اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960323251777315

تفاوت IPL با دستگاه‌های لیزر معمولی

فرق بین دستگاه‌های مورد استفاده در فرآیند لیزر موهای زائد چیست؟

کد: 13960323251777315

https://goo.gl/oPI8nw

، تهران , (اخبار رسمی): به طور کلی در فرآیند لیزر موهای زائد از دو نوع دستگاه استفاده می‌شود. نوع اول موسوم به سیستم‌های لیزری است در حالی که دسته‌ی بعدی دستگاه‌های غیر لیزری هستند. در دستگاه‌های غیر لیزری به علت اینکه هزینه لیزر موهای زائد بسیار کم است استفاده‌ی بیشتری دارند.

به گزارش روابط عمومی‌شرکت هونام تجهیز، این نوع دستگاه‌ها از سیستمی‌به نام IPL استفاده می‌کنند اگرچه به هیچ وجه قدرت دستگاه‌های لیزری را دارا نیستند ولی به علت اینکه هزینه ی کمتری دارند از آنها در بسیاری از کلینیک‌ها استفاده می‌شود. یکی از نکات مهمی که در استفاده از دستگاه‌های IPL باید در نظر گرفت این است که احتمال سوختگی در فرد بسیار بیشتر است و بازگشت موهای زائد به مراتب بیشتر از دستگاه‌های تخصصی لیزر است.

به طور کلی دستگاه‌های لیزر موهای زائد با توجه به نیاز لیزر در هر منطقه از بدن به گونه ای خاص طراحی شده و در هرکدام طول موج و مکانیسم استفاده متفاوت است. چون هر فرد ممکن است رنگ پوست متفاوتی با فرد دیگر داشته باشد. دقت به این مساله بسیار مهم است به عنوان مثال طول موجی که برای پوست روشن استفاده می‌شود بدون شک با طول موج لیزر موهای زائد برای پوست‌های تیره متفاوت است.

تفاوت دیگر IPL با دستگاه‌های لیزر معمولی طیف گسترده ی نور ساطع کننده است. دستگاه‌های لیزر موهای زائد به صورت مونوکروماتیک است این بدان معنا است که یک طول موج ثابت از خود ساطع می‌کند در صورتی که دستگاه‌های IPLL نور با طول موج‌های مختلف و یا به اصطلاح مولتی کروماتیک است و رنگ‌های مختلف برای درمان مناطق مختلف بدن از خود ساطع می‌کند و این یک ویژگی مهم به شمار می‌رود.

 

الزامات و بررسی‌های پزشکی قبل از لیزر 

بسیاری افراد وجود دارند که ممکن است از داروی‌های خاصی نظیر هورمون و کورتون‌ها استفاده کنند این دسته از افراد باید به پزشک مربوطه مراجعه کنند و از آنها مشاوره کسب کنند ولی به طور کلی روش استفاده از لیزر موهای زائد برای آنها یک گزینه ی مناسب به شمار نمیرود. کسانی که سابقه ی تبخال به صورت زیاد دارند نیز باید از یک روز تا یک هفته قبل از لیزر موهای اضافه خود از داروهای ضد تبخال استفاده کنند. در انتها نیز به این نکته باید توجه شود کسانی که سابقه ی زیادی از جوش‌های چرکی در بدن خود هستند باید تا درمان کامل این جوش‌ها از عمل لیزر موهای زائد اجتناب کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

هونام تجهیز

شرکت هونام تجهیز وارد کننده دستگاه موبر لیزری خانگی و لیزر سیلک پرو و دستگاه لیزر موهای زائد و لیزر خانگی سیلک پرو اورجینال در ایران است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | سلامت و زیبایی