اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139711303490310972

درمان بیماری‌های نشیمنگاهی با لیزر

کد: 139711303490310972

https://goo.gl/trmXNU

، تهران , (اخبار رسمی): مصاحبه‌ای اختصاصی با دکتر داود تاج بخش در مورد تخصص او و درمان بیماری‌های ناحیه نشیمنگاه و چگونگی مراحل درمان این نوع بیماری‌ها انجام شده است که گزیده‌ای از این مصاحبه در ادامه آورده شده است. درمان بیماری‌های مقعدی با لیزر بدون عمل جراحی در کمتر از یک ساعت انجام می‌شود.

درمان بیماری‌های نشیمنگاهی با لیزر
درمان کیست مویی، بواسیر، شقاق و فیستول مقعدی

راحت‌ترین راهکار درمان بیماری‌های مقعدی با لیزر بوده که طی یک جلسه کمتر از یک ساعت بدون درد و سوزش و خونریزی است

مصاحبه‌ای اختصاصی با دکتر داود تاج بخش در مورد تخصص او و درمان بیماری‌های ناحیه نشیمنگاه و چگونگی مراحل درمان این نوع بیماری‌ها انجام شده است که گزیده‌ای از این مصاحبه در ادامه آورده شده است. درمان بیماری‌های مقعدی با لیزر بدون عمل جراحی در کمتر از یک ساعت انجام می‌شود. راحت‌ترین راهکار درمان بیماری‌های مقعدی با لیزر بوده که طی یک جلسه کمتر از یک ساعت بدون درد و سوزش و خونریزی است 

دکتر داود تاج بخش متخصص جراحی عمومی و درمان بیماریهای مقعد با لیزر، 25 سال است که در زمینه جراحی فعال هستند اما از 14 سال قبل منحصرا تمرکز خود را بر روی درمان بیماری‌های مقعد به کمک لیزر و بدون استفاده از چاقو، بیهوشی و بستری شدن در بیمارستان انجام می‌دهند.

انواع بیماری‌های مقعد

بیماری‌های خوش خیم ناحیه مقعد شامل بواسیر یا همورویید، فیشر یا شقاق یا همان زخم مقعد، ترشح چرک یا فیستول مقعد و در نهایت بیماری سینوس پیلونیدال یا کیست مویی که در قسمت استخوان خاجی رخ می‌دهد، عمده بیماری‌های مرتبط با این ناحیه هستند.

علت انواع این بیماری‌ها

در درجه اول یبوست یا خشکی مدفوع حین دفع می‌تواند عامل اصلی برخی از این بیماری‌ها باشد.  به علت عدم تحرک کافی و نشستن بیش از حد به علت کارهای نشسته امروزی و عدم مصرف میوه و سبزیجات و بر عکس خوردن غذاهای فست فود که حاوی روغن بیش از حد هستند این بیماری به وجود می‌آید.

اما از آن طرف نیز با انجام ورزش منظم و مصرف آب و مایعات و خوردن فیبرهای غذایی و سبزیجات می‌توان از ابتلا به این بیماری‌ها تا حد زیادی پیشگیری کرد.

کدامیک از این بیماری‌ها شایع‌تر هستند؟

معمولا فیشر یا همان شقاق شایع‌تر است ولی هر کدام از این بیماری‌ها در یک سن خاصی شایع‌تر هستند به طور مثال هموروئید یا بواسیر در سنین بالا و فیشر یا شقاق در سنین جوانی رخ می‌دهند ولی در کل سنین بیماری فیشر یا شقاق شایع‌ترین است.

انواع بیماری‌های نشیمنگاهی

بیماری شقاق با علایمی مثل درد و سوزش مقعد حین دفع که گاهی همراه با خونریزی است.

همورویید یا بواسیر با علایمی مثل خونریزی و همراه با بیرون آمدن زایده بواسیری است.

فیستول با وجود یک سوراخ کوچک کنار مقعد همراه با دفع چرک است و درمان آن با دارو غیر ممکن و نیاز به درمان با چاقو یا لیزر است.

کیست مویی یا سینوس پیلونیدال که با سوراخ‌های متعدد همراه دفع خون و چرک در ناحیه تحتانی کمر بوده و این بیماری حتما نیاز به درمان با چاقو یا لیزر دارد.

درمان

درمان هموروئید و شقاق در مراحل اولیه دارویی است اما با طولانی شدن بیماری و عود مکرر حتما نیاز به جراحی با چاقو یا لیزر بواسیر دارند.

اما دو بیماری فیستول و سینوس اصلا درمان دارویی نداشته و به محض تشخیص باید با چاقو یا لیزر عمل شوند. در واقع لیزر فیستول و یا لیزر کیست مویی می‌توانند راهکارهایی مفید در درمان باشند.

تفاوت جراحی با چاقو و لیزر

از نظر ماهیت هر دو کار یعنی جراحی با چاقو و لیزر یکی است اما از نظر کیفیت و بهبود درمان با لیزر به مراتب از درمان با چاقو راحت‌تر و بهتر است به طوری که در مورد درمان با لیزر نیازی به بستری شدن در بیمارستان و بیهوشی نیست و بهبود بیمار سریع‌تر خواهد بود و درد و خونریزی بیمار کمتر است و فرد سریع‌تر می‌تواند سر کار خود بازگردد.

توصیه پزشکی

مهمترین توصیه این است که به علایم گوارشی و دفع مثل درد و خونریزی باید اهمیت داده شود و خودسرانه آن را با شیوه‌های خانگی درمان نکرده و هرگز بخاطر خجالت و ترس از بیماری مراجعه زودهنگام به پزشک مربوطه نباید فراموش شود.

همگی این موارد فقط یک نوع بیماری هستند که به راحتی قابل درمان هستند پس نباید ترسید و یا خجالت کشید، فقط به آسایش و آرامش باید فکر کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک لیزر شفا

این کلینیک تحت نظر و با مدیریت مستقیم دکتر داود تاج بخش می باشد، ایشان حدود 10 سال در نقاط مختلف ایران مشغول کار عملی وبودند و سال 1380 به تهران بازگشته و بیشتر تمرکز کاری خودشان را در ارتباط با درمان بیماریهای ناحیه مقعد با لیزر گذاشته و طی این مدت دوره های متعددی توسط مرکز لیرز دانشگاه تهران و مرکز لیزر انجمن لیزر ایران که با همکاری انجمن لیزر سوئد بوده شرکت نموده اند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی