اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970203292418217

هدف از چاپ کارت ویزیت چیست؟

کد: 13970203292418217

https://goo.gl/cmvfQ4

، تهران , (اخبار رسمی): مردم سالانه در سراسر جهان میلیاردها کارت ویزیت چاپ می‌کنند. اما چرا؟ این کارت‌ها علی‌رغم پیشرفت تکنولوژی، بهترین روش برای ارتباط شخصی با مشتری‌های بالقوه، مخاطبان و تبلیغ برند به طرفداران کسب‌و‌کار است.

هدف از چاپ کارت ویزیت چیست؟
هدف از چاپ کارت ویزیت چیست؟

پیشرفت تکنولوژی مزایای خودش را اثبات کرده است. به کمک تکنولوژی به راحتی می‌توان کارت ویزیت را سفارش و آن را در کمترین زمان دریافت کرد

آیا کارت ویزیت‌ها مرده‌اند؟ این پاسخ ممکن است شما را شگفت‌زده کند. 

مردم سالانه در سراسر جهان میلیاردها کارت ویزیت چاپ می‌کنند. اما چرا؟ این کارت‌ها علی‌رغم پیشرفت تکنولوژی، بهترین روش برای ارتباط شخصی با مشتری‌های بالقوه، مخاطبان و تبلیغ برند به طرفداران کسب‌و‌کار است.

پیشرفت تکنولوژی مزایای خودش را اثبات کرده است. به کمک تکنولوژی به راحتی می‌توان کارت ویزیت را سفارش و آن را در کمترین زمان دریافت کرد.

مزایای دیگری هم که تکنولوژی برای صنعت چاپ کارت ویزیت دارد بسیار فراوان است. برای مثال، تکنولوژی به طراحی کارت ویزیت و دیزاین خلاقیت بخشیده است. رنگ، سایز، کیفیت، کیفیت چاپ، 4 معیار کلیدی است که این صنعت از تکنولوژی به ارث برده است. همه کسب‌و‌کارها می‌توانند از این مزایا به نفع خود استفاده کنند.

ما در مقاله زیر کارت‌ویزیت‌ها و چرایی موثر بودن آن را بررسی می‌کنیم.

اهمیت کارت ویزیت‌ها چیست؟

ابتدا بیایید هدف چاپ کارت ویزیت را روشن کنیم. برای اینکه دلیل استفاده مردم از کارت ویزیت را بدانید، باید بدانید که کارت ویزیت چیست؟

دیکشنری آمریکایی «Merriam-Webster» کارت ویزیت را کارتی معنی می‌کند که اطلاعاتی مثل نام و آدرس کسب‌و‌کار یا مسئول کسب‌و‌کار را نشان می‌دهد.

از تعریف بالا متوجه می‌شوید که ذات کارت ویزیت یعنی به اشتراک‌گذاشتن اطلاعات مثل نام کسب‌و‌کار، آدرس تلفن، شماره تماس، آدرس سایت، آدرس ایمیل و خیلی چیزهای دیگر است.

علاوه بر اینکه چاپ کارت ویزیت اطلاعات را با مخاطب به اشتراک می‌گذارد. می‌تواند هویت، برند و حرفه‌ای‌گری شرکت یا کسب‌و‌کار را نشان دهد.

7 دلیلی که نشان می‌دهد کارت ویزیت‌ها هنوز هم موثر هستند

کارت ویزیت‌ها به چند دلیل یکی از ابزارهای قدرتمند بازاریابی هستند. برای مثال آن‌ها می‌توانند مشروعیت، اعتبار و سود را بهبود بخشند. در زیر توضیح داده می‌شود که چرا استفاده از کارت ویزیت هنوز هم رونق دارد.

1- نداشتن موبایل هوشمند در اکثر افراد واقع در ایران

برای مثال در آمریکا یک گزارش نشان می‌دهد که در سال 2018، 77 درصد مردم تلفن همراه هوشمند دارند. در ایران به نظر شما چقدر است!؟

در حالی که این یک درصد بالایی است ولی همه مردم که از گوشی هوشمند استفاده نمی‌کنند. برخی‌ها علاقه ندارند و برخی دیگر از این تکنولوژی استفاده نمی‌کنند. به همین سبب مشخص می‌شود که پیشرفت تکنولوژی هنوز هم نتوانسته روش‌های ارتباط سنتی را شکست دهد.

این برای شما چه معنی می‌دهد؟ 

برای انتقال اطلاعات تماس شرکت خود به افرادی که از تکنولوژی استفاده نمی‌کنند، به روش‌های سنتی نیاز دارید.

با چاپ کارت ویزیت به صورت بهینه می‌توانید این کار را انجام دهید. مخاطبان بعد از گذر زمان و بعد از یک گردهم‌آیی به راحتی می‌توانند با شما ارتباط بگیرند. حتی می‌توانند در شرایط ضروری کسب‌و‌کار خدمات شما را به دیگران معرفی کنند.

2- مشروعیت بخشیدن به کسب‌‌کار 

آیا کنجکاوید که بدانید مردم قبل از سفارش کالا یا خدمات از یک کسب‌وکار، چه می‌کنند؟ آن‌ها قانونی بودن و مشروعیت کسب‌و‌کار را می‌سنجند. اطلاعات شفافی را هم جستجو می‌کنند.

● شما چه کسی هستید؟ 
● چه کاری می توانید برای آن‌ها انجام دهید؟ 
● آدرس و موقعیت شما کجا است؟ 
● چگونه با شما ارتباط بگیرند؟

برای معرفی کسب‌و‌کار چه راهی بهتر از پخش کارت ویزیت‌ها می تواند باشد! کارت ویزیت‌هایی که به صورت حرفه‌ای طراحی و چاپ شده‌اند در عرض چند ثانیه می‌توانند مشروعیت کسب‌و‌کار را القا کنند. به مخاطب القا می‌کنند که شما جدی و آماده تجارت هستید. این نوع ابزار بازاریابی معیار آگاهی از نام تجاری شما را هم بیشتر می‌کند.

نتیجه مشروعیت یک کسب‌و‌کار چیست؟ فروش و برگشت مشتری. کارت‌های بیزنس یا کارت ویزیت‌ها، شبکه‌سازی را در دنیای تلفن‌های هوشمند جذاب‌تر می‌کنند.

3- توسعه دادن روابط انسانی به واسطه کارت ویزیت

امروزه ارتباط و انتشار اطلاعات از طریق کانال‌های مجازی خیلی سریع و با سرعت انجام می‌شود ولی نقاط منفی هم دارند. در این بستر هیچ راهی نیست که بتوان با اعتماد و واقعی با دیگران گفتگو کرد. راهی برای برقراری یک ارتباط جذاب نیست.

وقتی یک کسب‌و‌کار در حال رشد است این یک مشکل است. چرا؟ زیرا ارتباطات دیجیتال چند عنصر اصلی مثل گفتگوی کوتاه، علاقه، اعتبار، برقراری ارتباط چشمی و فشردن دست را در ذاتش ندارد.

دست به دست دادن کارت ویزیت هم یک روش برای برقراری روابط انسانی است. این حتی یک روش عالی برای ادامه گفتگو یا مذاکره با افرادی است که به خدمات و کالای علاقه نشان داده‌اند. برای ارتباط گرفتن با افرادی که با ارتباط چشمی یا گفتگوهای کوتاه جذب کرده‌اید، عالی هستند.

دقت کنید! نباید هیچ کارتی را بیرون بیاندازید. شما کارت ویزیتی را نیاز داریدکه احساسات را برانگیزد. عوامل زیر ویژگی‌هایی هستند که با احساسات برند در ارتباط هستند.

● خلاقیت و خاص بودن 
● لوگو 
● رنگ و تایپوگرافی 
● پیام 
● کیفیت و شکل 
● املا و دستور زبان

4- تسهیل کردن فرآیند شبکه‌سازی

اگر مسئول یک کسب‌و‌کار باشید ممکن است شنیده باشید که برقراری با مخاطبان حرفه‌ای خیلی اهمیت دارد.

برای شبکه سازی و برقراری ارتباط با دیگران چندین راه مثل مکالمه رودررو، تماس تلفنی، ایمیل و شبکه‌های اجتماعی وجود دارد. با این حال خیلی از مردم ترجیح می‌دهند تعامل رو در رو داشته باشند.

تحقیق اخیر فوربس (Forbes) نشان داد که 85 درصد از مخاطب‌هایش برای برقراری رابطه‌های ماندگار و نتیجه‌بخش ترجیح می‌دهند رو در رو صحبت کنند. این نوع تعاملات برای برقراری شبکه‌های باکیفیت و حرفه‌ای سودمند هستند. همچنین برای داشتن گفتگوهای عالی با افرادی که علاقه، مهارت و هدف مشابه دارند، مناسب است.

وقتی که وارد یک گفتگو با شخصی می‌شوید، کارت ویزیت را فراموش نکنید. این ابزار مخاطبان جذب شده را سریع با شما ارتباط می‌دهد. به همین شیوه، کارت‌ویزیت‌های آن راه برقراری ارتباط دوباره با آن‌ها را به شما نشان می‌دهد.

هر چقدر شبکه گسترش پیدا می‌کند، متوجه می‌شوید که فرصت‌های تجارت هم بیشتر می‌شود:

● معرفی بیشتر و همکاری بیشتر 
● مشتری بیشتر 
● بازگشت بیشتر مشتری‌ها 
● مهارت و کاردانی بیشتر

5- میزان آگاهی از نام، برند شما را بیشتر و قوی تر می‌کنند

وقتی که کسب‌وکار خود را راه‌اندازی می‌کنید، برندینگ را در قالب یک استراتژی بلند مدت در نظر بگیرید.

دلیل این کار: باعث می‌شود مشتری‌ها و مشتری‌های بالقوه شما و آفرهایتان (کالا، خدمات) را به خاطر بسپارند. برندینگ شامل هویت بصری هم  است بنابرین کارت‌ویزیت می‌تواند یک ابزار مفید باشد. این آیتم‌های فیزیکی با یک طراحی اثرگذار می‌تواند میزان آگاهی کسب‌و‌کار شما را بیشتر کند. همانطور که در بالا هم اشاره کردیم می‌توانند احساس‌ها را برانگیزند و ارتباط بین شما و بازار را فراهم کنند.

همه با هم کمک می‌کند در کنار هدف قرار دادن مشتری‌ها، برجسته و متمایز هم باشید و یک نقش مهمی در رشد و موفقیت کسب‌و‌کار بازی می‌کند.

6- چهره یا هویت بخشیدن به برند شما

کارت‌ویزیت‌ها به صورت بصری هویت کسب‌و‌کار را نشان می‌دهند. به کسب‌و‌کار یک چهره می‌بخشند که در یاد مخاطب می‌ماند که شما چه کسی هستید و چه کاری انجام می‌دهید.

اگر درست و موثر طراحی شوند، پیام برند کسب‌و‌کار، شخصیت و ارزش‌های کسب‌و‌کار را القا می‌کنند و به صورت مثبتی در نگرش مخاطبان نسبت به شما تغییراتی ایجاد می‌کند.

با عناصر احساس‌برانگیز که در بالا هم اشاره کردیم، کارت ویزیت‌ها برند شما را شناخته شده می‌کنند. مشتری‌های علاقه‌مند را وقتی که آماده خرید شدند به خریدارهای واقعی تبدیل می‌کند.

7- چاپ کارت ویزیت‌های خلاق خیلی مستعد دست به دست شدن (به اشتراک گذاشته شدن) هستند

افزایش میزان آگاهی از کسب‌و کار، فاکتور اصلی در رشد کسب‌و‌کار است. وقتی که مردم شما را بیشتر بشناسند، بیشتر دوست دارند که کالا و خدمات را خریداری کنند.

جلب توجه می‌تواند یک چالش باشد، اما خلاقیت در بازاریابی می‌تواند برند شما را به مخاطب و بازار نشان دهد. توزیع کارت ویزیت‌های خلاقانه، راه شگفت‌انگیز جلب توجه مردم است. اگر کارت‌های خلاقانه شما بتواند روی خواننده تاثیر بگذارد به راحتی در بین مردم دست به دست می‌شود.

این به دو دلیل خوب است: میزان آگاهی مردم از کسب‌و‌کار شما را بیشتر می‌کند، همچنین احتمال اینکه مشتری‌ها برای استفاده از خدمات و کالای شما برگردند را افزایش می‌دهد.

با وجود شبکه‌سازی آنلاین و فرصت‌های خوب معرفی به همت پیشرفت قرن دیجیتالی؛ چاپ کارت ویزیت هنوز هم در رشد کسب‌و‌کارها مرتبط شناخته می‌شوند. آیا می دانید این یعنی چه؟

کارت ویزیت برای تمام کسب‌وکارها ضروری است. قابل لمس بودن، آن‌ها را برای صاحبان کسب وکارها که علاقه زیادی به ارتباط‌های شخصی دارند، آیتم‌های مفید کرده است. همچنین ملموس بودن آن‌ها همراه با یک طراحی خلاقانه باعث می‌شود مشتری‌ها شما را به خاطر بسپارند.

اگر هنوز برای افزودن کارت ویزیت به جعبه ابزار بازاریابی خود فکر نکرده‌اید؛ هنوز هم دیر نیست! شاید شما خبر ندارید که کارت ویزیت می‌تواند کلیدی‌ترین عنصر برای رشد بیشتر برند شما باشد.

منبع : خانه طراحان سام

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

خانه طراحان سام

خانه طراحان سام با مهجرترین دستگاه های چاپ دیجیتال و چاپ بنر در کشور آماده ارائه خدمات رسانی در زمینه چاپ دیجیتال استیکر,چاپ روی شیشه,چاپ دیجیتال کارت ویزیت,چاپ دیجیتال روی پارچه,چاپ دیجیتال تراکت,چاپ بنر,چاپ کاتالوگ,برش لیزر,چاپ دیجیتال کاغذ دیواری و سازه های نمایشگاهی می باشد. راه های ارتباطی با خانه طراحان سام : Telegram : http://telegram.me/samdhprintt تلفن تماس : 02187700017

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تبلیغات و روابط عمومی