اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13961003272947635

شماره هفتم ماهنامه عصر تراکنش منتشر شد

«عصر تراکنش» به پله هفتم رسید

کد: 13961003272947635

https://goo.gl/CNLzW5

، تهران , (اخبار رسمی): شماره دی‌ماه ماهنامه عصر تراکنش منتشر شد. عصر تراکنش در هر شماره به‌ سراغ یکی از چهره‌های فین‌تک ایران می‌رود. محمدعلی ترابی، مدیرعامل شرکت به‌پرداخت ملت سوژه گزارش یک این ماهنامه را به خود اختصاص داده و روایتی از زندگی وی در ماهنامه ارائه ‌شده است.

«عصر تراکنش» به پله هفتم رسید
تصویر جلد شماره هفتم ماهنامه عصر تراکنش

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت اشتراک این ماهنامه در سراسر کشور، می‌توانید با شماره 46010539 تماس بگیرید. نسخه الکترونیکی نشریه عصر تراکنش در اپلیکیشن‌های جار و طاقچه نیز ارائه می‌شود.

شماره دی‌ماه ماهنامه عصر تراکنش منتشر شد. عصر تراکنش ماهنامه‌ای است تحلیلی و آموزشی که در زمینه فین‌تِک منتشر می‌شود. فین‌تک یعنی کاربرد نوآورانه فناوری در ارائه خدمات مالی. بانکداری، پرداخت، بورس و بیمه بخشی از خدمات مالی‌اند و مانند زیرساختی برای انجام تجارت و کسب‌وکارها عمل می‌کنند. اساس کسب‌وکارهای مالی هم بر تراکنش قرار دارد.

ترابی، سوژه‌ی این ماه عصر تراکنش از چهره‌های شناخته‌شده و قدیمی فناوری‌های بانکداری و پرداخت در ایران است.

ماهی‌ها پرواز می‌کنند، فیل‌ها هم می‌رقصند (گزارشی در مورد دانش‌بنیان شدن استارت‌آپ‌ها)؛ چند روایت معتبر (گزارشی از استارت‌آپ فین‌تکی زرین‌پال)؛ از خوب به عالی (کدام‌یک از شرکت‌های PSP ایرانی عملکرد بهتری در اپلیکیشن‌های خود داشته‌اند؟)؛ لطفا سیلیکون‌ولی را با پارک‌های علم‌وفناوری خودمان مقایسه نکنید؟ (گفت‌وگو با ناصر غانم‌زاده، مدیر شرکت سرمایه‌گذاری جسورانه اُپاتان)؛ یک آمریکایی در ایران (سرگذشت مورگان شوستر در کشاکش سهم‌خواهی روسیه و انگلستان از ایران)؛ ماه‌عسل فین‌تکی (در حوزه فین‌تک چه رویدادهایی برگزار می‌شود؟)؛ آغازی نو (چرا دفتر کل توزیع‌شده فعلا کاربردی ندارد؟)؛ اژدها وارد می‌شود (چطور وی‌چت‌پی به لطف میلیون‌ها توریست چینی جهانی شد)؛ رمیتنس‌ها چه تغییراتی در تبادلات مالی به وجود آورده‌اند؟ (نیروی نهفته در اقتصاد جهانی؛ ارسال پول به خانه)؛ بیت‌کوین و دوستان (معرفی 10 ارز رمزنگاری‌شده که از بین بیش از 1300 ارز، باید بیشتر به آنها توجه کرد)؛ سهامداران عمده بانک‌های ایرانی چه کسانی هستند؟ (نگاهی به اشخاص حقیقی و حقوقی که اصلی‌ترین نقش‌آفرینان بازار پولی و مالی ایران هستند) و نگاهی به اکوسیستم فین‌تک ایران عنوان‌های بخشی از مطالب این شماره هستند.

گزارش اصلی این شماره با عنوان «پرواز بر فراز آشیانه فاخته» است که در آن محمدعلی ترابیان از سال‌های گذشته فضای فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت ایران می‌گوید.

نگاهی به درون این شماره عصر تراکنش

ماهنامه عصر تراکنش دارای سه بخش کلی ایران، جهان و راهنما است. در بخش ایران و جهان گزارش‌هایی درباره کسب‌وکارهای فین‌تک ایرانی و غیرایرانی منتشر می‌شود. مخاطبان عصر تراکنش در بخش راهنما هم مطالب آموزشی و دانشنامه‌ای درباره فین‌تک ایران و جهان را مطالعه می‌کنند.

مینا والی، مدیرمسئول این ماهنامه در یادداشت خود با عنوان «راه دشوار استارت‌آپ‌های فین‌تک برای جلب اعتماد مردم» گفته است که نتایج حاصل از نظرسنجی مردمی درباره فین‌تک ایران نگران‌کننده است. این نظرسنجی توسط راه پرداخت و نظربازار انجام شده و نتایج آن به‌زودی منتشر و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. بخشی از نتایج این نظرسنجی در یادداشت اول عصر تراکنش منتشر شده است. مینا والی در بخشی از این یادداشت نوشته است: « ما در بخشی از کار تحقیقاتی خود درباره فین‌تک که نامش را گذاشته‌ایم «گزارش فین‌تک ایران»، به‌سراغ مردم رفتیم تا ببینیم بخشی از مشتریان فین‌تک درباره آن چگونه می‌اندیشند و رفتار می‌کنند. برای جمع‌آوری داده‌ها از کمک دوستان‌ خوب‌مان در استارت‌آپ نظربازار استفاده کردیم. نظربازار یک بستر تحقیقات بازار آنلاین است. نظرسنجی را با الهام از دسته‌بندی جیمز هی‌کاک از فین‌تک با ۱۲ سوال آماده کردیم. نمونه‌گیری ما شامل یک‌هزار نفر از مردم ایران بود که این نمونه تا حد خوبی معرف جامعه ایرانی است. اگر بخواهیم نتایج نظرسنجی را در یک کلمه خلاصه کنیم، واژه‌ای جز «نگران‌کننده» نمی‌تواند دیدگاه و رفتار مردم درباره فین‌تک را در ایران به تصویر بکشد. بگذارید از اعداد کمک بگیریم تا اوضاع برای ‌ما روشن‌تر شود.»

ماهنامه عصر تراکنش در ۱۱۶ صفحه رنگی با کاغذ گلاسه به قیمت 20 هزار تومان ابتدای هر ماه منتشر می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت اشتراک این ماهنامه در سراسر کشور، می‌توانید با شماره 46010539 تماس بگیرید. همچنین دریافت اشتراک از طریق وب‌سایت راه پرداخت هم ممکن است؛ نسخه‌ی الکترونیکی نشریه عصر تراکنش در اپلیکیشن‌های جار و طاقچه نیز ارائه می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شبکه راه پرداخت

شبکه راه پرداخت پرمخاطب‌ترین شبکه تحلیلی و خبری فین‌تک ایران است. این شبکه در 6 کانال مختلف از سال 90 برای فین‌تک ایران تولید محتوای رسانه‌ای می‌کند. پایگاه خبری راه پرداخت دارای مجوز به شماره ۷۴۵۷۲ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از دوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۰ فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون پرمخاطب‌ترین وب‌سایت‌ در زمینه فناوری‌های پرداخت، بانکداری، و فین‌تک ایران است. نشریه چاپی عصر تراکنش که از سال 1392 به صورت ویژه‌نامه الکترونیکی در وب‌سایت راه پرداخت منتشر می‌شد از تیرماه ۱۳۹۶ به صورت نشریه ماهانه چاپی منتشر می‌شود. فین‌تک لند پربازدیدترین کانال ویدیویی فین‌تک ایران در آپارات بخشی از شبکه راه پرداخت است. رویداد فین‌تک ایران، انتشارات و آموزش و کافه فین‌تک سه بخش دیگر شبکه راه پرداخت هستند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]