدن کودک خود را از درون خنک کنید و مانع از، از دست رفتن آب بدن او شوید.
استفاده از یک پنکه کار مناسبی است اما چون شما نمیخواهید کودک شما سردش شود، پنکه را روی او ثابت قرار ندهید و پنکه بچرخد.
لباس های کمتری تنش کنید و بهتر است تنها یک لباس نازک به تن او بپوشانید.
اگر در خانه هستید در یک جای خنک او را نگه دارید و اگر در خارج از منزل هستید او را زیر سایه قرار دهید.

متن کامل مقاله چطور تب فرزندم را بدون دارو پایین بیاورم؟ را در سایت سلامت دات لایف بخوانید.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سلامت دات لایف

سلامت دات لایف مجموعه ای است از مقاله ها، خبرها، برنامه های کاربردی، مقاله های علمی، متون معتبر صفحات اینترنتی، و تجربه های افراد متخصص، تهیه شده است و قرار است همراه شما باشد تا نوید یک زندگی سالم را برای مردم فارسی زبان، از هر قشر و هر فرهنگ، به ارمغان آورد. سلامت دات لایف در دو نسخه ی نمایشی در کامپیوتر شخصی و گوشی های موبایل هوشمند از اردیبهشت ماه 1394 فعالیت اینترنتی خود را آغاز کرده است ، در حالی که مطالعات اولیه و فعالیت این تیم، از مهر ماه 1393 آغاز شده بود. تیم سخت کوش و متخصص سلامت دات لایف در تلاش است تا یاری گر ایجاد یک جامعه مجازی، برای رفع تمامی نیازهای یک زندگی سالم، باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان