کد: 13961004272997712

دانستنی هایی درباره عطر و ادکلن

کد: 13961004272997712

https://goo.gl/NKCqY2

، تهران , (اخبار رسمی): در قرن ۱۸ با ساخت ادکلن (Eau de cologne) انقلابی در صنعت عطرسازی به وقوع پیوست. ادکلن که در آن زمان ترکیبی بود از گیاهان رزماری، نارنج و لیمو موارد استفاده فراوانی داشت، از جمله استفاده‌های این مواد معطر در آن زمان خوشبو کردن آب حمام، نوشیدنی‌ها، پماد و دارو، شست‌وشو دهنده‌ها و دهان بود.

دانستنیهایی درباره عطر و ادکلن
دانستنی هایی درباره عطر و ادکلن

قرن‌ها پیش، از عطر به عنوان ماده‌ای برای خوشبو کردن محیط در مراسم مذهبی مصریان استفاده می‌شد. در آن زمان استفاده از این مواد خوشبو تنها به آیین‌ها و تشریفات مذهبی اختصاص داشتند


قرن‌ها قبل عطر به عنوان ماده‌ای برای خوشبو کردن محیط در مراسم مذهبی مصریان سوزانده می‌شد. در آن زمان استفاده از این مواد خوشبو تنها به آیین‌ها و تشریفات مذهبی اختصاص داشتند؛ اما به تدریج از این مواد برای ساختن پماد جهت تسکین و درمان زخم‌های پوستی نیز استفاده شد. 

در طول قرن هفدهم، استفاده از بوی خوش و عطر کاملا در بین مردم رایج شد. دستکش‌های معطر در فرانسه به بازار آمد و سرانجام در سال ۱۶۵۶ بود که اولین صنف سازندگان عطر تاسیس شد.  استفاده از عطر در کشور فرانسه بیش از سایر نقاط جهان به سرعت افزایش پیدا کرد. 

برای اولین بار در قرن هجدهم، در فرانسه عطر به صورت مایعی درون بطری‌های شیشه‌ای تزیینی به بازار آمد و شیشه‌های عطر و ادکلن کم کم بین مردم محبوبیت پیدا کردند. 

در قرن نوزدهم، انقلاب فرانسه ناخواسته باعث شد تا شور و شوق مردم این کشور برای استفاده از عطر کم شود؛ اما بعد از گذشت چند سال مردم مجددا جرات پیدا کردند که میل شدیدشان را برای استفاده از کالاهای لوکس، از جمله عطر ابراز کنند.  از آن زمان تا کنون بوهای جدید در شیشه‌های مخصوص عطر با طرح‌ها و بسته بندی‌های متنوع به بازار عرضه می‌شود.

کار با عطر یک حرفه‌ی قدیمی‌ است که نیاز به طبع لطیف و مهارت خاصی دارد. یونانی‌ها و رومی‌ها نوشیدنی‌های خود را با رز و بنفشه معطر می‌کردند. اما در هر حال تقطیر سیستماتیک عطرها در قرون وسطی به وسیله‌ی دانشمندان مسلمان صورت گرفت. تاجرهای ونیزی ادویه جات و عطرهای جمع آوری شده از کاروان‌های آسیایی را به وسیله کشتی‌ها و وسایل حمل و نقل آن زمان در سرتاسر اروپا پخش می‌کردند. 

اسانس‌ها بسیار فرارند و از گل، برگ، میوه و علف‌ها و ریشه‌های گیاهی به دست آمده و در بیشتر موارد از یک قسمت خاص از گیاه به دست می‌آیند. به عنوان مثال از گل رز، شکوفه‌های نارنج، هسته بادام، برگ آویشن، پوست دارچین، چوب سندل یا سرو و میوه جوز هندی می‌توان نام برد. این روغن‌ها از سرتاسر جهان فراهم می‌شوند. چوب سندل که بسیار گران نیز هست از هندوستان، گل‌های رز از بلغارستان، آفریقای شمالی و فرانسه و ...، نمونه‌ی محصولات حیوانی نیز مشک (مشک از غده کوچکی در ناحیه تناسلی آهوی مشک زای نر) و بیدستر (بیدستر از ترشحات حیوانی شبیه به خز به دست می‌آید) هستند. از آن جا که تقاضا برای مصرف عصاره‌ها روز به روز افزایش می‌یابد، برای همین عطرهای صنعتی به طور روزافزونی جای عطرهای طبیعی را می‌گیرند. 
قبل از این که یک عطر الکلی در شیشه بسته بندی و به بازار ارائه شود، باید مدتی نگهداری شود و این زمان به خاطر آن است که اگر چربی و یا نوعی از مواد اولیه در عطر وجود داشته باشد، رسوب داده و جدا شود. این زمان دو ماه به طول می‌انجامد. عطرهای الکلی بهتر است در ظروف شیشه‌ای نگهداری شوند و از ورود هوا و نور در آنها جلوگیری شود. 

ال سی کالا - دانشجو

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ال سی کالا

فروشگاه ال سی کالا یکی از بزرگترین فروشگاه ها در زمینه عطر و ادکلن اورجینال می باشد و انواع عطر و ادکلن را با قیمت مناسب و با تضمین اصالت کالا برای شما فراهم اورده است ( دارای نماد اعتماد الکترونیک وزارت صنعت و معدن )

منتشر شده در سرویس:

مد و لباس

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.