اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960706262487635

همراه با روایتی از زندگی مسیح قائمیان، با عنوان «مردی برای تمام فصول»

چهارمین شماره ماهنامه عصر تراکنش منتشر شد

کد: 13960706262487635

https://goo.gl/vbyhCV

، تهران , (اخبار رسمی): شماره مهرماه ماهنامه عصر تراکنش منتشر شد. «عصر تراکنش» ماهنامه‌ای است تحلیلی و آموزشی که در زمینه «فین‌تِک» منتشر می‌شود. فین‌تک یعنی کاربرد نوآورانه فناوری در ارائه خدمات مالی. بانکداری، پرداخت، بورس و بیمه بخشی از خدمات مالی‌اند و مانند زیرساختی برای انجام تجارت و کسب‌وکارها عمل می‌کنند.

چهارمین شماره ماهنامه عصر تراکنش منتشر شد
در شماره چهارم روایتی از زندگی مسیح قائمیان، با عنوان «مردی برای تمام فصول» منتشر شده است.

ماهنامه عصر تراکنش در ۱۱۶ صفحه رنگی با کاغذ گلاسه به قیمت 20 هزار تومان ابتدای هرماه منتشر می‌شود. برای دریافت اشتراک این ماهنامه در سراسر کشور، می‌توانید با شماره 46010539 تماس بگیرید.

شماره مهرماه ماهنامه عصر تراکنش منتشر شد. «عصر تراکنش» ماهنامه‌ای است تحلیلی و آموزشی که در زمینه «فین‌تِک» منتشر می‌شود. فین‌تک یعنی کاربرد نوآورانه فناوری در ارائه خدمات مالی. بانکداری، پرداخت، بورس و بیمه بخشی از خدمات مالی‌اند و مانند زیرساختی برای انجام تجارت و کسب‌وکارها عمل می‌کنند. اساس کسب‌وکارهای مالی هم بر تراکنش قرار دارد.

 

عصر تراکنش در هر شماره به سراغ یکی از چهره‌های فین‌تک ایران می‌رود. در سه شماره قبل سید ولی‌اله فاطمی اردکانی، مرتضی مقدسیان و مسعود مرتضوی روی جلد این نشریه رفته بودند. در شماره سوم روایتی از زندگی مسیح قائمیان، در گزارشی بلند با عنوان «مردی برای تمام فصول» منتشر شده است. قائمیان از بنیانگذاران مهم‌ترین شرکت‌های فناوری در ایران است؛ او در سال‌های گذشته نقش مهمی در بخش‌های رگولاتوری و کسب‌وکارهای خصوصی و دولتی فناوری در ایران داشته است.

 

بانک مرکزی چگونه شکل گرفت؟ درس‌های تاریخ برای ساماندهی کسب‌وکارهای نوآورانه مالی؛ پرداختی‌های دوست‌داشتنی؛ نگاهی به اپلیکیشن‌های معروف پرداخت؛ پایان شعب؛ مشتریان بانک‌ها فردا کجا خواهند بود؛ تأمین مالی جمعی و مساله مجوز و کرادفاندینگ در گفت‌وگو با مصطفی نقی‌پورفر عناوین برخی از مهم‌ترین مطالب این شماره ماهنامه عصر تراکنش هستند.

 

 

 

نگاهی به درون این شماره عصر تراکنش

ماهنامه عصر تراکنش دارای سه بخش کلی ایران، جهان و راهنما است. در بخش ایران و جهان گزارش‌هایی درباره کسب‌وکارهای فین‌تک ایرانی و غیرایرانی منتشر می‌شود. مخاطبان عصر تراکنش در بخش راهنما هم مطالب آموزشی و دانشنامه‌ای درباره فین‌تک ایران و جهان را مطالعه می‌کنند.

 

مینا والی، مدیرمسئول این ماهنامه در یادداشت خود با عنوان «این همه سودا مکن و جنگ مجوی» به نقش و کارکرد دولت در مسیر توسعه فناوری پرداخته است. او در این یادداشت می‌نویسد: «در ماه‌های گذشته ورود بی‌دلیل برخی نهادهای دولتی مانند مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و چند جای دیگر برای نظارت بر کسب‌وکارهای نوپای حوزه پرداخت صرفاً باعث ایجاد محدودیت‌های فراقانونی برای فعالیت‌های نوآورانه و کارآفرینانه شده است. برخی با توسل به بهانه‌های امنیتی فضای کسب‌وکارها را ناامن کرده و فشار بی‌موردی بر توسعه وارد می‌کنند. اخیراً در اقدامی عجیب دولت به عرصه استخدام برای شرکت‌های دانش‌بنیان هم ورود کرده که این از عجایب روزگار است. در این مدت بانک مرکزی به‌درستی تصمیم گرفته که با تدوین چارچوب‌های فعالیت، فضای فعالیت را روشن و منطقی گرداند. برخی بدون داشتن حتی یک دلیل و نشانه روشن کسب‌وکارهای نوآورانه پرداخت را به ماجرای موسسه‌های مالی غیرمجاز ربط می‌دهند که این دو اساساً هیچ ارتباطی به هم ندارند. موسسه‌های مالی غیرمجاز در واقع همان کارکرد بانک‌های موجود را داشتند؛ بدون اینکه مسیر روشن و مشخص ایجاد بانک در کشور را طی کرده باشند و همه آنها به نهادهای قدرت وابسته بودند. کسب‌وکارهای نوآورانه فین‌تک در حال ایجاد مسیرهای تازه هستند و هیچ‌کدام کاری که در حال حاضر انجام می‌شود را کپی نمی‌کنند و هیچ‌کدام هم به هیچ نهاد قدرتی متصل نیستند. حالا چگونه می‌شود این دو را مقایسه کرد. الله و اعلم.»

 

چهره‌ها یکی از زیربخش‌های بخش ایران است که در هر شماره به معرفی چهره‌های مهم ماه می‌پردازد. سید روح‌اله فاطمی اردکانی، مدیرعامل شرکت توسن، محمدعلی ترابیان، مدیرعامل شرکت به‌پرداخت، مسعود کرباسیان، وزیر اقتصاد و عابد آفتابی، مدیرعامل ایران ارقام انتخاب‌های این شماره عصر تراکنش هستند. در بخش فوکوس هم تک‌عکس‌هایی درباره مهم‌ترین رویدادهای ماه انتخاب می‌شود که در این شماره تصاویری از ساختمان بانک شاهی، کارخانه شرکت پویا، شهرنت و کارت‌خوان‌های شرکت سداد انتخاب شده است.

 

ماهنامه عصر تراکنش در ۱۱۶ صفحه رنگی با کاغذ گلاسه به قیمت 20 هزار تومان ابتدای هرماه منتشر می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت اشتراک این ماهنامه در سراسر کشور، می‌توانید با شماره 46010539 یا شماره همراه ۰۹۱۰۶۹۴۹۳۰۲ تماس بگیرید. همچنین دریافت اشتراک از طریق وب‌سایت راه پرداخت هم ممکن است؛ نسخه الکترونیکی نشریه عصر تراکنش در اپلیکیشن‌های جار و طاقچه نیز ارائه می‌شود.

 

مینا والی، مدیرمسئول و رضا قربانی، سردبیر این ماهنامه هستند.‌

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شبکه راه پرداخت

شبکه راه پرداخت پرمخاطب‌ترین شبکه تحلیلی و خبری فین‌تک ایران است. این شبکه در 6 کانال مختلف از سال 90 برای فین‌تک ایران تولید محتوای رسانه‌ای می‌کند. پایگاه خبری راه پرداخت دارای مجوز به شماره ۷۴۵۷۲ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از دوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۰ فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون پرمخاطب‌ترین وب‌سایت‌ در زمینه فناوری‌های پرداخت، بانکداری، و فین‌تک ایران است. نشریه چاپی عصر تراکنش که از سال 1392 به صورت ویژه‌نامه الکترونیکی در وب‌سایت راه پرداخت منتشر می‌شد از تیرماه ۱۳۹۶ به صورت نشریه ماهانه چاپی منتشر می‌شود. فین‌تک لند پربازدیدترین کانال ویدیویی فین‌تک ایران در آپارات بخشی از شبکه راه پرداخت است. رویداد فین‌تک ایران، انتشارات و آموزش و کافه فین‌تک سه بخش دیگر شبکه راه پرداخت هستند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]