اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970222295338217

روش‌های چاپ دیجیتال

کد: 13970222295338217

https://goo.gl/dezLkC

، تهران , (اخبار رسمی): چاپ دیجیتال به سرعت بسیار زیادی نقش بازیگر اصلی را در صنعت چاپ به عهده گرفته است. به صورت گسترده‌ای هم در خانه‌ها با چاپگرهای خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روش های چاپ دیجیتال
روش‌های چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال به سرعت بسیار زیادی نقش بازیگر اصلی را در صنعت چاپ به عهده گرفته است. به صورت گسترده‌ای هم در خانه‌ها با چاپگرهای خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد

چاپ دیجیتال به سرعت بسیار زیادی نقش بازیگر اصلی را در صنعت چاپ به عهده گرفته است. به صورت گسترده‌ای هم در خانه‌ها با چاپگرهای خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت‌های بزرگی مثل Epso و Canon دستگاه‌هایی را هم برای استفاده در خانه و مراکز چاپ دیجیتال تولید می‌کنند. تکنولوژی چاپ تا حد زیادی در هر دو حالت یکسان است. به عبارتی دیگر می‌توانید تکنولوژی چاپ دیجیتال را با مقیاس کوچکتری در خانه‌‌های خود استفاده کنید.

چاپ دیجیتال به سبب سهولت، خدمات چاپ فوری و کیفیت بالا در بین مشتری‌ها جا باز کرده است. تکنولوژی‌های متنوعی برای چاپ دیجیتال وجود دارد که هر کدام هدف و بودجه خاصی را می‌طلبد. چه بخواهید برای خود چاپگر خانگی بخرید یا از یک چاپخانه درخواست خدمات کنید، دانستن نکات زیر درباره روش‌های چاپ دیجیتال فوری شما را یاری خواهد کرد.

چاپگر جوهرافشان

چاپگرهای جوهرافشان مقرون به صرفه، چاپ در خانه را نسبت به دهه‌های گذشته متحول کرده است. مردم می‌توانند در خانه‌های خود با کیفیت بالایی روی بهترین کاغذها عکس‌های خود را چاپ کنند. تکنولوژی این دستگاه‌ها خیلی ساده است؛ کاغذ وارد دستگاه می‌شود و چاپگر مقدار بسیار کمی از جوهر را روی کاغذ می‌پاشد.

مثل روش چاپ افست، چاپگرهای جوهرافشان هم از مجموعه رنگ‌های CMYK و گاها رنگ‌های بیشتر استفاده می‌کند. عکس چاپ شده را گیکله می‌نامند که از واژه فرانسوی «giclée» گرفته شده است.

بیشتر مراکز تجاری چاپ دیجیتال از این تکنولوژی جوهرافشان استفاده می‌کنند. نتایج خیلی خوبی دارد و آزمایش خود را پس داده است و عکس‌ها را خیلی با کیفیت چاپ می‌کند.

مزایا:

مقرون به صرفه و قابل تهیه برای خانه و مراکز چاپ، سهولت در چاپ و امکان چاپ فوری، قابلیت چاپ انواع و اقسام رسانه‌ها

معایب :

سرمایه گذاری اصلی در خرید چاپگرهای خانگی جوهرافشان است؛ ولی محدودیت‌های سایز وجود دارد. شما برای چاپ در سایزهای بزرگتر باید به مراکز تجاری چاپ مراجعه کنید.

چاپ حرارتی یا سابلیمیشن

چاپگرهای حرارتی برای انتقال رنگ روی کاغذ از عناصر حرارتی استفاده می‌کنند. رنگ درون روبان سلفونی داخل چاپگر ذخیره می‌شود. از سه پنل رنگی تشکیل می‌شود. سه رنگ سایان، قرمز و زرد و یک محافظ دارد. زمانی که کاغذ وارد دستگاه می‌شود رنگ حرارت داده می‌شود و به گاز تبدیل می‌شود.

به عبارتی دیگر تصعید اتفاق می‌افتد و زمانی که رنگ سرد می‌شود با حالت سفتی روی کاغذ قرار می‌گیرد. زمانی که کاغذ از سه پنل رنگ عبور کرد یک لایه‌ی محافظ دیگر روی آن قرار می‌گیرد.

مزایا:

چاپ حرارتی یا سابلیمیشن نتیجه مشابهی مثل چاپ سنتی در تاریکخانه را دارد. برخی از چاپگرهای سابلیمشن قابل حمل هستند و توسط باتری‌ها شارژ می‌شوند؛ بنابرین عکاس‌ها می‌توانند همراه خود داشته باشند و عکس را در مکان و شرایط خود چاپ و به فروش برسانند.

معایب:

اندازه و سایز برای چاپ با توجه به اندازه روبان محدودیت دارد. این بدان معنی است که اگر بخواهید سایزهای بزرگی را چاپ کنید باید به دنبال دستگاه‌های بزرگ چاپ سابلیمیشن باشید. کیفیت چاپ رنگی بالاست ولی کیفیت چاپ سیاه و سفید ممکن است متفاوت باشد و این هم شاید به خاطر نبود پنل رنگ سیاه در بیشتر چاپگرهای سابلیمیشن باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

خانه طراحان سام

خانه طراحان سام با مهجرترین دستگاه های چاپ دیجیتال و چاپ بنر در کشور آماده ارائه خدمات رسانی در زمینه چاپ دیجیتال استیکر,چاپ روی شیشه,چاپ دیجیتال کارت ویزیت,چاپ دیجیتال روی پارچه,چاپ دیجیتال تراکت,چاپ بنر,چاپ کاتالوگ,برش لیزر,چاپ دیجیتال کاغذ دیواری و سازه های نمایشگاهی می باشد. راه های ارتباطی با خانه طراحان سام : Telegram : http://telegram.me/samdhprintt تلفن تماس : 02187700017

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار