اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139711143450010972

شناخت از هموروئید و چگونگی درمان آن

لیزر بواسیر یا همان هموروئید

کد: 139711143450010972

https://goo.gl/dGe4dr

، تهران , (اخبار رسمی): عمل بواسیر با لیزر و بی حسی موضعی به صورت سرپایی انجام می‌شود و در مورد بواسیر با هر میزان بزرگی و اندازه قابل انجام است. پس از عمل نیاز به پانسمان داخل مقعدی نداشته و درد و خونریزی پس از عمل بسیار کمتر از جراحی معمولی است.

لیزر بواسیر یا همان هموروئید
لیزر بواسیر در کلینیک لیزر شفا

عمل بواسیر با لیزر و بی‌حسی موضعی به صورت سرپایی است، بواسیر با هر میزان بزرگی و اندازه انجام می‌شود. نیاز به پانسمان داخل مقعدی نداشته و درد و خونریزی پس از عمل بسیار کمتر از جراحی معمولی است

مقاله زیر به شیوه‌هاى جدید درمان این بیمارى مى‌پردازد. خیلی‌ها ممکن است با اسم هموروئید آشنا نباشند ولى حتماً کلمه بواسیر را شنیده‌اند. باید متذکر شد که هموروئید همان بواسیر است و یکى از بیمارى‌هاى شایع جراحى است و حدود ۷۵ درصد افراد به ویژه افراد بالاى ۳۰ سال در طول زندگى خود به این بیمارى مبتلا مى‌شوند.

انواع مختلف بواسیر یا شقاق

همه در قسمت مقعد، رگ‌های بواسیری دارند. اگر این رگ‌ها تحریک شوند، ممکن است ملتهب شده، ورم کرده یا حتی خونریزی کنند. این وضعیت معمولاً بیماری بواسیر نامیده می‌شود. بواسیر دو نوع دارد: بواسیر خارجی و بواسیر داخلی.

بواسیر داخلی

بواسیر داخلی معمولاً همراه با خون قرمز روشن خون‌ریزی مقعدی بی‌درد حین یا پس از کار کردن مزاج است. معمولاً خون سطح مدفوع را می‌پوشاند، که به این شرایط مدفوع خونی می‌گویند، یا روی کاغذ توالت دیده می‌شود، یا در کاسه توالت چکه می‌کند. معمولاً رنگ خود مدفوع طبیعی است. سایر علائم ممکن است شامل ترشح مخاط، توده‌ی میان‌دوراهی در صورتی‌که فروافتادگی از مقعد وجود داشته‌باشد خارش و بی‌اختیاری مدفوع باشد. بواسیر داخلی معمولاً زمانی دردناک می‌شود که ترومبوز یا نکروز شود.

تشخیص بواسیر داخلی

بیماری بواسیر را معمولاً ازطریق معاینه جسمانی تشخیص می‌دهند. معاینه دیداری مقعد و اطراف آن ممکن است به تشخیص بواسیر خارجی یا پایین‌افتاده منجر شود. ممکن است از معاینه مقعدی برای تشخیص نئوپلاسم، پولیپ، پروستات متورم، یا دمل استفاده شود. ممکن است به‌دلیل درد، انجام این معاینه بدون استفاده از آرام‌بخش مناسب میسر نباشد، اگر چه اکثر بواسیرهای داخلی همراه با درد نیستند.

انواع بواسیر داخلی

درجه I: بدون فروافتادگی. فقط رگ‌های خونی برجسته.

درجه II: فروافتادگی هنگام نشستن اما همراه بازگشت خودکار.

درجه III: فروافتادگی هنگام نشستن و نیازمند بازگرداندن با دست.

درجه IV: فروافتادگی و غیرقابل برگشت با دست.

بواسیر خارجی

بواسیر خارجی آن‌هایی هستند که زیر خط شانه‌ای یا خط دندانه‌دار رخ می‌دهند. آن‌ها در سوی نزدیک توسط مقعد و در سوی دور توسط پوست پوشانده شده‌اند، که هردو به درد و دما حساس هستند.

موارد متفاوت

بسیاری از مشکلات مقعدی-روده‌ای شامل بریدگی‌ها، فیستول‌ها، دمل‌ها، سرطان روده بزرگ، واریس‌های روده‌ای و خارش علائم مشابهی دارند و ممکن است به اشتباه بیماری بواسیر نامیده شوند.

علل رخداد بیماری بواسیر

در واقع به اختصار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

یبوست مزمن

اسهال مزمن

زور زدن موقع اجابت مزاج

نشستن طولانى مدت در توالت

افزایش سن ، کم‌شدن‌ تون‌ عضلانی‌ در سنین‌ بالا

عوامل ارثى

حاملگى

وارد آمدن‌ فشار مکرر به‌ سیاهرگ‌های‌ مقعد یا راست‌ روده‌

عوامل‌ افزایش‌ دهنده‌ خطر

رژیم‌ غذایی‌ بدون‌ فیبر، مصرف غذاهاى کم فیبر، عدم استفاده از میوه‌جات و سبزیجات، مصرف الکل و…

نشستن‌ یا ایستادن‌ به‌ مدت‌طولانی،‌ تحرک کم

بالا بردن‌ فشار خون‌ در سیستم‌ سیاهرگی‌ دستگاه‌ گوارش‌

چاقی

لواط‌

جراحی‌ راست‌ روده‌ یا پارگی‌ مجرای‌ تناسلی‌ به‌ هنگام‌ زایمان‌ و دوختن‌ آن‌

بیماری‌ کبدی‌

سرطان‌ روده‌ بزرگ‌

عواقب‌ مورد انتظار

بیماری بواسیر معمولاً با مراقبت‌ مناسب‌ خوب‌ می‌شود، اما علایم‌ ممکن‌ است‌ افت‌ و خیر داشته‌ باشند (یعنی‌ بواسیر ممکن‌ است‌ پس‌ از یک‌ دوره‌ یبوست‌ دوباره‌ ظاهر شود). در مواردی‌ که‌ به‌ درمان‌ محافظه‌کارانه‌ خوب‌ پاسخ‌ نمی‌دهند شاید جراحی‌ مورد نیاز باشد.

رژیم‌ غذایی‌

برای‌ پیشگیری‌ از یبوست‌، یک‌ رژیم‌ متعادل‌ حاوی‌ مواد غذایی‌ دارای‌ فیبر زیاد، مثل‌ میوه‌های‌ تازه‌، کلوچه‌، حبوبات‌، سبزیجات‌ و غلات‌ سبوس‌دار باید داشت.

روزانه‌ باید ۱۰-۸ لیوان‌ مایعات‌ نوشید.

اگر اضافه‌ وزن‌ دارید، وزن‌ خود را کم‌ کنید.

در چه شرایطی باید به پزشک مراجعه کرد؟

اگر در همان‌ جایی‌ که‌ بواسیر بوده‌ است‌ یک‌ برجستگی‌ سفت‌ تشکیل‌ شود.

اگر بواسیر باعث‌ درد شدید می‌شود که‌ با درمان‌های‌ ذکر شده‌ در بالا تخفیف‌ نیابد.

اگر خونریزی‌ زیاد باشد (بیش‌ از مقداری‌ که‌ در قسمت‌ علایم‌ ذکر شد). البته‌ باید به‌ یادداشت‌ که‌ خونریزی‌ ممکن‌ است‌ یکی‌ از علایم‌ اولیه‌ سرطان‌ باشد.

لیزر هموروئید (بواسیر)

عمل بواسیر با لیزر و بی حسی موضعی به صورت سرپایی انجام می‌شود و در مورد بواسیرها با هر میزان بزرگی و اندازه قابل انجام است. پس از لیزر بواسیر نیاز به پانسمان داخل مقعدی نداشته و درد و خونریزی پس از عمل بسیار کمتر از جراحی معمولی است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک لیزر شفا

این کلینیک تحت نظر و با مدیریت مستقیم دکتر داود تاج بخش می باشد، ایشان حدود 10 سال در نقاط مختلف ایران مشغول کار عملی وبودند و سال 1380 به تهران بازگشته و بیشتر تمرکز کاری خودشان را در ارتباط با درمان بیماریهای ناحیه مقعد با لیزر گذاشته و طی این مدت دوره های متعددی توسط مرکز لیرز دانشگاه تهران و مرکز لیزر انجمن لیزر ایران که با همکاری انجمن لیزر سوئد بوده شرکت نموده اند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان