اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13971103342537256

مسئولیت اجتماعی در شرکت‌ها و برندهای مطرح

کد: 13971103342537256

https://goo.gl/vLAfBk

، تهران , (اخبار رسمی): مسئولیت اجتماعی دلالت بر حفظ و گسترش مبانی اخلاقی و کمک به توسعه پایدار جامعه دارد. بنابراین مدیران ارشد پرداختن به مسئولیت اجتماعی را در دستور کار خود قرار دادند.

مسئولیت اجتماعی در شرکت ها و برندهای مطرح
مسئولیت اجتماعی در شرکت‌ها و برندهای مطرح

مسئولیت اجتماعی برای شرکت‌های تجاری خود یک اولویت مهم است. آنها اخلاق تجاری را مهمترین اولویت می‌دانند و پس از آن نظارت بر محیط زیست در زمینه بهره‌وری انرژی، کاهش انتشار کربن و کاهش ضایعات قرار دارد

مسئولیت اجتماعی دلالت بر حفظ و گسترش مبانی اخلاقی و کمک به توسعه پایدار جامعه دارد. رقابت و گسترش ارتباطات در قرن جدید، شرکت‌ها و برندهای مطرح را به سمت جذب صادقانه‌تر مشتریان هدایت کرد. بنابراین مدیران ارشد پرداختن به مسئولیت اجتماعی را در دستور کار خود قرار دادند.

از سوی دیگر مردم به شرکت‌هایی علاقه‌مند هستند که درک درستی از شهروندی داشته باشند. رعایت حقوق مصرف کنندگان یا تاسیس خیریه تنها بخش‌های کوچکی از مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها است. امروزه فرهنگ‌سازی و هدایت شهرندان به سمت زندگی بهتر یکی از بزرگترین مسئله‌هایی است که شرکت‌های مطرح به آن می‌پردازند.

تعهد به مسئولیت اجتماعی در شرکت‌ها

بی شک این ارتباطات از مسیر رسانه‌ها عبور می‌کند. تا زمانی که فعالیت‌های اجتماعی شرکت به اطلاع عموم نرسد، اثربخش نخواهد بود. یکی از شرکت‌های خودروساز در قالب تبلیغ خودروی خود، یک برنامه آموزشی برای اصلاح رفتار به ویژه درباره استرس ارائه می‌کند. تاثیر این کلیپ‌ها در بسیاری از مواقع از ساعت‌ها صحبت نصیحت گونه و تبلیغات بسیار بیشتر است. این برنامه برای رسیدن به اهداف اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی است تا ارزش پایدار ایجاد کند و این ارزش جز در سایه جلب اعتماد همگانی محقق نخواهد شد.

ارتباط این شرکت با ذی‌نفعانش جنبه‌های بسیاری از حقوق شهروندی را شامل می‌شود. این بدان معنا است که شرکت همان‌قدر که در برابر سهامدارانش مسئولیت دارد در برابر جامعه هم مسئول است. آموزش‌های همگانی و اطلاع‌رسانی برنامه‌های شرکت‌ها، تنها با بهره‌گیری از رسانه‌ها که قدرتمندترین ابزار قرن ۲۱ نام دارند، می‌تواند صورت گیرد. در صورتی که این ابزار به کار گرفته نشود، قطعا برنامه‌های مسئولیت اجتماعی نتیجه قابل قبولی نخواهند داشت.

در کشور ایران شرکت‌های مطرح از رسانه‌ها بهره کافی نمی‌گیرند. عدم تعامل با رسانه‌ها موجب شده که فعالان اقتصادی کشور و برندها از مردم بسیار دور باشند. طبق نظرسنجی سال ۲۰۱۵ توسط گروه فعالان صنعت خودروسازی، هشتاد و شش درصد از شرکت‌های بزرگ خودروسازی جهان کسانی که درآمد حداقل ۵ میلیارد دلار دارند می‌گویند که مسئولیت اجتماعی برای شرکت‌های تجاری خود یک اولویت مهم است. آنها اخلاق تجاری را مهمترین اولویت می‌دانند و پس از آن نظارت بر محیط زیست در زمینه بهره وری انرژی، کاهش انتشار کربن و کاهش ضایعات قرار دارد.

رابطه مسئولیت اجتماعی و توجه به محیط زیست

مسئولیت اجتماعی و زیست محیطی را بخشی از عملیات اصلی کسب و کار می‌دانند. در یک صنعت جهانی اخلاق تجاری اولویت ۸۰ درصد، مسائل زیستی اولویت ۷۱ درصد، مصرف و حفظ انرژی اولویت ۷۰ درصد شرکت‌های بزرگ خودروسازی ۲۸ کشور دنیا است. همه این موارد با شفاف سازی بیشتر حاصل می‌شود و رسانه‌ها مهمترین وسیله برای شفافیت هستند.

متاسفانه ارتباط خودروسازان ایرانی و نمایندگان برندهای خارجی کشور با رسانه‌ها در تبلیغ محصولات خلاصه می‌شود و نشست‌های دیداری و هم اندیشی با رسانه‌ها برگزار نمی‌شود و در اجرا و برگزاری و انعکاس فعالیت‌های اجتماعی و مسئولیت‌های اجتماعی سازمانی برند خود غافل هستند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دانستنی آنلاین

پایگاه خبری دانستنی آنلاین با شماره ثبت 78839 از تاریخ 6 بهمن 95 به ثبت رسیده است و پیرامون موضوعات علمی و دانستنی به فعالیت خود ادامه خواهد داد .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

رسانه‌ها