اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960522257347251

نکاتی که باید پیش از خرید نرم‌افزار بازرگانی خارجی بدانید

کد: 13960522257347251

https://goo.gl/7K2vPk

، تهران , (اخبار رسمی): به مبادله کالا یا خدمات بین افراد حقیقی و حقوقی که دارای ارزش باشد، تجارت یا بازرگانی گفته می‌شود. امروزه انجام کارهای تجاری و بازرگانی به روش‌ها و فرایندهای جدیدی مانند نرم‌افزار بازرگانی نیازمند است که بتواند در گسترش روابط اقتصادی به موفقیت دست یابد.

نرم افزار بازرگانی خارجی – نکات قبل از خرید نرم افزار
نرم افزار بازرگانی خارجی – نکات قبل از خرید نرم افزار

با توجه به اینکه نرم‌افزارهای سازمانی در ایران در سالهای اخیر پیشرفت چشمگیری داشته‌اند اما نرم‌افزار ثبت سفارش‌های خارجی را فقط شرکت‌های تراز بالا توانسته به بازار ارائه دهند.

به گزارش آرین سیستم به دلیل اهمیت این موضوع در تمام سازمان‌ها در این مقاله به تعریف مدیریت بازرگانی، شرح وظایف مدیر بازرگانی و نکاتی که باید در زمان خرید نرم‌افزار بازرگانی خارجی به آن توجه کرد و همچنین اهمیت دانلود برنامه نرم‌افزار بازرگانی و استفاده از آن در سازمان می‌پردازیم.

 

مدیریت بازرگانی چیست؟

مدیریت بازرگانی یکی از واحدهای اصلی در شرکت‌های بازرگانی به شمار می‌آید. مدیریت در فعالیت‌های اقتصادی با هدف افزایش سودآوری سازمان انجام می‌پذیرد. هر چه افراد در سازمان بتوانند در این زمینه راهکارهای بهتری ارائه دهند و تصمیمات بهتری بگیرند، سازمان بیشتر به سمت موفقیت خواهد رفت. مدیریت بازرگانی در سازمان به دو بخش مدیریت بازرگانی داخلی و بازرگانی خارجی تقسیم می‌شود. افرادی که در واحد مدیریت بازرگانی در حال فعالیت هستند نیازمند آموز‌ش‌های لازم مخصوصا آموزش بازرگانی خارجی هستند تا با در نظر گرفتن نکات مهم خرید نرم‌‌افزار، بتوانند نیازهای سازمان و هم چنین رقبا را بشناسند و با برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری مناسب باعث پیشرفت و موفقیت سازمان شوند.

 

وظایف مدیر بازرگانی

 • شناخت مفاهیم و اصول مدیریت بازرگانی
 • شناخت مفاهیم بازرگانی داخلی و خارجی
 • داشتن توانایی ارائه گزارش از عملکرد سازمان
 • توانایی شناخت بازار
 • توانایی استفاده از کامپیوتر
 • شناخت تجارت الکترونیک
 • آشنایی با قوانین تجارت
 • آشنایی با نرم‌افزارهای بازرگانی و نحوه خرید یا دانلود نرم‌افزار بازرگانی و فروش
 • تسلط بر زبان انگلیسی
 •  

نکات کلیدی در خرید نرم‌افزار بازرگانی خارجی

سازمان‌های بازرگانی و فعال در زمینه سفارش‌های خارجی‌، برای جلوگیری از راکدماندن دارایی در به‌جریان‌انداختن سرمایه خود در خرید و فروش تلاش می‌کنند تا با یک برنامه‌ریزی به‌موقع به این هدف برسند. اما برای پاسخ اصولی به این نیاز، احتیاج به یک سیستم برنامه‌ریزی برای جمع‌آوری اطلاعات در رابطه با فروشندگان و قطعات و همچنین پیگیری خرید و فروش داخلی و خارجی خود دارند. نرم‌افزارهای مالی و بازرگانی زیادی وجود دارند که مدیران بازرگانی و مسئولان مالی باید قبل از خرید و به‌کارگیری آن در سیستم عملیات مالی خود نکاتی را در نظر بگیرند. نکاتی همچون موارد زیر:

چرخه عملیات یکپارچه

نرم‌افزار بازرگانی باید این امکان را داشته باشد که در زمان صدور اسناد حسابداری یا صدور یک فاکتور، بتوان به صورت یکپارچه به طور مثال اعتبار مشتری یا موجودی انبار را مدیریت کرد و همه اطلاعات زیرسیستم‌های مالی مثل فروش و انبار با هم در ارتباط و قابل تحلیل باشد تا بتوان برای پیش‌بینی تصمیم‌های مدیران، نماداده‌های تحلیلی و جامع ارائه کرد.

1- تحت وب‌بودن

در زمان خرید قابلیت تحت وب‌بودن نرم‌افزار بازرگانی این امکان را به شما می‌دهد که به سادگی در هر ساعت از شبانه‌روز و در هر موقعیت مکانی که باشید به سادگی به صورت یکپارچه سازمان را مدیریت کنید و به راحتی سفارشات خود را حتی در منزل، ماشین و هر جای دیگر ثبت کنید یا حتی روند سفارش خود را پیگیری کنید.

2- قابلیت تسعیر ارز

در اجرای عملیات مالی برخی از سازمان‌ها در ارتباطی که با شرکت‌ها و اشخاص خارجی دارند از ارزهای معتبر جهانی در خرید و فروش استفاده می‌کنند. بنابراین علاوه بر عملیات ریالی باید اطلاعات بر حسب ارز مربوط نیز در حسابداری نگهداری و محاسبه شود و در دوره‌های خاصی باید تسعیر ارز یعنی تبدیل از واحد ریال به واحد ارزی و بالعکس با توجه به استانداردهای حسابداری صورت گیرد. بنابراین باید نرم‌افزار بازرگانی شما امکان نگهداری اطلاعات مبلغ ریالی و ارزی خرید، فروش و سفارش‌های خارجی را با نرخ روز داشته باشد.

3- مدیریت دسترسی کاربری

در نرم‌افزار بازرگانی برآورده کردن به‌موقع درخواست‌ها و سفارش‌ها نیازمند دسترسی به اطلاعات و سوابق مشتری و تامین‌کنندگان کالاست. به طور مثال زمانی نیاز دارید برای تصمیم به سفارش کالا به اطلاعات موجودی انبار دسترسی داشته باشید. بنابراین سعی کنید نرم‌افزار بازرگانی با محیط کاربری و دسترسی آسان و نامحدود خریداری کنید.

4- محاسبه بهای تمام‌شده سفارش‌ها

از آن جایی که محاسبات در نرم‌افزار بازرگانی بیشتر بر اساس واحد ارز ثبت می‌شود و محاسبه بهای تمام‌شده سفارش‌های شما نقش بسزایی در میزان سود و زیان معامله شما و تصمیم‌گیری برای ادامه سفارش از شخص یا شرکت خارجی دارد، بنابراین نرم‌افزار بازرگانی شما باید دارای ماژول محاسبه بهای تمام‌شده با بهترین و کاربردی‌ترین طراحی لازم در برنامه‌نویسی باشد.

 

مقاله‌های مدیریت بازرگانی

با توجه به توضیحاتی که در خصوص مدیریت بازرگانی ارائه دادیم، اهمیت این واحد در سازمان‌های مختلف آشکار است. به همین دلیل همواره باید برای بهبود و افزایش کارایی این واحد تلاش کرد. یکی از راه‌های افزایش کارایی، استفاده از انواع مقاله در مورد مدیریت بازرگانی است. استفاده از مقاله‌های بازرگانی در کنار خرید یا دانلود نرم‌افزار بازرگانی، می‌تواند باعث افزایش کارایی سازمان و بهبود فرایندهای آن شود. به همین علت در ادامه تعدادی مقاله معتبر در زمینه مدیریت بازرگانی برای آشنایی بیشتر ، ارائه خواهیم داد.

 

نرم‌افزار مدیریت بازرگانی

همان‌طور که گفته شد با پیشرفت تکنولوژی تعداد بسیار زیادی نرم‌افزار حسابداری بازرگانی توسط شرکت‌های مختلف ارائه شده است. سازمان‌ها با توجه به نوع فعالیت خود با خرید یا دانلود نرم‌افزار بازرگانی رایگان می‌توانند فعالیت‌های بازرگانی خود را به سرعت و در کم‌ترین زمان انجام دهند. در ادامه مقاله ، مزایا و امکاناتی را که با خرید یا دانلود نرم‌افزار بازرگانی م‌ توان به دست آورد ارائه خواهیم داد.

 

مزایای نرم‌افزار بازرگانی 

خرید یا دانلود نرم‌افزار بازرگانی می‌تواند در سازمان مزایای زیر را ایجاد کند:

 • افزایش سرعت
 • افزایش دقت
 • دسترسی آسان به اطلاعات
 • مدیریت بهتر اطلاعات
 • افزایش کارایی سازمان
 • کاهش هزینه‌های سازمان
 • تهیه اسناد به صورت خودکار
 • به‌روزرسانی خودکار اطلاعات

هدف ما در این مقاله معرفی مدیریت بازرگانی، سیستم نرم‌افزار بازرگانی و بیان ضرورت آشنایی با نکات خرید نرم‌افزار بازرگانی خارجی در زمان خرید یا دانلود نرم‌افزار بازرگانی در سازمان بود. امیدواریم این مقاله مورد استفاده قرار گیرد.

 

نرم‌افزار خرید و سفارش‌های خارجی آرین سیستم

تجارت جهانی و افزایش روز به روز صادرات و واردات باعث شده است حجم عظیمی از مبادلات ارزی و ارسال سفارش‌ها در پی آن به وجود آید. طبیعتا کنترل این روند نیاز به یک نرم‌افزار قدرتمند برای ثبت اسناد مالی و فهرست سفارش‌ها و کنترل ورود و خروج را دارد.

با توجه به اینکه نرم‌افزارهای سازمانی در ایران در سالهای اخیر پیشرفت چشمگیری داشته‌اند اما نرم‌افزار ثبت سفارش‌های خارجی را فقط شرکت‌های تراز بالا توانسته به بازار ارائه دهند. در این بین نرم‌افزار خرید و سفارش‌های خارجی آرین سیستم برای پیاده‌سازی در شرکت‌های تولیدی و بازرگانی که با بازارهای جهانی تعامل دارند بهترین انتخاب است. برای خرید و درخواست دمو نرم‌افزار خرید و سفارش‌های خارجی آرین سیستم به وب‌سایت رسمی این شرکت مراجعه کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

نرم افزار ERP آرین سیستم

شرکت داده پردازی آرین سیستم در سال 1383 توسط جمعی از متخصصین و نخبگان تحلیل نرم افزار و حسابداری با شعار | انعطاف پذیری بسیار بالای نرم افزار آرین سیستم | فعالیت خود را آغاز کرد. گروه آرین توانست با هدف همگام سازی و تولید نرم افزار مدیریت یکپارچه ، بسیاری از سایت های نرم افزار موجود در بازار را بررسی و تحلیل کند و نیاز مشتریان را به خوبی شناسایی کرده و اقدام به تولید نرم افزار حسابداری آرین سیستم کند. پشتکار و دقت تا حدی بود که شرکت آرین سیستم توانسته است با گذشت کمتر از دو دهه از فعالیت خود ، گامی بزرگ در جهت ارائه خدمات و مشاوره نرم افزار در حوزه نرم افزار اتوماسیون اداری و حسابداری بردارد. گروه آرین در سال های اخیر با بکارگیری آخرین دست آوردهای فناوری اطلاعات و با در نظر گرفتن استانداردهای جهانی در زمینه اجرا و پشتیبانی شبکه نیز توانسته است نسبت به رقبای خود سرعت عمل بیشتری داشته باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]