کد: 13970717320749922

کودکان و نوجوانان برای کسب مهارت‌های فردی و اجتماعی به چه چیزی نیاز دارند؟

این بازی فکری سلول‌های خاکستری کودکان را فعال‌تر می‌کند!

کد: 13970717320749922

https://goo.gl/HCGNws

، تهران ، (اخبار رسمی): در انتخاب یک بازی خوب، سناریو، نوع و محتوای آن اهمیت ویژه‌ای دارد. خوشبختانه بازار بازی‌های فکری در ایران از تنوع مناسبی برخوردار است و هر سلیقه‌ای این امکان را دارد که بازی فکری مناسبی برای خود پیدا کند.

این بازی فکری سلول های خاکستری کودکان شما را فعال تر می کند!
تصویر جلد بازی کارتی و مهیج دژ از جدیدترین بازی های نشر هوپا

این روزها پیشرفت تکنولوژی تمامی ابعاد زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده است. یکی از آسیب‌پذیرترین گروه‌ها در مواجهه با این موضوع، کودکان و نوجوانان هستند. چرا که با پیشرفت تکنولوژی، این گروه بیش از حد طبیعی درگیر مواردی چون بازی‌های کامپیوتری و موبایل شده‌اند.

کودکان و نوجوانان به جهت کسب مهارت‌های فردی و اجتماعی و رشد ابعاد مختلف شخصیتی، نیاز به حضور در جمع دوستان و انجام بازی‌های فیزیکی دارند. بازی‌های فکری می‌توانند این نیازها را به‌خوبی پاسخ دهند.

در انتخاب یک بازی خوب، سناریو، نوع و محتوای آن اهمیت ویژه‌ای دارد. خوشبختانه بازار بازی‌های فکری در ایران از تنوع مناسبی برخوردار است و هر سلیقه‌ای این امکان را دارد که بازی فکری مناسبی برای خود پیدا کند.

اکثر بازی‌ها، به جز سرگرم کردن مخاطب‌، اهدافی مثل تقویت یک یا چند مشخصه‌ی فردی یا گروهی را دارند. برای مثال به بازی دژ می‌توان اشاره کرد. در این بازی بازیکنان در رقابت با یکدیگر، تلاش می‌کنند تا با ساخت جذابترین و بهترین شهر، تبدیل به بهترین حکمران در قلمرو پادشاهی شوند.

در طی بازی، بازیکنان با حدس زدن هویت بازیکنان دیگر بر اساس اطلاعات موجود، تلاش می‌کنند تا اموال و شهر خود را از گزند بازیکنان دیگر حفظ کنند و همزمان ساخت و ساز خود را در شهر گسترش دهند.

از اهداف بازی دژ، پرورش مهارت‌های تصمیم‌گیری، ذهن‌خوانی، پیش‌بینی، ریسک‌پذیری و مهارت‌های ارتباطی است.

از دیگر ویژگی‌های خوب این بازی این است که مختص کودکان و نوجوانان نیست و افراد ۱۰ تا ۹۹ ساله در کنار هم می‌توانند از این بازی لذت ببرند.

بازی‌های رومیزی دیگر از جمله پاتک، کاپوچین، پایاپای، دالیز، جالیز و…. هر کدام به نوعی به تقویت جنبه‌های مختلف شخصیت می‌پردازند و می‌توانند به گرم‌تر شدن کانون خانواده‌ کمک کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کتابم کو

به سرزمین کلمات خوش آمدید شاید برای شما هم پیش آمده که بخواهید کتاب بخوانید اما ندانید چه کتابی! شاید هم یک کتاب خوانده اید و مزه اش زیر زبانتان رفته و با خودتان گفته اید: «کاش یه کتاب دیگه این شکلی بخونم» و ندانید چطور می توانید کتاب مورد علاقه تان را از کجا تهیه کنید. اینجا بود که کتابم کو برای راهنمای هرچه بهتر شما و کمک به خرید کتابی که دوست دارید، شکل گرفت.

منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | سرگرمی و تفریح

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.