اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970530312527635

آیا می‌توان بدون توجه به تاریخ و تنها با توسل به نوآوری توفنده موفق شد؟

چهاردهمین شماره ماهنامه «عصر تراکنش» منتشر شد

کد: 13970530312527635

https://goo.gl/FqCcQ2

، تهران , (اخبار رسمی): شماره‌ی شهریور ماه عصر تراکنش منتشر شد. عصر تراکنش نشریه‌ای چاپی است که به صورت تخصصی در زمینه کسب‌وکار، فناوری، طراحی، ایده‌ها و نوآوری منتشر می‌شود.

چهاردهمین شماره ماهنامه «عصر تراکنش» منتشر شد
چهاردهمین شماره ماهنامه «عصر تراکنش» منتشر شد

این نشریه در مدت زمان کوتاهی توانسته در زمینه رهبری افکار و ایجاد توجه در زمینه تغییرات فناوری‌های نوظهور تاثیرگذار باشد

عصر تراکنش، در شماره چهاردهم با طرح جلدی متفاوت نسبت به روال معمول نشریه، این سؤال را مطرح کرده است: «آیا می‌توان بدون توجه به تاریخ و با توسل به نوآوری توفنده موفق شد؟»

طرح جلد این ماهنامه به این موضوع اختصاص یافته که «آیا می‌توان در فضای استارت‌آپی ایران تنها با توسل به نوآوری و بدون توجه به تاریخ، تغییر موفق ایجاد کرد؟ آیا با تفنگ پلاستیکی می‌توان به جنگ تانک رفت؟» کلیدواژه شهریور ماه، بانکداری اسلامی است. به همین دلیل در شماره شهریور ماه عصر تراکنش موضوع بانکداری اسلامی به‌طور ویژه مورد بررسی قرار گرفته است. نویسندگان عصر تراکنش در گزارشی با عنوان ریشه‌های بانکداری اسلامی (با گذشت ۳۵ سال از تصویب قانون بانکداری اسلامی در مجلس، آیا این قانون در ایران در حال اجرا است؟)، گفت‌ و گویی با دکتر امید ترابی درباره وضعیت اجرای بانکداری اسلامی در ایران با تیتر صنعتی به نام بانکداری اسلامی و در بخش جهان گزارشی مفصل با عنوان حال خوش بانکداری اسلامی (بررسی وضعیت و جایگاه بانکداری اسلامی در کشورهای اسلامی و غیر اسلامی در سراسر دنیا) به این موضوع پرداخته‌اند.

ایران، جهان، راهنما

ماهنامه عصر تراکنش دارای سه بخش کلی ایران، جهان و راهنما است. برخی از مطالب این شماره عبارت‌ هستند از: آرامش برون، آتش درون (گفتگو با بنیان‌گذاران باهمتا درباره داستان تولد، رشد و چالش‌های این استارت‌آپ)، صدایی که شنیده نمی‌شود (چرا یک کانون بانکداری قدرتمند در ایران نداریم؟)، نگاهی به فارابیکسو و موبیکسو (شرکت کارگزاری فارابی، اطلاعات بورس و سرمایه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد)، کارکشته تجهیزات بانکداری (گزارش بازدیدی یک روزه از کارخانه شرکت فرادیس البرز، باسابقه‌ترین کارخانه تولید سخت‌افزارهای بانکی در کشور)، فانوسی در میان اقیانوس‌ها (گزارش گفت‌وگو با مظاهر مرجانی، بنیان‌گذار پارمیس)، بن‌بست پرداخت خرد (چرا معضل پرداخت خرد در ایران حل نمی‌شود؟)، آخرین رئیس بانک مرکزی پهلوی به چه جرمی اعدام شد؟ (آیا خوش‌کیش فقط به جرم تورم و شناور نکردن ارز اعدام شد، یا اتهامات دیگری مطرح بوده است؟)

در این شماره ماهنامه عصر تراکنش پرونده‌ای با عنوان جای خالی هاب فناوری نیز منتشر شده است که در آن به این سؤال پرداخته‌شده که با وجود تلاش‌های ناموفق در ایجاد هاب فناوری در کشور آیا می‌توان انتظار داشت در تهران هاب فناوری شکل بگیرد که کسب‌وکارها و استارت‌آپ‌های فین‌تک نیز جذب آن شوند؟ آیا می‌توان از شهرهای دیگر کشور انتظار پیشرفت در این زمینه داشت؟ در این پرونده علاوه بر گزارشی درباره فعالیت‌های پارک‌های فناوری در تهران و شهرستان‌ها، یادداشت‌هایی از صابر صیادی، مشاور استراتژی بازاریابی و توسعه کسب‌وکار و حمیدرضا نورصالحی، مشاور و طراح سیستم‌های پیشرفته علم و فناوری و گزارشی از استارت‌آپ پونیشا در مرکز شکوفایی منطقه آزاد انزلی منتشر شده است.

عبدالناصر همتی، سجاد بنابی، محمدمهدی باریده، سعید مشهدی، مسعود مشهدی و علیرضا لگزایی چهره‌های ایران این شماره عصر تراکنش هستند. در بخش فوکوس هم تصاویری از الکام استارز و دورهمی رونمایی از کتاب فین‌تک منتشر شده است.

در بخش جهان شماره چهاردهم ماهنامه عصر تراکنش گزارشی با عنوان حرکت لاک‌پشتی PSD2 در اروپا (دومین دستورالعمل سرویس‌های پرداخت اروپا چه تحولی در بانکداری و پرداخت ایجاد می‌کند؟) منتشر شده است. در بخش راهنما علاوه بر انتشار بخشی از کتاب اینشورتک که به‌ زودی توسط راه پرداخت ترجمه فارسی آن منتشر خواهد شد، در مطلبی تحلیلی رضا قربانی از درک ارزهای رمزنگاری‌شده و فرار از همه شطحیات ناتمام این روزها گفته و در آن به بررسی تفاوت ارز دیجیتال، ارز مجازی و ارز رمزنگاری‌شده پرداخته و به کمک مدل گل پول درباره درک درست‌تر از مفهوم پول صحبت کرده است. در این بخش مطالب دیگری با عناوین ردپای فین‌تک در توریسم، از آیبَن و سوئیفت جهانی تا شبای ایرانی و شایستگی‌های جدید کسب کنیم (تلنگری به متخصصان منابع انسانی حوزه فین‌تک درباره تغییر شرایط) منتشر شده است.

ماهنامه عصر تراکنش در ۱۱۶ صفحه رنگی با کاغذ گلاسه ابتدای هرماه منتشر می‌شود از شماره چهاردهم، قیمت این ماهنامه ۴۰ هزار تومان است. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت اشتراک این ماهنامه در سراسر کشور، می‌توانند با شماره ۴۶۰۱۰۵۳۹ تماس بگیرند. همچنین دریافت اشتراک از طریق فروشگاه وب‌سایت راه پرداخت (Way2Pay.ir) هم ممکن است. نسخه الکترونیکی و قابل دانلود نشریه عصر تراکنش در اپلیکیشن‌های جار و طاقچه نیز ارائه می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شبکه راه پرداخت

شبکه راه پرداخت پرمخاطب‌ترین شبکه تحلیلی و خبری فین‌تک ایران است. این شبکه در 6 کانال مختلف از سال 90 برای فین‌تک ایران تولید محتوای رسانه‌ای می‌کند. پایگاه خبری راه پرداخت دارای مجوز به شماره ۷۴۵۷۲ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از دوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۰ فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون پرمخاطب‌ترین وب‌سایت‌ در زمینه فناوری‌های پرداخت، بانکداری، و فین‌تک ایران است. نشریه چاپی عصر تراکنش که از سال 1392 به صورت ویژه‌نامه الکترونیکی در وب‌سایت راه پرداخت منتشر می‌شد از تیرماه ۱۳۹۶ به صورت نشریه ماهانه چاپی منتشر می‌شود. فین‌تک لند پربازدیدترین کانال ویدیویی فین‌تک ایران در آپارات بخشی از شبکه راه پرداخت است. رویداد فین‌تک ایران، انتشارات و آموزش و کافه فین‌تک سه بخش دیگر شبکه راه پرداخت هستند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بانک، بیمه و سرمایه | نشریات و کتاب