کد: 13960908269696226

اختصاصی نسیم اقتصاد:

مهرکام پارس تعدیل منفی داد

کد: 13960908269696226

https://goo.gl/G3WwtN

، تهران ، (اخبار رسمی): شرکت مهرکام پارس جدیدترین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1396/12/29 خود را براساس دوره 6 ماهه‌ی حسابرسی نشده با کاهش سودآوری راهی بازار سرمایه کرد.

مهرکام پارس تعدیل منفی داد
مهرکام پارس تعدیل منفی داد

به گزارش خبرنگار نسیم اقتصاد؛ بر مبنای اطلاعات دریافتی از شرکت مهرکام پارس، پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه 96 با سرمایه 828 میلیارد ریال مبلغ 35 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات برآورد شده که حاکی از تعدیل منفی 27 درصدی نسبت به پیش ‌ینی‌های قبلی است.
بدین ترتیب،  درحالی‌ که سود هر سهم «خمهر» در گزارش قبل 48 ریال برآورد شده بود که این رقم در گزارش جدید به 35 ریال کاهش یافت.
شایان ذکر است تعدیل منفی بودجه‌ی برآوردی سال مالی جاری مهرکام پارس در حالی اعلام شد که این مجموعه از  پوشش 26 درصدی سود جدید خود برای دوره 6 ماهه‌ی نخست سال مالی جاری خبر داده است و به ازای هر سهم مبلغ 9 ریال سود شناسایی کرده است.
براساس گزارش منتشر شده از عملکرد میان دوره‌ی 6 ماهه «خمهر»، این مجموعه 3305 میلیارد ریال فروش داشته است؛ اما به دلیل رشد هزینه‌ی بهای تمام شده تولید در پوشش سود ناخالص برآوردی خود ضعیف عمل کرده است. بطوری که دراین بخش مهرکام پارس تنها توانسته 36 درصد سود ناخالص پیش‌بینی شده خود را پوشش دهد.
همچنین مقدار تولید در این گزارش 46 درصد و مقدار فروش حدود 45 درصد نسبت به پیش بینی‌ها محقق شده است؛ از نظر مقداری نیز «خمهر» نزدیک به 51 درصد فروش خود را پوشش داده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

نسیم اقتصاد

این پایگاه خبری در تابستان سال 1395 از سوی وزارت ارشاد اسلامی، مجوز خود را به منظور انتشار اخبار اقتصادی و تحلیل آنها، اخذ کرد.

منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | بانک، بیمه و سرمایه

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.