کد: 13961207284546840

انواع روش‌ها و نکات حمل دریایی و هوایی

اقتصادی‌ترین راه برای حمل دریایی و هوایی کالای الکترونیکی

کد: 13961207284546840

https://goo.gl/eAN1fd

، تهران ، (اخبار رسمی): شرکت سپاهان همراه با دارا بودن دفاتر اختصاصی در شنزن، گوانگجو و دبی اقدام به حمل بار تا ایران اقدام می‌کند. شرکت سپاهان همراه در هفته حداقل 7 کانتینر را از چین به سوی ایران می‌فرستد، این امکان برای مشتریان این شرکت وجود دارد که بارهای کم حجم خود را در قالب گروپاژ به ایران ارسال کنند.

اقتصادی ترین راه برای حمل دریایی و هوایی کالای الکترونیکی
یکی از کارآمد ترین راههای حمل کالا حمل هوایی کالا می باشد.

هر کالایی بسته به نوع، حجم و اندازه و نحوه بسته بندی، شرایط خاص خود را برای حمل دریایی و هوایی دارد. همچنین باید به رابطه قیمت کالا و وزن آن توجه شود تا شیوه حمل مناسب را انتخاب کنید

برای اینکه اقتصادی‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین راه برای حمل دریایی و هوایی کالاهای الکترونیکی مانند موبایل، دوربین مداربسته و دیگر تجهیزات را به شما معرفی کنیم، باید ابتدا اندکی درباره انواع روش‌ها و همچنین نکات مربوط به حمل‌دریایی و هوایی کالا بگوییم.

هر کالایی بسته به نوع، حجم و اندازه و نحوه بسته‌بندی، شرایط خاص خود را برای حمل دریایی و هوایی دارد. مثلا کالاهایی مانند گندم، آرد، شکر، پنبه، غلات، املاح معدنی، سیمان و ... به صورت فله در حجم بالا و بدون هیچ‌گونه بسته بندی وارد کشتی می‌شوند و همین امر در نحوه ارسال آنها تاثیر گذار است. معمولا برای این دسته از محصولات به دلیل دو ویژگی حجم بالا و عدم بسته بندی، حمل دریایی کالا به روش اجاره یا چارترینگ کشتی صورت می‌گیرد. در حمل دریایی برخی کالاها نظیر انواع گوشت نیز امکانات ویژه‌ای نظیر کانتینر یخچالی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا فاسد نشوند.

صرف نظر از نوع کالا و حجم آن، گاهی روش‌های ارسال، بسته به مبدا و مقصد متفاوت است. مثلا ارسال کالا به صورت مستقیم به بنادر ایران از مبدا برخی از بنادر دنیا امکان پذیر نیست. به همین دلیل برخی از کانتینرها در بندر دیگری کشتی به کشتی یا اصطلاحا cross stuffing می‌شوند. معمولا این امر برای کالاهای وارداتی به ایران در بندر جبل علی دبی صورت می‌گیرد. راهکار تخلیه و بارگیری مجدد یا اصطلاحا Transshipment نیز مربوط به واردات کالا از برخی بنادر است که امکان حمل دریایی کالا از آنجا به صورت مستقیم وجود ندارد.

گروپاژ در حمل دریایی

در حمل دریایی کالا روش دیگری نیز جهت حمل کالاهای بازرگانان به صورت اشتراکی وجود دارد. هرگاه کانتینر حمل کالا تنها در اختیار شما نباشد و بار شما و دیگران به صورت مشترک در  یک کانتینر حمل شود اصطلاحا حمل به صورت گروپاژ صورت گرفته است. حمل گروپاژ برای کالاهایی مانند موبایل و دوربین مداربسته و دیگر تجهیزات الکترونیکی که معمولا حجم کالا کمتر از فضای یک کانتینر است، اقتصادی و به صرفه است و هزینه های حمل را به دلیل سر شکن شدن پایین می آورد.

شرکت سپاهان همراه که بیش از 20 سال سابقه در زمینه واردات و صادرات کالا از نقاط مختلف دنیا دارد و انواع خدمات بازرگانی نظیر واردات کالا از چین، واردات کالا از دبی، ترخیص کالا، خدمات انبارداری و خدمات door to door را به مشتریان خود ارائه می‌کند، با دارا بودن دفاتر اختصاصی در شنزن، گوانگجو و دبی با ارسال کانتینرهای استاندارد به انبار محل کالای شما و حمل کانتینر تا ایران اقدام می کند. با توجه به اینکه شرکت سپاهان همراه در هفته حداقل 7 کانتینر را از چین به سوی ایران می‌فرستد، این امکان برای مشتریان این شرکت وجود دارد که بارهای کم حجم خود را در قالب گروپاژ به ایران ارسال کنند.

حمل هوایی شرکت سپاهان همراه

امروزه یکی از کارآمدترین راه‌های حمل کالا که به صورت یک گزینه مهم برای بازرگانان در آمده است، حمل هوایی کالا است. از این رو ترافیک حمل و نقل هوایی کالا به صورت سالانه رشد قابل توجهی می‌کند. عامل زمان در حمل اکثر کالاهایی که به صورت هوایی به مقصد ارسال می‌شوند، عامل بسیار مهمی است و به همین جهت برای جلوگیری از زیان ناشی از تاخیر در رسیدن بار، حمل هوایی به انواع دیگر روش‌های حمل و نقل مانند حمل دریایی که زمان بیشتر ولی هزینه کمتری دارند ترجیح داده می‌شود.

البته در محاسبه مقرون به صرفه بودن حمل هوایی باید به رابطه بین قیمت کالا و وزن آن نیز توجه شود که هر چه نسبت ارزش کالا به وزن آن بیشتر باشد، حمل هوایی کالا مقرون به صرفه‌تر است. در خصوص اینکه بهترین روش برای واردات کالای مد نظر شما کدام روش است، می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان بازرگانی شرکت سپاهان همراه بهره ببرید. شرکت سپاهان همراه علاوه بر خدمات مشاوره رایگان بازرگانی که به مشتریان خود ارائه می‌دهد با برخورداری از دو خط هوایی مستقیم و غیر مستقیم و  همچنین عقد قرارداد با معتبرترین خطوط هوایی بین المللی از شهرهای شنزن، گوانجو و دبی به مقصد فرودگاه امام خمینی (ره) و بهره گیری از بیش از 200 نیروی متخصص و با انگیزه در دفاتر شهرهای تهران، دبی، گوانجو و شنزن این شرکت، نسبت به حمل کالای مشتریان خود به صورت عمده و خرده به صورت روزانه مشغول فعالیت است. همچنین با دارا بودن انبار پرند به وسعت 5000 متر مربع که به فرودگاه امام خمینی (ره) نزدیک است امکان ارائه سریع‌ترین و با کیفیت‌ترین خدمات را به مشتریان خود دارد. لازم به ذکر است که کالاهای وارداتی از مبدا چین و دبی که به شیوه حمل هوایی وارد می‌شوند توسط کارشناسان ترخیص کار شرکت سپاهان همراه در سریع‌ترین زمان ممکن از گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) ترخیص می‌شوند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت سپاهان همراه

شرکت سپاهان همراه با 20 سال سابقه درخشان در زمینه واردات،صادرات و ترخیص کالا از گمرکات کشور باعث شده تا این شرکت بتواند سهم عمده ای از واردات قطعات و لوازم جانبی تلفن همراه، تجهیزات الکترونیکی و دوربین مداربسته در کشور را به دست آورد. این شرکت با دایر نمودن شعب مختلف در دبی، شنزن و گوانجو آماده ارائه انواع خدمات بازرگانی، مشاوره حقوقی، مترجم فارسی زبان و ارسال بار به صورت دریایی و هوایی است.

منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.