اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13961116280225492

بهترین روش برای استخدام نیروی کار؛

استخدام یکی از مهمترین فرآیندهای هر سازمان است

کد: 13961116280225492

https://goo.gl/rvPRAJ

، تهران , (اخبار رسمی): معمولا برای کارمندیابی و استخدام نیروی کار، روش‌های مختلفی وجود دارد. فارغ از اینکه شما یک سازمان بزرگ یا یک بنگاه اقتصادی کوچک باشید.

استخدام یکی از مهمترین فرآیندهای هر سازمان است
استخدام یکی از مهمترین فرآیندهای هر سازمان است

مراجعین به سایت و اپلیکیشن شیپور از هر جایی که باشند می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن با استفاده از دسته‌بندی‌های در نظر گرفته شده فرصت‌های شغلی مورد نیاز خود را پیدا کرده و با کارفرمایان تماس بگیرند

استخدام یکی از مهمترین فرآیندهای هر سازمان است و نتیجه‌ی آن در آینده‌ی فرد کارجو یا سازمان متبوع شما موثر است. معمولا برای کاریابی و استخدام نیروی کار، روش‌های مختلفی وجود دارد. فارغ از اینکه شما یک سازمان بزرگ یا یک بنگاه اقتصادی کوچک باشید، بی‌شک در طول سال بارها درگیر فرایندهای استخدامی هستید. این موضوع زمانی بیشتر شما را درگیر می‌کند که یک مجموعه‌ی خدماتی یا یک مجموعه‌ی نیرو محور باشید. در این صورت تقریبا تمام طول سال درگیر استخدام نیروهای متخصص خواهید بود.

برای جذب و استخدام نیروهای لازم برای هر مجموعه‌ای معمولا روش‌های مختلفی وجود دارد که در موضوع منابع انسانی بیشتر به آن توجه می‌شود. برخی روش‌های استخدامی بیشتر مجموعه را درگیر می‌کند و برخی دیگر منابع کمتری صرف می‌کند. از این رو قصد داریم به مهم‌ترین روش‌های کارمندیابی و استخدام کارجو بپردازیم.

اولین و ساده‌ترین روش برای استخدام نیرو، اعلام فرصت‌های شغلی داخل مجموعه‌ی خودتان است؛ چرا که از این طریق می‌توانید از بین همکاران و آشنایان آنها سریع‌تر نیروی متخصص و مورد اعتماد خود را استخدام کنید. معمولا همکاران شما افرادی را می‌شناسند که جویای کار هستند و می‌تواند برای تصدی موقعیت اعلام شده مناسب باشند.

روش دیگری که برای استخدام وجود دارد چاپ آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار و ضمیمه‌های آنها است که معمولا به دلایل مختلف ماندگاری و بازخورد زیادی ندارد؛ چرا که خیلی‌ها دنبال خواندن روزنامه نیستند یا اینکه به دلیل کاغذی بودن و عدم امکان مشاهده‌ی آگهی‌ها به صورت دسته‌بندی و تفکیک‌شده، ماندگاری رسانه‌ی کاغذی و مکتوب زیاد نیست.

روش دیگی که به عنوان یک فرآیند استخدامی در نظر گرفته می‌شود، اعلام فرصت‌های شغلی روی سایت سازمان یا مجموعه‌ی شما است که این روش نیز محدودیت‌هایی دارد. به عنوان مثال، تنها افرادی که عضو، کاربر یا بازدیدکننده‌ی سایت شما هستند می‌توانند فرصت‌های شغلی مورد نیاز شما را مشاهده کنند.

یکی دیگر از روش‌های استخدام نیرو به‌ویژه افراد متخصص، مراجعه به مراکز آموزشی و اعلام نیاز است که از این رو می‌توان از ظرفیت فارغ‌التحصیلان و افراد متخصص در این زمینه استفاده کرد تا با سرمایه‌گذاری روی آنها نیروی مورد نظر استخدام شده و رشد پیدا کند.

یکی دیگر از گزینه‌های استخدام نیروی کار، درج آگهی استخدامی در شبکه‌های اجتماعی است که این روش یکی از جدیدترین راهکارهای موجود است. اگر در شبکه‌های اجتماعی خودتان آگهی استخدام را درج کنید، بازدید صرفا به اعضای کانال یا پیج شما محدود می‌شود و اگر در صفحات پرمخاطب آگهی را ثبت کنید، مشخص نیست کاربران آنها واقعی باشند. ضمن اینکه این آگهی‌ها معمولا به دلیل پست‌های بعدی ماندگاری کمی دارند و از طرف دیگر جستجو و مشاهده‌ی بعدی آنها ساده نیست.

اعلام نیاز نیروی کار به موسسات استخدام و کاریابی یکی دیگر از روش‌های استخدام افراد متخصص و مورد نیاز است. شاید این روش کارآمد باشد؛ اما به دلیل تعدد این نوع موسسات و قوانین حاکم بر آنها، مانند دریافت یک ماه از حقوق مطابق قانون کار برای معرفی کارجویان به مراکزی که استخدام دارند، افراد زیادی دیگر رغبتی برای مراجعه به کاریابی ندارند.

اما یک روش ساده، سریع و بدون هزینه‌ی استخدامی وجود دارد که بی‌شک روشی مثمر ثمر و کاربردی است. بی‌تردید بازار هدف سازمان‌ها و موسسات برای استخدام نیروی متخصص می‌تواند سراسر استان و شهر باشد. از این رو درج آگهی رایگان در سایت‌های استخدامی و سایت‌های که مخاطبان زیاد نیازمند کار دارد، می‌تواند بهترین گزینه باشد.

شما می‌توانید با ثبت آگهی رایگان استخدام در سایت شیپور، فرصت‌های شغلی خود را با توضیحات کامل به استحضار تمامی کارجویان برسانید و بدون اینکه منابع زمانی و مالی زیادی از سازمان و موسسه‌ی شما گرفته شود، فرآیند استخدامی را به بهترین شکل انجام دهید. سایت شیپور روزانه هزاران بازدید دارد که بسیاری از افراد به امید یافتن شغل مناسب به آن سر می‌زنند. پس خیالتان راحت باشد که ثبت آگهی آنلاین در سایت شیپور بسیار زود کمک می‌کند تا فرصت‌های شغلی مورد نیاز شما تکمیل شود.

مراجعین به سایت و اپلیکیشن شیپور از هر جایی که باشند می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن با استفاده از دسته‌بندی‌های در نظر گرفته شده فرصت‌های شغلی مورد نیاز خود را پیدا کرده و با کارفرمایان تماس بگیرند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شیپور

بفروشید، بخرید، لذت ببرید؛ روزانه هزاران نفر از شیپور برای فروش و یا خرید هر چه که فکر می‌کنید از جمله گیتار، ساعت، لباس عروس، فرش، ماشین قدیمی، اجاره آپارتمان و... استفاده می کنند. ثبت آگهی در شیپور سریع، آسان و %100 مجانی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]