اطلاعات تماس
  • 051385*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970814326029465

رونمایی از بلندترین مجسمه جهان در هند

کد: 13970814326029465

https://goo.gl/Z7nGNM

، مشهد , (اخبار رسمی): بلندترین مجسمه‌‌ی جهان به ارتفاع ۱۸۲ متر در هند پرده‌برداری شد. ارتفاع این مجسمه دو برابر مجسمه‌ی آزادی آمریکا است.

رونمایی از بلندترین مجسمه جهان در هند
رونمایی از بلندترین مجسمه جهان در هند

در صد و چهل و سومین سالگرد تولد سردار والابی پاتل، تندیسی از این سیاستمدار شهیر و محبوب هندی به بلندی ۱۸۲ متر در هند رونمایی شد. این مجسمه که بی‌تردید بلندترین مجسمه‌ی جهان است، از ۱۸۵۰ تن برنز ساخته شده است.

مجسمه‌ی اولین معاون نخست وزیر هند که در نتیجه‌ی تلاش‌هایش برای یکپارچه ساختن هند در دهه‌ی ۱۹۴۰ به نام «مرد آهنی هند» نامیده می‌شود، توسط نارندرا مودی، نخست وزیر فعلی هند، پرده‌برداری شد. البته، وزن برنزهای استفاده شده در این مجسمه، مهم‌ترین موضوع درباره ساخت مجسمه‌ی «وحدت» (Statue of Unity) که در جزیره‌ی سادو (Sadhu Island) در ایالت غربی گجرات واقع شده است، نیست.

این مجسمه‌ی ۱۸۲ متری، دو برابر مجسمه‌ی آزادی در آمریکا و ۹ برابر مجسمه‌ی فرشته‌ی شمال در انگلستان است؛ همچنین، ۵۰ متر بلندتر از تندیس بودای معبد بهار (China’s Spring Temple Buddha) در چین است که تا قبل از این، دارنده‌ی عنوان بلندترین مجسمه در جهان بود.

مجسمه‌ی رهبر سیاسی و اجتماعی هند که از پیروان مهاتما گاندی بود، با هزینه‌ی ۲۲٬۹۰۰٬۰۰۰ پوند (۲۲ میلیون و ۹۰۰ هزار) و در مدت ۳۳ ماه ساخته شد. برای ساختن این مجسمه، از ۱۷۰۰ تن برنز، ۱۸۵۰۰ فولاد تقویت شده و ۶۵۰۰ تیر فولادی ساختمانی استفاده شده که بخش زیادی از این مواد، طی یک برنامه‌ی اجتماعی «ادای احترام به پاتل» به شکل ابزار کشاورزی از روستاهای اطراف جمع‌آوری شده است. فضای داخلی مجسمه را به مساحت ۱۸۰٬۰۰۰ متر مکعب با بتن پر کرده‌اند. 

این مجسمه از سد نارمادا در پناهگاه حیات وحش «شولپانشوار» (Shoolpaneshwar wildlife sanctuary) نیز مرتفع‌تر است و با استفاده از یک پل به یک موزه و یک گالری صوتی و تصویری، یک هتل سه ستاره و یک باغی که به افتخار پاتل ساخته می شود، متصل خواهد شد. نمایشی از «لیزر، نور و صدا» هم به افتخار تلاش‌هایی که در راستای یکپارچگی هند انجام شد، برگزار می‌شود. 

وب سایت «مجسمه‌ی اتحاد» که عنوان «مجسمه‌ای به عظمت اعتبار آن» را به آن بخشیده است می‌گوید:

این مجسمه که در عرض کمتر از پنج سال ساخته شده است، بلندترین، بزرگ‌ترین و غول پیکرترین مجسمه‌ی جهان است. این کار، ادای احترام ما به مردی است که هند را متحد کرد: سردار پاتل.

این پروژه، منتقدانی هم داشته است؛ عده‌ای نخست وزیر مودی را متهم به انجام مانورهای گران قیمت سیاسی به نفع حزب متبوع سیاسی خود کرده‌اند. موهان گورومورتی (Mohan Gurumurthy) در سال ۲۰۱۳ در مصاحبه‌ای به تلگراف گفته بود که خود سردار پاتل، مخالف هدر دادن پول به این طریق است. او گفت:

اگر سردار پاتل زنده بود، هرگز قبول نمی‌کرد که میلیون‌ها پوند به پای مجسمه‌ی او ریخته شود.

مقامات هند امیدوار هستند که این مجسمه به همراه برج ۱۵۰ متری آن که برای دیدن تپه ماهورها و سرزمین‌های دست‌نخورده‌ی اطراف در نظر گرفته شده است، ثروت زیادی را در قالب گردشگری برای این منطقه به ارمغان بیاورد.  

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

زمان گشت

مجموعه زمان گشت از سال 1383 فعالیت خود را آغاز نموده که بصورت کاملا تخصصی خدمات ترانسفر و گشت را ارائه مینماییم. تمامی فعالیتهای مربوط به رزرو این سامانه، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

اطلاعات تماس
  • 051385*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی